lub zapisz się na powiadomienie o dostępności
Latarka Fenix TK17 Black - 3600 lumenów
Latarka taktyczna wyposażona w diodę LED CREE XHP50.3 HD generującą strumień światła o maksymalnej mocy 3600 lumenów oraz zasięgu 330 metrów. W trybie ekonomicznym latarka może świecić nieprzerwanie przez 60 godzin. Sprawdzi się podczas nocnych patroli, w działaniach poszukiwawczo-ratowniczych, a także w codziennym użytkowaniu w terenie.
Trwała obudowa z aluminium, odporność na upadki, norma IP68, klips
Korpus latarki został wykonany z aluminium A6061-T6 pokrytego twardą anodyzacją typu HA-III w kolorze czarnym. Antypoślizgowa faktura zapewnia stabilny chwyt w każdych warunkach. Latarka została uszczelniona systemem O-ringów zgodnie ze standardem IP68, co oznacza całkowitą odporność na wnikanie pyłu, oraz odporność na zanurzenie na głębokość do 2 m przez 30 minut. Solidna konstrukcja zapewnia odporność na upadki z wysokości do 1 m. Sprężysty klips umieszczony na korpusie umożliwia wygodne przenoszenie latarki przypiętej do krawędzi kieszni lub paska.
Wydajna dioda LED CREE XHP50.3 HD, korona chroniąca głowicę
Źródło światła stanowi dioda LED CREE XHP50.3 HD generująca strumień światła o chłodnej barwie (5700K), co pozwala na dobre odwzorowanie kolorów i optymalną widoczność detali. Układ optyczny chroni stalowa korona. Na krawędziach korony umieszczono dodatkowo wolframowe końcówki, które umożliwiają skutecznie rozbijanie szyb w sytuacjach awaryjnych.
Inteligentne systemy elektroniczne, dwa włączniki
Przed przegrzaniem diody w trybie najwyższym chroni sterownik z cyfrową regulacją prądu. Latarka automatycznie redukuje moc przy przekroczeniu określonej temperatury. Model wyposażono również w zabezpieczenie przed odwróconą polaryzacją. Funkcja pamięci sprawia, że latarka po włączeniu aktywuje się w ostatnio używanym trybie.
Model TK17 wyposażony został w podwójny przełącznik typu Dual Tail Switch umożliwiający intuicyjną obsługę – przycisk główny odpowiada za włączanie i chwilowe oświetlenie, a pomocniczy za zmianę trybów oraz aktywację Strobe. To rozwiązanie pozwala na szybkie reagowanie w sytuacjach wymagających błyskawicznego działania.
Tryby pracy
Tryby pracy/czas świecenia/zasięg:
- Burst - 3600 lumenów / 3 h 45 min / 330 m
- Wysoki - 1000 lumenów / 3 h 50 min / 170
- Średni - 350 lumenów / 8 h / 100 m
- Niski - 30 lumenów / 60 h / 30 m
- Strobo - 3600 lumenów / - / -
zasilanie akumulatorowe, kabel usb-c, wskaźnik poziomu naładowania, funkcja powerbanku
Latarka zasilana jest akumulatorem 21700 (6000 mAh) wyposażonym w port USB-C. Wskaźnik LED informuje o poziomie energii, a zabezpieczenia chronią ogniwo przed przeładowaniem, nadmiernym rozładowaniem i przegrzaniem. Drugi wskaźnik poziomu naładowania, został umieszczony przy włączniku.
Akumulator cechuje funkcja powerbanku, dzięki czemu pozwala on ładować inne urządzenia alektorniczne.
Elementy zestawu
- latarka Fenix TK17 Black - 3600 lumenów
- akumulator Li-Ion 21700 o pojemności 6000 mAh
- kabura
- smycz zabezpieczająca
- zapasowy o-ring
- kabel USB-C
Najważniejsze cechy
- moc do 3600 lumenów
- zasięg do 330 metrów
- trwały aluminiowy korpus
- korona chroniąca optykę z wolframowymi wybijakami do szyb
- klasa szczelności IP68
- odporność na upadki z wysokości do 1 metra
- funkcja pamięci
- ochrona przed przegrzaniem i odwróconą polaryzacją
- ładowanie za pomocą kabla USB-C
- podwójny przełącznik z szybkim dostępem do trybów Burst i Strobo
Militaria.pl jest dealerem premium marki Fenix.
Fenix to marka założona w 2004 roku przez grupę chińskich inżynierów, która szybko zdobyła międzynarodowe uznanie dzięki przełomowemu modelowi Fenix L1 – kompaktowej latarce zasilanej pojedynczym ogniwem AA. Od tego czasu firma stała się jednym z globalnych liderów w produkcji profesjonalnych latarek LED, dostępnych w ponad 100 krajach. Jako pierwsza w Chinach wdrożyła standardy ANSI, co znacząco zwiększyło jej wiarygodność i zaufanie użytkowników na całym świecie. Obecnie Fenix oferuje kilkadziesiąt modeli latarek LED dla służb mundurowych, ratowników, myśliwych i użytkowników cywilnych. Każda oryginalna latarka Fenix posiada indywidualny numer seryjny, który umożliwia rejestrację produktu, korzystanie z rozszerzonej gwarancji oraz dostęp do pełnego wsparcia serwisowego.
| Maksymalny strumień światła | 3600 lumenów |
|---|---|
| Wiązka światła | skupiona |
| Tryby świecenia | Tak |
| Czas pracy w trybie maksymalnym | 225 min |
| Czas pracy w trybie wysokim | 230 min |
| Czas pracy w najsłabszym trybie | 60 godz. |
| Typ zasilania | Wymienny akumulator |
| Rodzaj akumulatora/baterii | 1 x Li-Ion 21700 |
| Kolor główny | Black |
| Akumulator w zestawie | Tak |
| Materiał obudowy | aluminium |
| Klasa wodoszczelności | IP 68 |
| Klips w zestawie | Tak |
| Opaska na głowę | Nie |
| Etui w zestawie | Tak |
| Długość | 148 mm |
| Średnica | 36 mm |
| Waga | 197 g |
| EAN | 6942870312002 |
| Kod producenta | TK17 |
| Producent | Fenix |
| EAN |