Fajna lekka kurtka na wiosnę. Materiałowy kaptur nadaje jej fajnego luźnego klimatu. Krój wygodny, materiał dobrej jakości. Sporo kolorów, z których każdy może wybrać cos dla siebie.
Lekka kurtka pilotka w charakterystycznym fasonie flyers. Uszyta z wysokiej jakości, odpornego na przetarcia nylonu i wyposażona w dresowy kaptur.
Zapinana jest solidnym zamkiem błyskawicznym. Wyposażono ją w ściągacze w pasie, na nadgarstkach i kołnierzu oraz w odpinany kaptur osłaniający głowę i szyję przed wiatrem. Główny zamek zabezpieczono wewnętrzną plisą przeciwwiatrową zapewniającą dodatkową ochronę przed zimnem.
Model został wyposażony w pięć praktycznych kieszeni:
- dwie wewnętrzne zamykane na rzepy,
- dwie zewnętrzne zamykane na zatrzaski,
- jedną na lewym ramieniu zapinaną zamkiem.
Kieszeń na ramieniu została dodatkowo wyposażona w pętle na długopisy lub inne akcesoria oraz czerwoną zawieszkę z napisem „Remove Before Flight".
Wewnętrzna część wykonano w pomarańczowej kolorystyce. To charakterystyczne rozwiązanie wiąże się z pierwotnym przeznaczeniem kurtek MA-1 dla pilotów USAF. Na wypadek awarii lub zestrzelenia mieli oni większe szanse na uratowanie przez służby poszukiwawcze. W dzisiejszych czasach to pomysłowe rozwiązanie może się sprawdzić podczas poruszania się poboczem nieoświetlonej drogi poza obszarem zabudowanym.
Na lewej piersi umieszczono naszywkę velcro z logiem producenta.
Dane techniczne
Kolor: Black
Materiał:
- zewnętrzny: 100% nylon
- podszewka: 100% nylon
- kaptur: 80% bawełna, 20% poliester
Producent: Alpha Industries, USA
Militaria.pl jest oficjalnym dystrybutorem marki Alpha Industries.
Alpha Industries to amerykańska marka założona w 1959 roku, która zasłynęła jako producent odzieży dla armii Stanów Zjednoczonych. Jej najbardziej rozpoznawalne projekty to kultowe kurtki MA-1 i M-65, cenione za trwałość, praktyczne rozwiązania i wojskową precyzję wykonania. Charakterystyczny czerwony brelok „Remove Before Flight” stał się znakiem rozpoznawczym marki, która z czasem zyskała popularność także poza wojskiem - wśród subkultur, muzyków i miłośników militariów. Alpha Industries to marka z historią, której produkty od dekad sprawdzają się zarówno w wymagających warunkach, jak i w codziennym użytkowaniu.
| Ocieplenie | Nie |
|---|---|
| Styl odzieży | Militarny |
| Kolor/kamuflaż | Czarny |
| Faktura materiału | Jednolita (gładka) |
| Membrana | Nie |
| Płeć | Męska |
| Liczba kieszeni | 5 |
| Kaptur | Tak |
| Kolor główny | Black |
| Materiał główny | 100% nylon |
| Krój | Dopasowany |
| Rodzaj rozpięcia | Zamek błyskawiczny |
| Kod producenta | 196108/3 |
| Producent | Alpha Industries |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Liczba opinii: 1
Brak opinii