Zamów dziś - dostawa już w poniedziałek!

Zasobniki medyczne ASG

Schowaj Czytaj więcej

Pośród ogromnej liczby dodatkowego asortymentu ASG na szczególne miejsce zasługują zasobniki medyczne. Rozgrywki airsoftowe cechuje bardzo duża dynamika w bardzo zróżnicowanym terenie. Jednak nawet podczas zachowania wszystkich możliwych środków bezpieczeństwa, mogą spotkać nas delikatne urazy. Jeżeli chcemy być przygotowani nawet na takie okoliczności, będąc przezornym, to warto zaopatrzyć się w nawet podstawowy zestaw medyczny. Każda z dostępnych apteczek medycznych będzie zawierać najprostszy asortyment taki jak plastry, kompresy, środek do odkażania ran, temblak czy koc termiczny. Chcąc podejść do tematu nieco bardziej profesjonalnie, warto swoje wyposażenie wzbogacić o zapas zasobników medycznych. Większość produktów tego typu jest bez wyposażenia, co pozwala na samodzielne skompletowanie asortymentu, który uważa się za potrzebny. Zasobniki medyczne na pierwszy rzut oka nie wyróżniają się specjalnie na tle podobnych im ładownic czy dodatkowych kieszeni, które faktycznie można zaadoptować do takiej funkcji, jednak mogą wyróżniać się kilkoma cechami.

Część z takich zasobników przeznaczonych do transportu asortymentu medycznego posiada wyraźne oznaczenie sugerujące o zawartości. W tym celu najczęściej użytkowana jest gwiazda życia znana również jako eskulap lub zwykły krzyż medyczny. Dzięki łatwej identyfikacji zawartości zasobnika, w przypadkach, gdybyśmy to my potrzebowali nagłej pomocy medycznej, osoba nawet nieposiadająca własnej apteczki, widząc krzyż medyczny w naszym asortymencie, łatwo znajdzie środki pomagające opatrzyć naszą kontuzję. Kolejną cechą charakteryzującą zasobniki przeznaczone na asortyment medyczny jest ich wewnętrzny układ umożliwiający uporządkowaną organizację sprzętu wewnątrz, aby nie tracić niepotrzebnie czasu w poszukiwaniu konkretnej rzeczy. Również, jeśli chodzi o materiał wykonania zasobników medycznych, musi on zapewniać podstawową ochronę przed warunkami atmosferycznymi takimi jak deszcz czy błoto lub piach.
Musi być też odporny na uszkodzenia i przetarcia mechaniczne, dlatego bardzo często do ich wykonania stosuje się takie materiały jak poliester o dużej gęstości lub cordura. Dzięki stosowaniu takich materiałów możemy również zakupić modele w interesującym nas kamuflażu, przez co nasza apteczka będzie estetycznym uzupełnieniem pozostałego oprzyrządowania. Ich montaż najczęściej jest realizowany poprzez system Molle/Pals, czyli doszyte w regularnych odstępach calowe taśmy, które pozwalają na zamontowanie zasobnika zarówno do pasa, jak i kamizelki taktycznej czy plecaka. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych systemów troczenia użytkowany w dodatkowym asortymencie taktycznym. Poszukując dodatkowych zasobników umożliwiających nam przenoszenie dodatkowego asortymentu, w tym sprzętu medycznego, który może się okazać niezbędny w przypadku wystąpienia kontuzji, zapraszamy do zapoznania się z ofertą produktów dostępnych w naszym sklepie Militaria.pl. Posiadamy zróżnicowaną gamę modeli, w wielu kolorach oraz kamuflażach, dzięki czemu każdy znajdzie produkt spełniający jego oczekiwania.

Ustaw kierunek malejący

135 produktów

 1. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  139,99 zł 149,99 zł
  Oszczędzasz 10,00 zł
 2. (3)
  Wysyłka: Natychmiast
  143,45 zł 151,00 zł
  Oszczędzasz 7,55 zł
 3. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  139,99 zł 149,99 zł
  Oszczędzasz 10,00 zł
 4. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  159,99 zł
 5. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  119,90 zł 139,90 zł
  Oszczędzasz 20,00 zł
 6. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  50,00 zł
Ustaw kierunek malejący

135 produktów

   
do góry
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49