Zamów dziś - dostawa już w poniedziałek!

Noże z głownią typu Drop-Point i Spear-Point

Schowaj Czytaj więcej

Głownie drop-point charakteryzują się wypukłym spadkiem grzbietu w kierunku czubka oraz wyraźną krzywizną brzucha ostrza. Głownie drop-point posiadają podwyższoną wytrzymałość czubka i bardzo dobrze tnący brzuch ostrza. Głownie spear-point charakteryzują się profilem grzbietu, który naśladuje krzywiznę ostrza, wyglądem zbliżoną do sztyletu, lecz jednosieczną. Głownie spear point posiadają właściwości penetracyjne zbliżone do sztyletu oraz przeciętne właściwości tnące i wytrzymałość. Zarówno noże drop-point, jak i noże spear-point, produkowane są przez większość liczących się w branży nożowej marek. To jedne z najczęściej spotykanych kształtów głowni, zarówno wśród narzędzi produkowanych seryjnie, jak i wśród customów. Obok konstrukcji takich jak tanto, bowie, clip-point, oraz kling bardziej egzotycznych, jak kukri czy karambit, noże drop-point i noże spear-point są najczęściej wybieranymi i najbardziej popularnymi profilami głowni. W ofercie Militaria.pl znajdziesz największy wybór tego typu konstrukcji - najbardziej znanych światowych producentów narzędzi tnących. Należą do nich firmy takie jak: Zero Tolerance, Boker (w tym Boker Plus i Boker Magnum), Benchmade, Hogue, Cold Steel, Kizer, Victorinox, Spyderco, CobraTec, Helle, Ka-Bar, Kershaw, Columbia River Knife and Tool (CRKT), Ontario Knives, Umarex Walther, Gerber, Welde, Leatherman, Joker, Outdoor Edge, Sig Sauer, Schrade, Maserin, First Tactical, Morakniv, Smith&Wesson, Amare oraz wiele innych.

Nożami spear-point możesz wygodnie pracować, szczególnie jeżeli na wierzchniej krawędzi znajduje się oparcie na kciuk. Nie wszystkie modele takie udogodnienie posiadają, ale warto zwrócić na to uwagę. Nóż spear-point doskonale się wbija. Podobnie jak sztylety, posiada ostry sztych, a jego niezaostrzona, górna krawędź klingi, zwana potocznie „fałszywką”, mimo iż nie posiada typowej krawędzi tnącej, nie przeszkadza w zadawaniu pchnięć. Nożami drop-point posługujemy się w nieco inny sposób. Niektóre z nich również są bardzo ostro zakończone, aczkolwiek służą one w większym stopniu do krojenia, a w nieco mniejszym do wbijania. Nóż drop-point to uniwersalna konstrukcja, która sprawdzi się wyśmienicie do codziennego noszenia. Takie narzędzie nada się doskonale jako element EDC, czyli zestawu przedmiotów, które codziennie nosisz przy sobie. EDC, z języka angielskiego everyday carry, to przedmioty, bez których preppers czy survivalowiec nie rusza się z domu. Najczęściej w skład takich setów wchodzi właśnie składany nóż, rzadziej nóż ze stałą głownią, latarka, multitool bądź scyzoryk, źródło ognia, oraz oczywiście klasyka, w postaci portfela, telefonu oraz kluczy. W tym dziale znajdziesz noże składane, noże ze stałą głownią, scyzoryki oraz multitoole. Wszystkie narzędzie tnące posiadające profile drop-point lub spear-point zamieszczone w tej kategorii, sprawdzą się w wielu różnych sytuacjach, takich jak ognisko, biwak, wypad pod namiot, bushcraft w lesie czy górska wyprawa.

Wybór wymarzonego noża należy do Ciebie, ale warto zapoznać się z gatunkami stali, typami otwierania oraz rodzajami pochewek do oferowanych noży, tak by narzędzie dopasować idealnie do Twoich potrzeb. Bez względu na to, jaki rodzaj noża wybierzesz, warto pamiętać starą survivalową zasadę, że najlepszy nóż to taki, który masz zawsze przy sobie. Dlatego polecamy noże które można: spakować do plecaka, zabierać ze sobą w kieszeni, a także mieć dodatkowo, awaryjnie w swoim aucie. Nóż w samochodzie przydaje się do bardzo wielu nieprzewidzianych czynności. Sytuacja awaryjna w środku ciemnego i zimnego lasu może zdarzyć się każdemu, nawet osobie, która na co dzień porusza się głównie miejskimi, oświetlonymi drogami. Wbrew powszechnym opiniom, w Polsce nie ma prawnego limitu długości ostrza. Możesz posiadać i przenosić dowolnej długości nóż, pod warunkiem, że nie jest to ostrze ukryte w przedmiocie nie przypominającym noża. Klasycznym przykładem są noże ukryte w parasolu, sprzączce od paska czy podeszwie buta. Oczywiście noża nie wolno także wnosić do sejmu i na imprezy masowe, takie jak mecz piłkarski. Nie ma też żadnej regulacji, która zabraniałaby posiadania sprężynowców, czyli noży, w których otwarcie klingi jest wspomagane specjalną sprężyną. Podobnie legalne są popularne motylki, zwane balisongami. Dobrej jakości nóż, to także świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Warto kupując nowe narzędzie zadbać o akcesoria do konserwacji w postaci płynu do czyszczenia oraz odpowiedniej osełki.

Ustaw kierunek malejący

1177 produktów

 1. (234)
  Wysyłka: Natychmiast
  239,00 zł 269,00 zł
  Oszczędzasz 30,00 zł
 2. (100)
  Wysyłka: Natychmiast
  32,99 zł 45,00 zł
  Oszczędzasz 12,01 zł
 3. (68)
  Wysyłka: Natychmiast
  189,99 zł 229,00 zł
  Oszczędzasz 39,01 zł
 4. (75)
  Wysyłka: Natychmiast
  219,00 zł
 5. (14)
  Wysyłka: w 48 godzin
  1099,00 zł
 6. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  249,00 zł 299,00 zł
  Oszczędzasz 50,00 zł
 7. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  269,00 zł 325,00 zł
  Oszczędzasz 56,00 zł
 8. (11)
  Wysyłka: Natychmiast
  699,00 zł 799,00 zł
  Oszczędzasz 100,00 zł
 9. (0)
  Wysyłka: w 48 godzin
  249,00 zł 299,00 zł
  Oszczędzasz 50,00 zł
Ustaw kierunek malejący

1177 produktów

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49