Nóż Boker Plus Sentinal - Black
Nóż outdoorowy o całkowitej długości 168 mm i konstrukcji Full-Tang, czyli z trzpieniem klingi poprowadzonym przez całą rękojeść. Projekt opracował Christoph Gihring z Forge Works. Głownia o długości 75 mm i profilu Clip-Point została wykonana ze stali nierdzewnej 14C28N.
Profil Clip-Point, szlif płaski
Głownia o konstrukcji Full Tang i profilu Clip-Point ma długość 75 mm i grubość 4,3 mm. Do jej wykonania wykorzystano stal nierdzewną 14C28N, która charakteryzuje się wysoką odpornością na stępienie oraz łatwością w ponownym naostrzeniu. Ostrze wyprowadzono wysokim szlifem płaskim oraz wykończono metodą Stonewash, dając efekt matowej, lekko postarzonej powierzchni o surowym, praktycznym wyglądzie. Wykończenie nadaje nożowi estetykę oraz maskuje drobne rysy i ślady powstające podczas użytkowania, dzięki czemu ostrze dłużej wygląda jak nowe.
Rękojeść z laminatu G10
Rękojeść wykonana z zielonego kompozytu G10, materiału odpornego na działanie warunków atmosferycznych, substancji chemicznych oraz uszkodzenia mechaniczne. Chropowata faktura oraz teksturowana powierzchnia zwiększają stabilność chwytu, co przekłada się na lepszą kontrolę nad narzędziem.
Kydexowa kabura
Dla ułatwienia przenoszenia do zestawu dołączono wykonaną z wytrzymałego Kydexu kaburę. Pochwa może być transportowana zarówno na szyi i na pasku dzięki specjalnemu systemowi montażu co daje możliwość zastosowania go zarówno jako nóż typu neck jak i jako nóż zapasowy.
Najważniejsze cechy
- głownia o profilu Clip-Point
- stal nierdzewna 14C28N
- rękojeść wykonana z laminatu G10
- wykończenie metodą Stonewash
- projekt Christopha Gihringa
- kabura z Kydexu
- konstrukcja Full-Tang
Militaria.pl jest dealerem premium marki Boker.
Boker to niemiecka marka nożownicza z tradycją sięgającą XVII wieku, znana z charakterystycznego logo z kasztanowcem – „Tree Brand”. Już w 1830 roku firma produkowała aż 2000 szabel tygodniowo, które trafiały na europejskie pola bitew. W XIX wieku rozszerzyła działalność na USA, Kanadę i Meksyk, tworząc rozpoznawalne filie. Dziś główna fabryka w Solingen specjalizuje się w ręcznie wykonywanych nożach kolekcjonerskich i użytkowych, także ze stali odzyskanej z historycznych obiektów, jak pancernik Tirpitz. Marka oferuje cztery linie: Boker Manufaktur Solingen, Boker Plus, Magnum i Arbolito. Produkty Boker są cenione przez kolekcjonerów, służby mundurowe i kucharzy na całym świecie.
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 75 mm |
| Grubość głowni | 4,3 mm |
| Profil głowni | Clip-Point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 168 mm |
| Kolor główny | Black |
| Zbijak do szyb | Nie |
| Stal ostrza | 14C28N |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Laminat G10 |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 97 g |
| EAN | 4045011318719 |
| Kod producenta | 02BP0027 |
| Producent | Boker |
| EAN |