Ze czterech trybów białego światła na ogół używałem pierwszego. Na plus jest czerwone światło, nie jest jakieś specjalnie potężne ale daje radę. Czas pracy na akumulatorze przy okazjonalnym używaniu jest jak najbardziej w porządku.
Latarka czołowa Mil-Tec GC220 Black - 220 lumenów
Latarka czołowa wyposażona w diodę LED o mocy 220 lumenów. Sześć trybów świecenia (cztery - światło białe, dwa - światło czerwone) pozwala na odpowiednie dopasowanie mocy światła do aktualnych potrzeb. W trybie minimalnym (10 lumenów) latarka może świecić nieprzerwanie przez 25 godzin.
wytrzymała konstrukcja, łatwa obsługa
Korpus latarki wykonany został z lekkiego i wytrzymałego tworzywa. Model GC220 wyposażony jest we wskaźnik poziomu naładowania i czujnik ruchu, który pozwala na włączenie lub wyłączenie latarki za pomocą ruchu ręką. Montaż latarki umożliwia zmianę kąta nachylenia.
Umieszczony w centralnej części korpusu włącznik i przycisk zmiany trybów zapewniają łatwą i szybką obsługę. Elastyczna opaska z możliwością regulacji obwodu pozwala na odpowiednie dopasowanie do użytkownika. Gniazdo USB-C umożliwia ładowanie akumulatora bezpośrednio w korpusie latarki.
Tryby Pracy
Tryb pracy/czas świecenia:
- High - 220 lumenów / 4 h
- Mid - 70 lumenów / 8 h
- Low - 20 lumenów / 12 h
- Ultra Low - 10 lumenów / 25 h
- Red
- Red strobe flash
Elementy zestawu
- latarka czołowa Mil-Tec GC220 Black
- kabel ładujący USB-C
- opaska
Najważniejsze cechy
- Dioda LED o mocy 220 lumenów
- 6 trybów świecenia: 4 tryby światła białego, 2 tryby światła czerwonego
- Czas pracy do 25 godzin w trybie 10 lumenów
- Lekka i wytrzymała obudowa z tworzywa sztucznego
- Wskaźnik poziomu naładowania
- Czujnik ruchu umożliwiający włączanie/wyłączanie ruchem ręki
- Regulacja kąta nachylenia latarki
- Centralnie umieszczony włącznik i przycisk zmiany trybów
- Elastyczna, regulowana opaska na głowę
- Ładowanie przez złącze USB-C bezpośrednio w korpusie
Dane techniczne
Źródło światła: dioda LED
Zasilanie: akumulator 3,7V 650 mAh
Obudowa: tworzywo
Kolor: Black
Wymiary: 34,8 x 39 x 63,5 mm
Waga: 45,8 g
Producent: Mil-Tec, Niemcy
Militaria.pl jest oficjalnym dystrybutorem marki Mil-Tec.
Mil-Tec to marka stworzona przez firmę Sturm Handels GmbH, która od 1971 roku specjalizuje się w produkcji i dystrybucji odzieży oraz sprzętu outdoorowego i taktycznego. Korzystając z doświadczenia w pracy z nadwyżkami wojskowymi i jednocześnie rozwijając własne, nowoczesne rozwiązania - jak linia cywilnych kamuflaży Phantomleaf® - firma zyskała renomę producenta wysokiej jakości sprzętu w atrakcyjnej cenie. Marka dba o etyczne standardy w krajach produkcji, aktywnie wspierając inicjatywę "Social Fair". Ciekawostką jest oferta replik historycznych mundurów i wyposażenia wojskowego, cieszących się uznaniem wśród kolekcjonerów i rekonstruktorów.
| Maksymalny strumień światła | 220 lumenów |
|---|---|
| Wiązka światła | szeroka |
| Tryby świecenia | Tak |
| Czas pracy w trybie maksymalnym | 4 godz. |
| Czas pracy w trybie wysokim | 4 godz. |
| Czas pracy w najsłabszym trybie | 25 godz. |
| Typ zasilania | Wbudowany akumulator |
| Rodzaj akumulatora/baterii | 1 x 3,7V 650 mAh Akumulator |
| Magnes | Nie |
| Kolor światła | Białe, Czerwone |
| Powerbank | Nie |
| Akumulator w zestawie | Tak |
| Materiał obudowy | tworzywo sztuczne |
| Klasa wodoszczelności | Bryzgoszczelna |
| Klips w zestawie | Nie |
| Opaska na głowę | Tak |
| Etui w zestawie | Nie |
| Długość | 39 mm |
| Waga | 45,8 g |
| EAN | 4046872420771 |
| Kod producenta | 15172300 |
| Producent | Mil-Tec |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 14
-
-
Słaby akumulator i krótki czas świecenia. Po 3 latach rzadkiego używania czołówka padła i nie chce się ładować. Jakość zawodzi, nie polecam tego modelu nikomu.
