Produkt został dostarczony. Zamiast wkładać tyle wysiłku w opakowanie, lepiej było skupić się na właściwym produkcie. Opakowanie z magnesem to moim zdaniem zbędny chwyt, choć początkowo budzi nadzieje. Po rozpakowaniu dostajemy przedmiot z cienkiej blachy, który nie sprawia wrażenia solidnego. Ostrze się zacina i nie otwiera płynnie – sytuację poprawia lekkie podważenie. Mechanizm blokady działa szorstko, trzeba go poruszać siłą. Śruby są bardzo mocno skręcone, przez co trudno coś wyregulować, by działało lepiej. Pierwsze wrażenie za tę cenę jest raczej rozczarowujące. Zobaczymy, jak sprawdzi się w codziennym użytkowaniu.
Multitool SOG Flash MT
Solidny multitool wyposażony w mechanizm Compound Leverage, który za pomocą kół zębatych poprawia i wzmacnia działanie, umożliwiając obsługę jedną ręką.
Głownia Clip-Point, stal CRYO D2, blokada Framelock
Nóż z ostrzem o profilu Clip-Point wykonany został ze stali narzędziowej CRYO D2 i pokryty ochronną oksydą. Stal została poddana obróbce cieplnej zgodnie z unikalnymi specyfikacjami wydajności SOG dot. niskich temperatur. Klingę w pozycji otwartej zabezpiecza solidna blokada Framelock. Ostrze otwierane jest za pomocą kołka pod kciuk i wyposażone jest we wspomaganie.
Konstrukcja ze Stali nierdzewnej, wygodne przenoszenie
Szkielet narzędzia wykonano ze stali nierdzewnej i poddano obróbce termicznej nadającej optymalną twardość i wytrzymałość. W model wbudowano gniazdo na końcówkę do wkręcania wkrętów, którą w pozycji założonej zabezpiecza magnes i ścisk ramion multitoola. W komplecie z narzędziem znajduje się zdejmowany, sprężysty klips umożliwiający przypięcie modelu do krawędzi kieszeni.
7 funkcji
- ostrze gładkie
- otwieracz do kapsli
- śrubokręt płaski mały
- śrubokręt płaski duży
- śrubokręt krzyżakowy 4 mm
- kombinerki
- przecinak do drutu
Najważniejsze cechy
- mechanizm Compound Leverage
- szkielet ze stali nierdzewnej
- głownia o profilu Clip-Point
- ostrze ze CRYO D2
- blokada Framelock
- wspomagane otwieranie ostrza
- gniazdo na bity
- 7 praktycznych narzędzi
- klips do kieszeni
Militaria.pl jest dystrybutorem marki SOG.
SOG Specialty Knives & Tools to amerykańska marka założona w 1986 roku przez Spencera Frazera, zainspirowana nożem MACV-SOG używanym przez jednostki specjalne podczas wojny w Wietnamie. Pierwszy model S1 Bowie powstał we współpracy z japońskim mistrzem kowalstwa Ichiro Hattorim i stał się ikoną wśród noży taktycznych. SOG zdobył uznanie dzięki modelowi SEAL 2000, który został przyjęty na wyposażenie Navy SEALs i jest obecnie eksponowany w muzeum Navy SEALs w Fort Pierce. Marka oferuje również zaawansowane multitoole, które wykorzystują opatentowaną technologię Compound Leverage, niemal podwajającą siłę nacisku szczypiec dzięki podwójnym punktom obrotu. Produkty SOG charakteryzują się solidną konstrukcją, precyzyjnym wykonaniem i są przeznaczone zarówno dla profesjonalistów, jak i entuzjastów outdooru. Obecnie narzędzia SOG są produkowane głównie w USA i na Tajwanie, kontynuując tradycję jakości i niezawodności.
| Długość ostrza | 61 mm |
|---|---|
| Kombinerki | Tak |
| Przecinak do drutu | Tak (integralny) |
| Obciskacz do izolacji | Nie |
| Przyrząd do zdejmowania izolacji | Nie |
| Gniazdo na bity | Tak |
| Nożyczki | Nie |
| Etui w zestawie | Nie |
| Materiał | Stal nierdzewna |
| Stal ostrza | D2 |
| Pilnik | Nie |
| Piła | Nie |
| Otwieracz do puszek | Nie |
| Otwieracz do kapsli | Tak |
| Miarka | Nie |
| Korkociąg | Nie |
| Materiały | Stal |
| Długość | 141 mm |
| Waga | 133 g |
| EAN | 1000000223354 |
| Kod producenta | SOG-29-55-01-41 |
| Producent | SOG |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 4
-
-
Ciekawa konstrukcja, na pewno warty przetestowania bo jest to narzędzie nieco inne niż najpopularniejsze na rynku. Ostrze dość duże i praktyczne. Całość całkiem solidna.
-
Mam mieszane uczucia. Kupiłem zachęcony jakością i systemem otwierania SOG Terminus oraz patentami na wspomagane szczypce i montaż bitu w SOG PowerAccess. Nie bez znaczenia była też cena z Black Week - 303zł minus 36zł za KSK. W sumie 267zł. I tyle maksymalnie jest to warte. Regularna cena 380zł to pomyłka. Po kolei - pomysł bardzo dobry na wspomagane kombinerki i wspomagane ostrze z D2 w niewielkiej formie. Wykonanie? Już gorzej. Najpierw wspomagane ostrze chodziło bardzo ciężko. O kołeczek obtarłem kciuk. Aż tu nagle ostrze zaczęło się zwalniać samym odblokowaniem blokady! Zamiast power assista mam teraz nóż sprężynowy!!! Myślałem o zwrocie, ale w sumie blokada trzyma mocno, samo się nie otworzy, więc mam sycylijkę w multitoolu :) Kolejnym minusem jest magazynek na bit. To jakaś porażka. Nie da się bitu wyjąć bez wyginania plastikowej obudowy. Dobrze, że obudowa jest elastyczna. Takie trochę liche rozwiązanie. I ostatni minus - otwieracz do butelek. Bardzo łatwo się otwiera i bardzo łatwo składa. Za łatwo, za lekko. Reasumując, nie polecam SOG Flash MT.
-
multitool bardzo fajny i przydatny, nietuzinkowy wygląd wyróżnia go bardzo na tle innych narzędzi. Jest bardzo poręczny i dobrze wykonany. Polecam go zawsze mieć przy sobie bo zawsze sprosta swojemu zadaniu
Brak opinii