WAKACYJNA WYPRZEDAŻ DO -40%
Wybierz "Paczka w Weekend" i zamów z dostawą w sobotę

  • Kamizelki taktyczne AirSoft Gun (ASG)

    Kamizelka taktyczna to jeden z obowiązkowych elementów wyposażenia każdego miłośnika ASG. To modele specjalnie dostosowane do wymagań stawianych dla sprzętu wykorzystywanego przez żołnierzy. Występują one w wielu odmianach, wzorach i kolorach, a wszystko po to, aby każdy mógł znaleźć odpowiedni model dla siebie. Sprzęt wykorzystywany przez zawodowców jest równie chętnie stosowany wśród graczy ASG, choć wykorzystują je w inny sposób. Kamizelka ASG ma za zadanie ochronić jej użytkownika, ułatwić przenoszenie sprzętu, a także zwiększyć realizm rozgrywki.  

    Najpopularniejszymi rodzajami kamizelek taktycznych w ASG są kamizelki typu plate carrier oraz chest rig. Kamizelka plate carrier spełnia głównie funkcję ochronną. Z uwagi na zastosowanie szerokich paneli osłania ona plecy i klatkę piersiową gracza. Zwyczajowo panele połączone są ze sobą regulowanymi pasami, dzięki czemu można dopasować kamizelkę do sylwetki użytkownika. Niektóre modele kamizelek plate carrier wyposażone są w dodatkowe kieszenie, w których można umieścić wkłady balistyczne lub ich atrapy. W zależności od modelu, plate carier może być wyposażona w system troczenia MOLLE, który umożliwia doczepienie dodatkowych akcesoriów.  

    Jeśli poszukujesz mniejszej kamizelki do przenoszenia oporządzenia to zwróć uwagę na modele chest rig. Kamizelka chest rig jest lżejsza i mniej zabudowana, sprawdzi się w trakcie rozgrywek podczas ciepłych dni. Chest rig wyposażono w szelki w typie H lub X. Do szelek natomiast przymocowany jest pas taktyczny, wyposażony w kieszenie i ładownice. Należy pamiętać, że chest rig wykazuje o wiele mniejsze właściwości ochronne niż w przypadku kamizelek typu plate carrier.

    Przeglądając naszą kategorię, warto zwrócić uwagę na kamizelki modułowe. Do kamizelek modułowych można bez problemu przytroczyć dodatkowe elementy, w tym ładownice i zasobniki. Podczas rozgrywania gier airsoftowych w leśnym terenie przydatne mogą być kamizelki w kamuflażu, dzięki którym rozgrywający może wtopić się w otoczenie. W sklepie Militaria.pl znajdziesz szeroki wybór kamizelek ASG i akcesoriów do nich.