ZIMOWA WYPRZEDAŻ DO -50% - OSTATNIE DNI

Do końca pozostało:   00 d 00 g 00 m 00 s

Wiatrówki pistolety PCA

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
 1. Popularność
 2. Cena (Od najniższej)
 3. Cena (Od najwyższej)
 4. Ocena (Od najniższej)
 5. Ocena (Od najwyższej)
 6. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
 7. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
 8. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
 9. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Cena
Zastosuj
Materiał osady
Klasa celności
Odrzut
Rodzaj śrutu
Energia początkowa
Blowback
Napęd wiatrówki
Magazynek
Przeładowanie śrutu
Przyrządy celownicze stałe
Możliwość montażu celownika optycznego

12 produktów

 1. (17)
  Wysyłka: Natychmiast
  949,00 zł
 2. (18)
  Wysyłka: Natychmiast
  1499,00 zł
 3. (38)
  Wysyłka: Natychmiast
  349,00 zł
 4. (39)
  Wysyłka: Natychmiast
  729,00 zł
 5. (10)
  Wysyłka: Natychmiast
  1349,00 zł
 6. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  1099,00 zł

12 produktów

Schowaj Czytaj więcej

Poszukując krótkiej wiatrówki o dużej precyzji strzału, warto zapoznać się z tym, co oferują pistolety PCA. Rozwinięciem skrótu PCA jest Pre Charged Air. W takim rozwiązaniu konstrukcyjnym pistolet wyposażony jest w tłok, który podczas pracy spręża powietrze wewnątrz cylindra, a ono wyrzuca nam śrut. Przed każdym strzałem strzelec musi ręcznie wykonać jeden lub kilka ruchów tłokiem, aby skompresować w tłoku wystarczającą energię do wyrzucenia śrutu. Sprytna konstrukcja wiatrówek pistoletów PCA pozwala schować tłok wewnątrz sprzętu, dzięki czemu takie modele na pierwszy rzut oka nie wyróżniają się bardzo mocno wśród innych pistoletów przystosowanych do precyzyjnego strzelania. W zależności od zaawansowania konstrukcji sprzętu oraz rozmiaru tłoka, pistolet można nabić za pomocą jednego cyklu pracy tłoka lub trzeba go wykonać kilkukrotnie.

Modele z mniejszymi tłoczkami najczęściej wymagają kilkukrotnego pompowania, jednak dzięki temu często pozwalają wpływać na prędkość wylotową śruciny poprzez zmianę liczby napompowań przed strzałem. Jest to dużą zaletą w przypadku, gdy chcemy eksperymentować ze strzelaniem śrutem o zróżnicowanej wadze na różnych dystansach. Pistolety PCA z nieco większymi tłokami pozwalają najczęściej przed oddaniem strzału na tylko jeden cykl pracy. Jedno napełnienie zbiornika nadaje wystarczającej mocy śrucinie podczas wystrzału, a znacząco wpływa na poprawę żywotności tłoka. Dzieje się tak głównie za sprawą zabezpieczenia przed kolejnym naładowaniem tłoka, co niweluje możliwość przeładowania ciśnienia wewnątrz sprzętu. Mimo że taki tłok stawia nieco większy opór w cyklu ładowania, jednokrotny cykl pracy wymagany do poprawnego naładowania sprzętu, mniej męczy ręce niż kilkukrotne pompowanie. Dużo lepszą celność pistoletów PCA gwarantuje właśnie wyrzut śrucin za pomocą sprężonego powietrza i brak odrzutu podczas naciśnięcia spustu, który mocno wpływa na stabilne celowanie. Dodatkowo na poprawę skupienia strzału znacząco wpływa stosowanie w takich wiatrówkach luf gwintowanych oraz nieco większej długości lufy, niż w standardowym krótkim pistolecie wiatrówkowym. Znaczącym udogodnieniem jest też niezależność od zewnętrznych źródeł zasilania sprzętu jak na przykład popularne kapsuły CO2.
Również stosowanie regulowanych przyrządów celowniczych znacząco poprawią komfort użytkowania takich pistoletów. Aby umożliwić strzelcom pewien chwyt pistoletu podczas celowania, chwyty takich modeli często mają mocno finezyjne kształty. Jednak zapewniają bardzo pewne trzymanie sprzętu. Warto jednak w takich modelach zwrócić uwagę czy kształt rękojeści jest przystosowany dla osób prawo, czy leworęcznych. Wiatrówki pistolety PCA pozwalają uzyskać bardzo dobre skupienie strzału, co świetnie sprawdza się w tarczowym strzelectwie sportowym na krótkich dystansach. Kosztem tego rozwiązania zasilania sprzętu, jest niestety brak magazynka. Popularnymi producentami pistoletów z zasilaniem PCA są takie firmy jak Crosman, Gamo, Zoraki, Sig Sauer czy Weihrauch. Są to firmy o mocno ugruntowanej pozycji na rynku producentów sprzętów wiatrówkowych, co sprawia, że nie musimy obawiać się o jakość sprzętu i jego charakterystykę pracy. Dopracowanie takiego rozwiązania pozwala również osiągać większe prędkości wylotowe śrutu niż w krótkich wiatrówkach zasilanych kapsułami CO2. Poszukując pistoletów PCA, zachęcamy do zapoznania się z ofertą modeli dostępnych na stronie Militaria.pl. Dzięki szerokiej gamie dostępnych produktów każdy fan strzelectwa tarczowego znajdzie model odpowiadający jego oczekiwaniom.

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49