Preparat bardzo dobrze sprawdził się podczas wyjazdów nad wodę i w lesie. Komary i inne owady były zdecydowanie mniej uciążliwe po użyciu sprayu. Ma dość mocny i intensywny zapach, ale przy takiej skuteczności można to zaakceptować. Małe opakowania są wygodne do zabrania w plecaku lub aucie.
Repelent na owady Mugga Extra Strong spray 50% DEET 75 ml - 3 szt.
Zestaw trzech sztuk repelentu na owady Mugga o silnym, odstraszającym działaniu na insekty przeznaczony do użycia w ekstremalnych warunkach i rejonach tropikalnych, gdzie występuje wysokie ryzyko wystąpienia malarii, dengi, żółtej febry, boreliozy i innych groźnych chorób przenoszonych przez insekty m.in. komary, moskity i kleszcze.
Jego skuteczność została potwierdzona w laboratorium i w terenie oraz przetestowana na ok. 2500 gatunkach komarów. Najbardziej popularne gatunki to: Aedes sp., Anopheles sp., Culex sp., Mansonia sp., Psorophora sp. Preparat zabezpiecza przed ukąszeniem do 9 godzin od zastosowania w zależności od warunków np. wilgotności itp.
Zasady bezpiecznego korzystania z preparatu
- Preparat zabezpiecza przed ukąszeniem przez 9 godzin od zastosowania
- Spryskać niewielką ilością preparatu odsłoniętą powierzchnię ciała oraz odzież z odległości ok. 20 cm
- Stosować wyłącznie do użytku zewnętrznego
- Nie stosować na otwarte rany, skaleczenia, podrażnioną skórę, w okolicach oczu, ust i błony śluzowej
- Nie rozpylać preparatu bezpośrednio na twarz, najpierw rozpylić preparat na ręce, następnie ostrożnie rozetrzeć
- Produkt łatwopalny, przechowywać w suchym miejscu z dala od bezpośredniego światła słonecznego
- W przypadku kontaktu z oczami przemyć oczy dużą ilością wody
- Unikać zbyt częstego stosowania preparatu
- Mleczko ma przyjemny zapach, można je bezpiecznie stosować na preparaty do opalania i inne kosmetyki
- Nie rozpylać w zamkniętych pomieszczeniach
- W razie spożycia wywołać wymioty, w razie potrzeby skonsultować się z lekarzem pokazując opakowanie z atestem
UWAGA
50% DEET - najsilniejsze stężenie, jakie dopuszcza się do użytku na ludziach. Tylko dla osób dorosłych!
Z uwagi na bardzo wysokie stężenie MUGGA DEET na komary nie aplikować na plastik (np. okulary, zegarki, aparaty fotograficzne, kamery, itp.), tkaniny syntetyczne w tym tzw. oddychające czy Goretex itp. oraz malowane i lakierowane powierzchnie!
Skład
Diethyl Diethyl Toluamide (DEET 50%), Alcohol Denat, Aqua, Natural Plants Extracts, Hydroxypropylcellulose, Propylene Glycol, Glycerin, Hydrolysed Jojoba Esters.
Najważniejsze cechy
- zabezpiecza przed ukąszeniem do 9 godzin
- najsilniejsze stężenie 50% DEET
| Zastosowanie preparatu | Outdoor |
|---|---|
| Substancja aktywna | DEET |
| Stężenie DEET | 50% |
| Bezpieczny dla dzieci | Nie |
| Bezpieczny dla skóry | Tak |
| Bezpieczny dla tworzyw sztucznych | Nie |
| Bezpieczny dla tkanin | Nie |
| Waga | 330 g |
| Forma preparatu | spray |
| Przeciwdziałanie na insekty | biegające i latające |
| Rodzaj działania preparatu | odstraszające |
| Bezzapachowy | Nie |
| Wartość jednostkowa | 225 ml |
| Kolor główny | Biały |
| Pojemność | 3 x 75 ml |
| EAN | 5907049023081 |
| Producent | Mugga |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 3
-
-
Mugga Extra Strong 50% DEET to absolutny "killer" na komary, kleszcze i meszki. Jeżeli szukasz niezawodnej ochrony do gęstego lasu, nad wodę czy na biwak, ten spray sprawdza się w 100%. Działa bardzo długo i skutecznie odstrasza wszystko, co lata i gryzie, dając upragniony spokój w każdej sytuacji. Trzeba jednak pamiętać, że tak wysokie stężenie DEET nie jest dla wszystkich.
-
Tego środka nie trzeba reklamować, jest silny i skuteczny i na różne komary jak i na kleszcze. Tak jak piszą trzeba uważać na powierzchnie na które się psika by nie zniszczyć np. zegarka.
Brak opinii