Testowałem na sobie. Mam wrażenie, że ten gaz jest lepszy niż Sabre. Na pewno spełnia swoje zadanie. Produkt wysokiej jakości. Strumień zdecydowanie lepszy niż stożek do większości zastosowań.
Bardzo ostry gaz pieprzowy o natychmiastowym działaniu, wykorzystujący jako środek drażniący wysokiej jakości kapsaicynę o ostrości aż 5 300 000 SHU!
Gaz pieprzowy Fox Labs pozwala skutecznie obronić się przed napastnikiem, w tym będącym pod wpływem alkoholu i środków psychoaktywnych. W składzie gazu znajduje się barwnik UV, który w przypadku ucieczki napastnika pozwala na jego późniejszą identyfikację. Niski procent OC zapewnia krótszy czas dekontaminacji (odkażania).
Strumień jest mało podatny na czynniki atmosferyczne (wiatr, deszcz), co czyni z niego precyzyjne, skuteczne i przede wszystkim bezpieczne dla użytkownika narzędzie do samoobrony. Dodatkowo pojemnik wyposażono w blokadę Flip-Top, która zabezpiecza przed niekontrolowanym rozpyleniem.
Gazy obronne amerykańskiej firmy Fox Labs uchodzą za najskuteczniejsze gazy na świecie. Korzystają z nich m.in. amerykańscy policjanci oraz inne amerykańskie służby mundurowe.
Gazy pieprzowe są nietoksyczne i bezpieczne dla środowiska naturalnego.
Militaria.pl jest dystrybutorem marki Fox Labs.
Fox Labs to amerykański producent gazów pieprzowych, uznawanych za jedne z najskuteczniejszych na świecie. Ich formuły, o ostrości sięgającej 5,3 miliona SHU, zapewniają błyskawiczne działanie nawet wobec osób pod wpływem środków odurzających. Produkty Fox Labs są stosowane przez służby mundurowe, a także dostępne dla osób prywatnych, oferując skuteczną ochronę w sytuacjach zagrożenia.
| Pojemność | 59 ml |
|---|---|
| Forma wyrzutu mieszanki | strumień |
| Zasięg skuteczny do | 3 m |
| Stężenie substancji drażniącej OC | 2 % |
| Zawartość kapsaicynoidów w OC | 35 % |
| Ostrość OC w skali Scoville'a | 5.3 mln SHU |
| Zawartość kapsaicynoidów w mieszance | 0.7 % |
| Barwnik znakujący napastnika | Tak |
| Wysokość pojemnika | 120 mm |
| Szerokość pojemnika | 35 mm |
| Wartość jednostkowa | 59 ml |
| Dioda LED | Nie |
| Mocowanie w zestawie | Nie |
| Waga | 90 g |
| Kraj produkcji | USA |
| EAN | 2007696504506 |
| Kod producenta | 22FTSDB |
| Producent | Fox Labs International |
| Data ważności | 2029-11-01 |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 14
-
-
Po zakupie pierwszego gazu Fox FIVE POINT THREE BYŁEM BARDZO ZADOWOLONY Z TEJ SAMOOBRONY. NATOMIAST DRUGI GAZ MNIE ZAWIÓDŁ - BARDZO AGRESYWNY NAPASTNIK NIE ZOSTAŁ SENSOWNIE OBEZWŁADNIONY. DOMYŚLAM SIĘ, ŻE BYŁA TO WADA FABRYCZNA DANEGO EGZEMPLARZA. NAPASTNIK MIAŁ SIŁĘ UCIEKAĆ PO ZASTOSOWANIU TEGO GAZU.
-
Osobiście uważam, że to jeden z lepszych gazów dostępnych na polskim rynku. Fox to klasa sama w sobie. Zabezpieczenie przeciwko niepożądanemu użyciu, długi termin ważności czy barwnik UV. Warty swojej ceny.
-
Spory jeśli chodzi o codzienne noszenie natomiast warto mieć większą pojemność przy sobie. Nie używałem ale jestem pewny że w razie zagrożenia nie zawiedzie mnie.
-
Gazy pieprzowe Fox Labs są bardzo dobrej jakości. Prawda o gazie pieprzowym jest taka, że wysoki procent OC nie świadczy o dobrej jakości. Jakość gazu pieprzowego tak naprawdę dotyczy stopnia czystości roztworu OC. Gazy Fox Labs z formułą 5.3 przy stężeniu tylko 2% OC osiągają ostrość aż 5 300 000 SHU i jest to wynikiem zastosowania bardzo czystego roztworu OC. Polecam Gazy Fox Labs - jakość super.
-
Idealny do samoobrony. Polecam.
-
Wszystko szybko i sprawnie.
-
Chyba nie ma lepszego niż FOX. Warto dołożyć kilka złotych i kupić coś sprawdzonego.
-
Jak wybierać gaz to najlepszy,
-
Polecam w 100%
-
Klasa sama w sobie. Nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie.
-
Polecam! Skuteczny!
-
Gazu Fox Labs strumień stety musiałem użyć na dwóch naćpanych rosłych osobnikach i powiem tak sprawdził się w 100 % Gaz działa natychmiastowo mimo że jest w strumieniu.Panowie nie wiedzieli gdzie uciekać bo trzymali się za twarz .Gaz działa błyskawicznie ! Szczerze POLECAM nie patrzcie na cenę bo zdrowie ważniejsze.Ps. dobrze że go miałem jutro kupuje nowy pojemnik
-
Doskonały miotacz gazu pieprzowego. Bardzo wysoka jakość, kompaktowy rozmiar i bardzo dobre zabezpieczenie typu flip-top. Lepiej żebym nie musiał użyć go w sytuacji obronnej. Polecam
Brak opinii