Po całym sezonie zimowym mogę polecić. Podstawowa funkcja czyli trzymanie ciepła rewelacja. W temperaturach od -13 do -3 potrafi wytrzymać ponad 10 godzin i wciąż mieć ciepły napój (mimo, że podczas wycieczki wypiłem prawie wszystko). Pierwszy raz mam doczynienia z takim korkiem ma on wady i zalety. Na plus, że nie trzeba odkręcać całego i nie ucieka ciepło, na minus, że czasem źle się zakręca. Kubek super. Polecam
Solidny termos o pojemności 0,5 litra. Wykonany z wytrzymałej stali nierdzewnej. Wyposażony w skuteczną izolację próżniową, dzięki której jest w stanie utrzymywać napoje w optymalnej temperaturze przez długi czas. Można w nim przenosić zarówno płyny gorące, jak i zimne.
Ergonomiczny kształt oraz antypoślizgowa powierzchnia zewnętrzna sprawiają, że termos pewnie leży w dłoni, co zmniejsza ryzyko jego upuszczenia.
Model wyposażono w niezawodny zakręcany korek (bez automatu), który jest szczelny i łatwy w czyszczeniu. Podczas nalewania korek nie musi być całkowicie odkręcany, dzięki czemu nie dochodzi do wychłodzenia napoju.
Termos wykonano z materiałów wolnych od BPA i innych szkodliwych dla zdrowia związków chemicznych. Jest zgodny z normą EN 12546-1:2002.
Termos został przetestowany pod kątem utrzymywania temperatury płynu o temperaturze 94,2 st. C. Po 12 godzinach temperatura płynu w termosie spadła do 64,1 st. C, przy czym sam termos przez cały czas znajdował się w otoczeniu, gdzie temperatura wynosiła od 20,5 do 22 st. C
Dane techniczne
Kolor: Czarny
Materiał: stal nierdzewna
Pojemność: 0,5 l
Wymiary: 69 x 245 mm
Waga: 315 g
Producent: Rockland, Polska
| Waga | 315 g |
|---|---|
| Pojemność | 0.5 l |
| Materiał | Stal |
| Wysokość | 245 mm |
| Kolor główny | Czarny |
| EAN | 5906395349739 |
| Kod producenta | 96 |
| Producent | Rockland |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Liczba opinii: 4
-
-
Termos porządny, sprawdził się na wycieczce - początek stycznia ok. 3 godzinny marsz w plenerze (temperatura ok. 2 stopnie). Wrzątkiem wlanym w domu spokojnie zalałem sobie zupkę a później herbatę - wody wystarczyło, aczkolwiek moim zdaniem pojemność wystarczy tylko dla jednej osoby. Wykonanie na 5, porządna faktura na na zewnątrz, dobrze trzyma się w ręku, laserowo wycięte logo producenta wygląda w porządku, korek szczelny - zobaczymy jak będzie wyglądało długoterminowe użytkowanie. Niemniej zachęcam do zakupu
-
Bardzo dobrze trzyma temperaturę. Zaparzona w nim kawa była jeszcze bardzo gorąca po 12 godzinach noszenia w plecaku gdzie temperatura na zewnątrz wynosiła 5 stopni.
-
Termos w porządku, ale ma tragiczny korek, który zalewa [rynek] Wynalazek termosu to końcówka XIX wieku, ergonomią zajmujemy się od 1857 roku, śruba jest znana od starożytności. A potem przychodzi jakiś twórca ludowy i łączy te trzy elementy w taki sposób, że przechodzi ochota na gorące napoje. Korek ma fatalny chwyt, trudno się zakręca, "specjalne wycięcie" do nalewania robi różne sztuczki; kałuże masz niemal gwarantowane, oparzyć się też można. Jeśli trochę zaczekasz i napój nieco ostygnie - zbierz drużynę, bo w pojedynkę trudno odkręcić: gwint przeskakuje, zapewne przez to wycięcie do nalewania. Dokładnie ten sam niewydarzony korek pojawia się w wielu produktach rozmaitych marek. Trzeba bardzo dokładnie oglądać zdjęcia produktów, żeby się na niego nie nadziać.
Brak opinii