Nóż Casstrom Woodsman Bog Oak Sleipner z krzesiwem
Nóż o łącznej długości 205 mm oraz głownią o długości 90 mm i profilu Drop-Point wykonana ze stali narzędziowej Sleipner. Ostrze wyprowadzono szlifem scandi (skandynawski). Klingę wykończono metodą satynowania, nadającą efekt matu. Okładziny rękojeści wykonano z drewna czarnego dębu. Do zestawu dołączona została kabura z naturalnej skóry i krzesiwo. Za projekt noża odpowiada pochodzący z Wielkiej Brytanii knifemaker Roger Harrington.
Stal narzędziowa Sleipner
Nóż został wykonany z jednego kawałka stali narzędziowej Sleipner opracowanej przez szwedzką hutę Uddeholm i zahartowanej do twardości 59-61 HRC. Surowiec łączy ponadprzeciętną odporność na ścieranie z wysoką odpornością na pęknięcia i wykruszenia, co jest trudną do osiągnięcia, a jednocześnie wysoce pożądaną kombinacją dla modeli przeznaczonych do ciężkiej pracy. Zastosowana stal jest znacznie mniej podatna na korozję niż typowe niskostopowe stale narzędziowe.
Głownia o profilu Drop-Point, szlif scandi
Głownia o długości 90 mm i grubości 4 mm oraz profilu Drop-Point, zaprojektowanym z myślą o maksymalnej wytrzymałości zakończenia ostrza. Taki profil sprawdza się szczególnie w zastosowaniach outdoorowych i EDC, gdzie wymagane jest połączenie wysokiej zdolności do przebijania i optymalnej kontroli nad ostrzem.
Nóż ma konstrukcję Full Tang, czyli z trzpieniem klingi przechodzącym przez całą rękojeść. W modelu Woodsman zastosowano szlif skandynawski (Scandi), zapewniający zwiększoną odporności na uszkodzenia. Ostrze zostało wykończone metodą Satynowania, nadającą efekt półmatu. Grzbiet głowni wyprowadzono pod kątem 90 st., dzięki czemu skutecznie współpracuje z krzesiwem ferroceramicznym.
Ergonomiczna rękojeść z drewna czarnego dębu
Ergonomicznie kształtowane okładziny rękojeści wykonano z drewna czarnego dębu, cenionego za wysoką twardość, stabilność oraz charakterystyczne, głębokie wybarwienie. Okładziny rekojeści zamontowano miedzianymi nitami.
Kabura ze skóry naturalnej
Do zestawu dołączono kaburę wykonaną z naturalnej skóry, która umożliwia bezpieczne przenoszenie noża na pasie. Model wyposażono w zintegrowaną pętlę na dodane w zestawie krzesiwo.
elementy zestawu
- nóż Casstrom Woodsman Bog Oak Sleipner
- skórzana kabura
- krzesiwo
Najważniejsze cechy
- stal narzędziowa Sleipner
- głownia o profilu Drop-Point
- szlif typu Scandi
- kabura wykonana z naturalnej skóry
- okładziny rękojeści z drewna czarnego dębu
- krzesiwo w zestawie
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Survival-outdoor |
| Długość głowni | 90 mm |
| Grubość głowni | 4 mm |
| Profil głowni | Drop-point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Bardzo dobra |
| Odporność na korozję | Średnia |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 205 mm |
| Zbijak do szyb | Nie |
| Stal ostrza | Sleipner |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Drewno |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 275 g |
| EAN | 7340111108299 |
| Kod producenta | 10829 |
| Producent | Casstrom |
| EAN |