Nóż składany Boker Plus Atlas - Black
lub zapisz się na powiadomienie o dostępności
Nóż składany Boker Plus Atlas - Black
Składany nóż EDC (Every Day Carry) przeznaczony do prac codziennych i aktywności outdoorowych, takich jak bushcraft czy turystyka. Nóż wyposażony został w ostrze o profilu Drop-Point z wygodnym i praktycznym otwieraniem poprzez nacięcie pod kciuk, którym można manewrować jedną ręką. Otwierany za pomocą mechanizmu Nail Nick. Nóż w pozycji otwartej utrzymuje blokada Slipjoint, która zapewnia bezpieczeństwo i zapobiega przypadkowemu złożeniu.
Wykonanie głowni i otwór na linkę
Głownia została wykonana z wysokowęglowej stali 12C27, co zapewnia bardzo dobre właściwości tnące. Ostrze wyprowadzono szlifem płaskim. Na końcu chwytu umieszczono otwór na linkę zabezpieczającą lub brelok, ułatwiający codzienne noszenie i umożliwiający łatwe przymocowanie do innych elementów oporządzenia. Wygodę przenoszenia zapewnia również sprężysty klips.
Najważniejsze cechy
- ostrze drop-point
- blokada slipjoint
- otwarcie noża Nail Nick
- wykonanie ze stali 12C27
- otwór na linkę
- klips

Militaria.pl jest dealerem premium marki Boker.
Boker to niemiecka marka nożownicza z tradycją sięgającą XVII wieku, znana z charakterystycznego logo z kasztanowcem -„Tree Brand”. Już w 1830 roku firma produkowała aż 2000 szabel tygodniowo, które trafiały na europejskie pola bitew. W XIX wieku rozszerzyła działalność na USA, Kanadę i Meksyk, tworząc rozpoznawalne filie. Dziś główna fabryka w Solingen specjalizuje się w ręcznie wykonywanych nożach kolekcjonerskich i użytkowych, także ze stali odzyskanej z historycznych obiektów, jak pancernik Tirpitz. Marka oferuje cztery linie: Boker Manufaktur Solingen, Boker Plus, Magnum i Arbolito. Produkty Boker są cenione przez kolekcjonerów, służby mundurowe i kucharzy na całym świecie.
Typ noża | Składany |
---|---|
Styl | Ogólnoużytkowy |
Długość głowni | 67 mm |
Grubość głowni | 2,4 mm |
Profil głowni | Drop-point |
Rodzaj ostrza | Gładkie |
Odporność na stępienie | Średnia |
Odporność na korozję | Bardzo dobra |
Typ blokady | Slipjoint |
Długość całkowita | 16,4 cm |
Stal ostrza | 12C27 |
Sposób otwierania | Wycięcie na paznokieć |
Materiał rękojeści | Stal |
Klips do noszenia | Tak |
Kabura w komplecie | Nie |
Waga | 75 g |
EAN | 4045011264559 |
Kod producenta | 01BO858 |
Producent | Boker |
EAN |