Uniwersalny nóż outdoorowy, który sprawdzi się w takich aktywnościach jak turystyka, wędkarstwo, łowiectwo i bushcraft. Niewielka waga, ergonomiczna rękojeść, dobra stal i bardzo przystępna cena zachęcają wręcz do bezkompromisowego używania. Nóż Mora Companion jest następcą cenionego modelu Clipper - sprawdzony projekt teraz z dłuższym trzpieniem ostrza i nową rękojeścią!
Głownię o profilu Clip-Point wyprowadzono szlifem płaskim typu zero-grind. Szlif ten w połączeniu ze stosunkowo niewielką grubością głowni zapewnia dobre właściwości tnące. Użyta stal węglowa C100 charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i nie jest krucha mimo zahartowania do wysokiej twardości 58,5 HRC, a przy tym ostrzy się łatwiej niż nierdzewna.
Ergonomicznie wyprofilowana rękojeść została wykonana z wytrzymałego tworzywa i pokryta gumą, co zapewnia komfort i pewność chwytu nawet w sytuacji, gdy dłoń jest mokra lub zabrudzona. Wewnątrz rękojeści, na 2/3 jej długości, wtopiony jest trzpień będący przedłużeniem głowni.
W komplecie praktyczna pochwa z tworzywa. Dzięki specyficznej budowie i otworowi odprowadzającemu można do niej bez obaw włożyć nóż mokry lub mocno zabrudzony. Szybkie mocowanie do pasa, o krawędź kieszeni lub rant spodni zapewnia sprężysty klips.