Zamów dziś - dostawa już w poniedziałek!

Apteczki osobiste

Schowaj Czytaj więcej

Apteczka osobista to rzecz, którą każdy z nas posiada w swoim domu lub w samochodzie. Jest to z reguły niewielki zasobnik medyczny z podstawowym wyposażeniem, który może pomóc Ci podczas niegroźnego wypadku. Jednak nie jest to do końca prawda – apteczka, którą trzymasz w domu, różni się od tej, którą trzymasz w samochodzie pod względem dostępnego wyposażenia, a pojęcie apteczki osobistej, jak sama nazwa wskazuje, polega na zakupieniu konkretnego modelu pod indywidualnego użytkownika. Podczas każdej wyprawy, niezależnie czy miała by to być wycieczka rowerowa poza miasto, biwak w lesie czy podróż po górach, powinieneś mieć ze sobą małą apteczkę osobistą na wypadek nieprzewidzianych okoliczności. Często zapominamy o tym niezbędnym wręcz akcesorium, mając nadzieję lub przeczucie, że wypadki to coś, co przydarza się innym, tylko nie nam. Jest to niestety błędne założenie i nawet podczas krótkich wypadów warto zaopatrzyć się w mały zasobnik medyczny z indywidualizowanym wyposażeniem odpowiadający potrzebom danej osoby.

Podstawowym ekwipunkiem znajdującym się w środku apteczki to dwa rodzaje bandaża, plaster, agrafki, chusteczki dezynfekujące oraz proste nożyczki do przycięcia opatrunku. Mimo że lista ta wygląda bardzo ubogo, to ma swoje zastosowanie - większość apteczek osobistych należy doposażyć we własnym zakresie tak, aby odpowiadały zagrożeniom najczęściej występującym podczas uprawianej aktywności. Niestety nie ma rynku idealnej apteczki spełniającej wymagania większości użytkowników, dlatego producenci zostawiają całkiem dużo miejsca na dodatkowe akcesoria, które dokupisz osobno.

Jakie przedmioty dodatkowe powinna zawierać mała apteczka osobista? Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć, lecz istnieje kila uniwersalnych przedmiotów, które naszym zdaniem powinny znaleźć się w każdej apteczce. Przede wszystkim jest to folia ratunkowa NRC, która przyda się zarówno podczas biwaku, jak i wypadku samochodowego czy rowerowego, aby zapewnić komfort termiczny osobie poszkodowanej. Dobrym pomysłem jest także wyposażenie się w małą latarkę na baterie, ponieważ w warunkach słabego oświetlenia trudno doszukać się latarki w odmętach kieszeni lub plecaka. Posiadając taki przedmiot w apteczce, zapewnisz sobie łatwo dostępne źródło światła w kryzysowej sytuacji. Jeszcze jednym przedmiotem, który może być szczególnie użyteczny, jest płyn lub sprej do dezynfekcji. Jego zdecydowaną zaletą przewyższającą jednorazowe chusteczki dezynfekujące jest ilość zawartości, która starczy na dłużej. Apteczki osobiste w naszej ofercie są produkowane z wysokiej jakości materiałów, które wytrzymają trudy nawet najcięższych podróży. Współpracujemy z profesjonalnymi producentami ekwipunku medycznego, spełniające najważniejsze normy dostępu do użytku na terenie Unii Europejskiej. Przed zakupem swojej nowej apteczki przejrzyj dokładnie jej wyposażenie - po zapoznaniu się z listą, łatwo dobierzesz kolejne potrzebne przedmioty, które uzupełnią wnętrze Twojego zasobnika medycznego.

Ustaw kierunek malejący

124 produkty

 1. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  149,99 zł 169,99 zł
  Oszczędzasz 20,00 zł
 2. (2)
  Wysyłka: Natychmiast
  119,99 zł 129,99 zł
  Oszczędzasz 10,00 zł
 3. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  149,99 zł 169,99 zł
  Oszczędzasz 20,00 zł
 4. (3)
  Wysyłka: Natychmiast
  199,00 zł
 5. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  139,99 zł 149,99 zł
  Oszczędzasz 10,00 zł
 6. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  149,99 zł 169,99 zł
  Oszczędzasz 20,00 zł
 7. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  188,99 zł 199,99 zł
  Oszczędzasz 11,00 zł
 8. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  139,99 zł 159,00 zł
  Oszczędzasz 19,01 zł
Ustaw kierunek malejący

124 produkty

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49