Pięknie się wtapia w teren (podobnie jak flecktarn), wygodny, jedynie sznurek pod szyją przeszkadza, ale można go umieścić pod kapeluszem. No i pomaga rozmyć sylwetkę
Kapelusz typu boonie wykonany z laminatu składającego się z 3 warstw: 100% nylonu, oddychającej membrany poliestrowej oraz 100% poliestru. Dzięki temu doskonale chroni przed wilgocią oraz innymi warunkami atmosferycznymi.
Wokół obwodu kapelusza naszyto taśmy tworzące system pętli umożliwiających przytwierdzenie np. maskowania lub innych drobnych przedmiotów. Regulację rozmiaru pod brodą umożliwia sznurek ze specjalnym stoperem. Dodatkowo kapelusz został wyposażony zlokalizowane po bokach otwory wentylacyjne, które pomagają zachować odpowiednią cyrkulację powietrza. Usztywnione rondo kapelusza chroni natomiast twarz przed słońcem oraz deszczem.
WASP I to innowacyjna linia kamuflaży typu PHANTOMLEAF® CIV-TEC®, zaprojektowana specjalnie dla firmy MIL-TEC®. Wzory maskujące PHANTOMLEAF® powstają dzięki zaawansowanej analizie cyfrowej obrazu terenu, w jakim dany wariant ma zapewnić maskowanie. Zastosowany algorytm uwzględnia też ruch i inne zmienne, dzięki czemu wzory te mają dobre właściwości adaptacyjne w szerokim zakresie warunków. Jednocześnie kamuflaże PHANTOMLEAF® są na tyle charakterystyczne, że gwarantują dobrą identyfikację „swój-obcy” w ramach grupy żołnierzy na polu walki lub podczas rozgrywki ASG.
Wariant WASP I Z3A sprawdzi się w szerokim zakresie obszarów o wysokiej zielonej roślinności, jak lasy liściaste i iglaste czy dżungla tropikalna. Zachowuje też dobre właściwości maskujące na terenach podmiejskich i wiejskich, gdzie dominują zielone uprawy rolne, zarośla i strefy trawiaste. Innowacyjna alternatywa dla kamuflaży US Woodland czy PenCott Wildwood.
Dane techniczne
Kamuflaż: Phantomleaf WASP I Z3A
Materiał (1 warstwa): 100% nylon
Materiał (2 warstwa): membrana poliestrowa
Materiał (3 warstwa): 100% poliester
Producent: Mil-Tec, Niemcy
Militaria.pl jest oficjalnym dystrybutorem marki Mil-Tec.
Mil-Tec to marka stworzona przez firmę Sturm Handels GmbH, która od 1971 roku specjalizuje się w produkcji i dystrybucji odzieży oraz sprzętu outdoorowego i taktycznego. Korzystając z doświadczenia w pracy z nadwyżkami wojskowymi i jednocześnie rozwijając własne, nowoczesne rozwiązania - jak linia cywilnych kamuflaży Phantomleaf® - firma zyskała renomę producenta wysokiej jakości sprzętu w atrakcyjnej cenie. Marka dba o etyczne standardy w krajach produkcji, aktywnie wspierając inicjatywę "Social Fair". Ciekawostką jest oferta replik historycznych mundurów i wyposażenia wojskowego, cieszących się uznaniem wśród kolekcjonerów i rekonstruktorów.
| Kolor/kamuflaż | Kamuflaż |
|---|---|
| Typ materiału | Syntetyczny |
| Elastyczność materiału | Nierozciągliwy |
| Faktura materiału | Twill (gładki) |
| Regulacja obwodu | Nie |
| Płeć | Męska |
| Wentylacja | Otwory |
| Waga | 110 g |
| Materiał główny | 100% poliester |
| Kamuflaż | Phantomleaf WASP I Z3A |
| Panel velcro | Nie |
| Termoaktywna | Nie |
| Kod producenta | 12326067 |
| Producent | Mil-Tec |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Liczba opinii: 8
-
-
Bardzo dobry produkt jeśli mówimy o jakości wykonania. Solidny, wytrzymały i dobrze uszyty lekki kapelusz. Wzór bardzo ładnie się prezentuje, jest lekki i wygodny. u mnie według tabeli rozmiarów pasuje XXL. Kupiłem też inny tej samej firmy i oba są zakupem trafionym. Dziękuję ekipie Militaria pl za expresową wysyłkę. Polecam.
-
Kapelusz ładnie uszyty, żadne nitki nie odstają. Fajny kamuflaż, rondo jest lekko usztywnione. Przydają się otwory wentylacyjne. Rozmiar zgodny z podanymi w tabeli.
-
Klasyczny układ kapelusza w teren, głównie leśny, biorąc pod uwagę ten kamuflaż, który osobiście cenię. Materiał pomimo, że to trójluminat, jest mało sztywny.
-
Klasyczny kapelusz w teren, zwłaszcza leśny, co widać po dość udanym kamuflażu. Jak an trójluminat materiał dość lekki i miękki. Niestety również praktycznie nienaciągliwy, wiec biorąc pod uwagę rozmiarówki spore szanse na to, ze albo lekko luźny, albo ciut ciśnie
-
Bardo fajny kapelutek, bardzo dobrze siedzi na głowie. Zakupiony do kompletu rzeczy w tym samym kamuflażu. Rozmiar pokrywa się z rozmiarami poddanymi w tabeli. Samo wykonanie bardzo dobre, a kamuflaż prezentuje się naprawdę świetnie. Zostało tylko iść w las i używać. Zdecydowanie polecam
-
Kapelusz wygląda solidnie i ma większe rondo o tych tańszych kapeluszy. Jest z poliestru i ma membranę, dzięki czemu powinien dobrze znosić deszczowe warunki i szybko schnąć.
-
Niedrogi, przepuszczalny kapelusz typu boonie. Trzy warstwy świetnie radzą sobie z deszczem, ale może to być kompromis w upalne i suche dni. Zaleca się utrzymywanie go w czystości, ponieważ na trilaminacie łatwo gromadzi się brud. Trudno znaleźć coś lepszego w tej cenie. Dobry balans wygody i praktyczności.
Brak opinii