-
Zależało mi na czołówce z czerwonym światłem, bo potrzebowałem czegoś do nocnych przejść przez las tak żeby nie zaalarmować zwierzyny, którą fotografuję o świcie. Sprawdza się bardzo dobrze. Możliwość włączenia/wyłączenia ręką - okazała się rewelacyjną funkcją (o której nawet nie myślałem decydując się na zakup) - szczególnie zimą, gdy na rękach ma się grubsze rękawiczki praktycznie uniemożliwiające operowanie przyciskami. Pasek dobrze trzyma, a jednocześnie nie uciska.
-
Bardzo dobra czołówka! A to co w niej podoba mi się najbardziej to właśnie pasek - jest solidny i nie "wyskakuje" z mocowania kiedy chcę poprawić czołówkę w lewo lub prawo. Co najważniejsze również, czołówka posiada wiele trybów z 2 trybami czerwonymi, co pozwala na skuteczniejsze bycie "niewidocznym" w lesie. Polecam
-
Bateria trzyma krócej niż podano w specyfikacji. Wykonana jest trochę zbyt tanio. Ogólnie spełnia swoje zadanie i robi to co powinna, świeci na czole :) Warta swojej ceny.
-
Za te pieniądze rewelacja. Mała, lekka, ma czerwone światło, bardzo przydatną obsługę gestami. Akumulator jest nieduży, więc na zimową noc może nie wystarczyć. Jako zapasowa latarka super.
-
Jak zawsze błyskawiczna dostawa, nawet przed świętami. Za takie pieniądze to warto, super fajna funkcja czujnik ruchu no i ładowanie akumulatora za pomocą usb. Polecam.
-
Za tą cenę nie widzę lepszej opcji, czujnik ruchu super ułatwia pracę jak się ma zajęte ręce bateria wystarczy na całą noc oczywiście nie świecąc cały czas, polecam
-
Bardzo dobra czołówka w tej cenie, na plus sterowanie gestami. świeci dobrze na wszystkich trybach, sterowanie gestem działa jak powinno. Lekka, poręczna, ma wskaźnik naładowania akumulatora.
-
Z ostrożnością podchodzę do tej firmy, ale latarka jak dotychczas daje radę. Przychodzi już częściowo naładowana. Kilka trybów, które większości ludzi doceni. Dobra opcja z włączaniem bez przyciskania. Dobry bajer na nocnych wykopkach z wykrywką.
-
W tej cenie super. Wbrew opinii moja przyszła naładowana wystarczyło podładować. Duży plus sterowanie gestami w tej cenie nie spodziewałem się takiego bajeru. Polecam sprawdzona w warunkach taktyki wojskowej. Godny zakup
-
Czołówka przyjechała rozładowana, choć w instrukcji jest napisane że bateria jest naładowana do pewnego stopnia - prawdopodobnie przyczyniły się do tego warunki atmosferyczne (zamówienie realizowane w styczniu). Poza tym nie mam nic do zarzucenia, świeci dobrze na wszystkich trybach, sterowanie gestem działa jak powinno, kąt wychylenia jest jak dla mnie dobry, opaska nie uciska. Śmiało można zamawiać
-
Pomijam fakt że przyszła całkowicie rozładowana, naładowała się bez problemu. Świeci trochę krócej niż podaje producent to w parametrach ale w opisach to zazwyczaj norma. Świeci jasno na wszystkich poziomach. Teraz jeszcze na śniegu w lesie bardzo ładnie wszystko widać. Czujnik ruchu i poziom naładowania bezcenne.
-
Bardzo dobra czołówka w tej cenie, na plus sterowanie gestami. Lekka, poręczna, ma wskaźnik naładowania akumulatora. Polecam
Brak opinii