Zamów dziś - dostawa już w poniedziałek!

Profesjonalne busole i kompasy

Schowaj Czytaj więcej

Kompasy to podstawowe urządzenia służące do wyznaczania pozycji oraz kierunku poruszania się. Zasada działania kompasu opiera się na wykorzystaniu zjawiska ustawienia się magnesu swobodnie zawieszonego, wzdłuż linii pola magnetycznego. W przypadku kompasu mamy do czynienia z igłą magnetyczną osadzoną na osi wewnątrz obudowy z podziałką kątową — róża wiatrów. W naszej ofercie znajdują się różne ich rodzaje — na mapę, w breloczkach, tradycyjne, a także busole.

Ustaw kierunek malejący

64 produkty

Strona
 1. Wysyłka: Natychmiast
  30,99 zł 39,99 zł
  Oszczędzasz 9,00 zł
 2. Wysyłka: Natychmiast
  139,65 zł 147,00 zł
  Oszczędzasz 7,35 zł
 3. Wysyłka: Natychmiast
  99,99 zł
Ustaw kierunek malejący

64 produkty

Strona

  Kompas występuje w dwóch charakterystycznych konstrukcjach — otwartej i w obudowie. Kompasy otwarte to konstrukcje na mapę, których podstawka wyposażona jest w wiele przydatnych funkcji jak lupa, skala, linijka czy nawet otwory do kreślenia oznaczeń na mapie. Busola w obudowie to konstrukcja zamykana, najczęściej wykonana z metalu. Konstrukcje w obudowie często wyposażone są w funkcje namiaru, z której korzysta się za pomocą muszki i szczerbinki. Ponadto na bocznej ściance obudowy najczęściej umieszczona jest skala oraz linijka.

  Tarcze kompasów bądź wskaźniki mogą być osadzone swobodnie lub zalane płynem. Tarcza pływająca ułatwia korzystanie z busoli bez problemu podczas ruchu. Kompasy w brelokach lub guzikowe to przydatne akcesorium dla osób, które cenią sobie małe wymiary swojego oporządzenia. Funkcjonalne nie ustępują znacznie większym konstrukcjom, za to nie zajmują prawie miejsca — można je swobodnie przytroczyć do kluczy, karabińczyka czy szlufki od spodni by były zawsze pod ręką.

do góry
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49