Zamów do Paczkomatu z odbiorem w sobotę!

Folia NRC

Filtry i sortowanie
Close
Popularność
 1. Popularność
 2. Cena (Od najniższej)
 3. Cena (Od najwyższej)
 4. Ocena (Od najniższej)
 5. Ocena (Od najwyższej)
 6. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
 7. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
 8. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
 9. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Cena
Zastosuj

30 produktów

 1. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  29,99 zł 39,00 zł
  Oszczędzasz 9,01 zł
 2. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  29,99 zł 39,00 zł
  Oszczędzasz 9,01 zł
 3. (491)
  Wysyłka: Natychmiast
  5,99 zł 9,99 zł
  Oszczędzasz 4,00 zł
 4. (87)
  Wysyłka: Natychmiast
  19,99 zł
 5. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  29,99 zł 39,00 zł
  Oszczędzasz 9,01 zł
 6. (84)
  Wysyłka: Natychmiast
  9,99 zł
 7. (5)
  Wysyłka: Natychmiast
  14,99 zł 19,99 zł
  Oszczędzasz 5,00 zł
 8. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  49,99 zł 68,00 zł
  Oszczędzasz 18,01 zł

30 produktów

Schowaj Czytaj więcej

Folia NRC to cienka płachta stworzona z metalizowanego tworzywa sztucznego, która wykorzystywana jest w różnych dziedzinach, a w szczególności w ratownictwie medycznym. Jej najważniejszą cechą jest między innymi opóźnienie procesu wychładzania się organizmu.  

Koc ratunkowy, nazywany także folią życia, ma za zadanie utrzymać prawidłową ciepłotę ciała, co odnosi się zarówno do ochrony przed wychłodzeniem, jak i przegrzaniem organizmu. Najczęściej stosowany jest przez ratowników przy udzielaniu pomocy podczas różnych wypadków (drogowych, budowlanych, turystycznych), ale nie jest to jego jedyne zastosowanie.  

W turystyce koc termiczny z powodzeniem można wykorzystać jako termoizolację wewnętrzną w śpiworze. Jeśli śpisz w niewielkim namiocie, sprawdzi się także jako wyłożenie podłogi, co zapewni lepszą izolację od podłoża.  

Przed skorzystaniem z koca ratunkowego należy określić czy koniecznie jest ogrzanie, czy schłodzenie, na przykład przy udzielaniu pomocy osobie poszkodowanej. Warto wiedzieć, która strona koca grzeje, a która chłodzi. Jeżeli poszkodowany potrzebuje ogrzania, koc termiczny należy ułożyć stroną srebrną do poszkodowanego. Ta strona odbija ciepło wytworzone przez człowieka, dzięki czemu ciepło to się nie wydostanie. W odwrotnej sytuacji strona srebrna powinna znajdować się na zewnątrz. Wtedy srebrna strona koca będzie odbijać na przykład promienie słoneczne czy ciepło ogniska. 

Folia NRC to podstawowe wyposażenie służb ratowniczych, ale warto ją mieć takie na własnym wyposażeniu. Powinna znaleźć się w apteczce samochodowej, domowej, ale również w tej, którą zabieramy na wszelkie wyprawy. W sytuacji, w której dochodzi do poważnego wypadku, na przykład w górach, zespół ratowniczy może potrzebować czasu, aby dotrzeć na miejsce. W takich okolicznościach zastosowanie folii NRC może nawet uratować życie rannego (warto tutaj pamiętać, aby, w miarę możliwości, oprócz samego przykrycia kocem, odizolować poszkodowanego od podłoża).  

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49