Nóż Boker Heckler&Koch FX02
lub zapisz się na powiadomienie o dostępności
Nóż Boker Heckler&Koch FX02
Kompaktowy nóż typu push dagger zaprojektowany do użytku w sytuacjach wymagających szybkiego działania oraz intuicyjnej obsługi. Został wyposażony w stałą głownię o symetrycznym profilu typu sztyletowego wykonaną ze stali narzędziowej D2. Powierzchnię ostrza pokryto czarną powłoką tytanową, ograniczającą refleksy świetlne.
Rękojeść z włókna szklanego, antypoślizgowa struktura
Rękojeść o symetrycznym kształcie wykonano z włókna szklanego wzmacnianego nylonem (FRN), które charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Jej powierzchnia została pokryta antypoślizgową strukturą Heckler&Koch, co zapewnia pewny chwyt oraz poprawia kontrolę nad nożem w zróżnicowanych warunkach.
Pochwa z tworzywa Kydex, łańcuszek kulkowy
Do przechowywania i przenoszenia służy pochwa z tworzywa Kydex, zaprojektowana w stylistyce klasycznego OSS Lapel Dagger. W zestawie znajduje się także łańcuszek kulkowy, który umożliwia noszenie noża na szyi.
Elementy zestawu
- nóż Boker Heckler&Koch FX02
- pochwa
- łańcuszek kulkowy
Najważniejsze cechy
- stała głownia
- profil typu sztyletowego
- stal narzędziowa D2
- czarna powłoka tytanowa
- rękojeść z włókna szklanego
- antypoślizgowa struktura
- pochwa z tworzywa Kydex
- łańcuszek kulkowy

Militaria.pl jest dealerem premium marki Boker.
Boker to niemiecka marka nożownicza z tradycją sięgającą XVII wieku, znana z charakterystycznego logo z kasztanowcem -„Tree Brand”. Już w 1830 roku firma produkowała aż 2000 szabel tygodniowo, które trafiały na europejskie pola bitew. W XIX wieku rozszerzyła działalność na USA, Kanadę i Meksyk, tworząc rozpoznawalne filie. Dziś główna fabryka w Solingen specjalizuje się w ręcznie wykonywanych nożach kolekcjonerskich i użytkowych, także ze stali odzyskanej z historycznych obiektów, jak pancernik Tirpitz. Marka oferuje cztery linie: Boker Manufaktur Solingen, Boker Plus, Magnum i Arbolito. Produkty Boker są cenione przez kolekcjonerów, służby mundurowe i kucharzy na całym świecie.
Typ noża | Z głownią stałą |
---|---|
Styl | Militarno-taktyczny |
Długość głowni | 63 mm |
Grubość głowni | 3,3 mm |
Profil głowni | Sztylet |
Rodzaj ostrza | Gładkie |
Odporność na stępienie | Bardzo dobra |
Odporność na korozję | Średnia |
Długość całkowita | 105 mm |
Kolor główny | Black |
Stal ostrza | D2 |
Materiał rękojeści | Kompozyt FRN |
Kabura w komplecie | Tak |
Waga | 30 g |
EAN | TYMBOK342 |
Kod producenta | 06HK001 |
Producent | Boker |
EAN |