lub zapisz się na powiadomienie o dostępności
Nóż Cold Steel Laredo Bowie 4034SS
Masywny nóż ze stałą głownią o profilu Bowie. Szerokie ostrze wyprowadzono szlifem pełnym płaskim i wykończono metodą satynowania. Klinga została wykonana ze stali nierdzewnej 4034SS cechujące się wysoką odpornością na korozję oraz łatwością w ostrzeniu. Rękojeść w kolorze czarnym wytworzono z Micarty. W komplecie znajduje się kabura w systemie Secure-Ex z otworami i przelotkami do wielopozycyjnego mocowania na pasie lub elementach ekwipunku.
stal nierdzewna 4034SS
Ostrze wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej 4034SS, która charakteryzuje się wysoką odpornością na korozję i utlenianie oraz dobrą sprężystością. Po zahartowaniu stal osiąga umiarkowaną twardość w zakresie 54-57 HRC, co zapewnia łatwość ostrzenia krawędzi tnącej.
Głownia o profilu bowie, satynowe wykończenie
Głownia o profilu Bowie ma 267 mm długości i 8 mm grubości. Gładkie ostrze wyprowadzono szlifem pełnym płaskim a powierzchnię wykończono metodą satynowania, która pozostawia równomierny, liniowy ślad po obróbce, ogranicza refleksy na powierzchni klingi i ułatwia ukrycie drobnych przetarć powstających w trakcie użytkowania. Grzbiet klingi w okolicy czubka został naostrzony, co umożliwia wykonywanie cięć odwrotnych oraz znacząco zwiększa zdolność noża do przebijania. Krawędź tnąca została wyprowadzona z dużą precyzją, a dodatkowo jest lekko zakrzywiona, co poprawia efektywność podczas cięcia, siekania czy rąbania.
Rękojeść z Micarty, stalowy jelec
Rękojeść wykonano z czarnej Micarty na bazie tkaniny lnianej. Jej profilowanie dobrze dopasowuje się do dłoni, zapewniając pewny chwyt podczas pracy. Materiał cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie czynników atmosferycznych. Przed ześlizgnięciem się dłoni na ostrze zabezpiecza obustronny, stalowy jelec.
Kabura Secure-Ex
Kaburę wykonano w systemie Secure-Ex z tworzywa odpornego na czynniki zewnętrzne. Pochwa stabilnie utrzymuje nóż dzięki dopasowanemu wlotowi oraz szlufce zapinanej zatrzaskiem, co ogranicza ryzyko przypadkowego wypadnięcia. Szlufka ułatwia montaż na pasie, a liczne otwory i przelotki pozwalają na wielopozycyjne mocowanie także do innych elementów ekwipunku.
Elementy zestawu
- nóż Cold Steel Laredo Bowie 4034SS
- kabura Secure-Ex
Najważniejsze cechy
- długie, masywne ostrze
- ostry i precyzyjny czubek
- pełny płaski szlif
- głownia o profilu Bowie
- stal nierdzewna 4034SS
- rękojeść z Micarty
- kabura Secure-Ex
Militaria.pl jest oficjalnym dystrybutorem marki Cold Steel.
Cold Steel to renomowana amerykańska marka noży, maczet i narzędzi taktycznych, założona w 1980 roku w Irving, Kalifornia. Firma zyskała popularność dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, takim jak rękojeści Kraton® i ostrza typu American Tanto, które doceniają służby mundurowe i miłośnicy militariów. Wprowadziła również własne stopy stali, takie jak San Mai III®, która zapewnia wysoką wytrzymałość i odporność na zużycie. Cold Steel opatentował mechanizm blokady ostrza Tri-Ad™ Lock, który gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Marka współpracuje z cenionymi knifemakerami, w tym z założycielem firmy Lynn C. Thompson oraz Andrew Demko, którzy swoją pasją i doświadczeniem wpływają na wysoką jakość produktów.
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Militarno-taktyczny |
| Długość głowni | 267 mm |
| Grubość głowni | 8 mm |
| Profil głowni | Clip-Point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Niska |
| Odporność na korozję | Dobra |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 398 mm |
| Stal ostrza | 4034 |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Micarta |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 454 g |
| EAN | 888151038239 |
| Kod producenta | CS-39LME4 |
| Producent | Cold Steel |
| EAN |