Nóż składany Böker Plus Kihon Assisted OD Green
Kompaktowy nóż składany przeznaczony do codziennego użytkowania (EDC).
Głownia o profilu Clip-point została wykonana z wysokowęglowej stali D2, która charakteryzuje się bardzo dobrą retencją krawędzi tnącej zapewniając doskonałe właściwości tnące.
System wspomagający otwieranie w połączeniu z łożyskami kulkowymi sprawia, że korzystanie z flippera lub kołka na kciuk jest niezwykle wygodne. W pozycji otwartej głownia blokowana jest za pomocą solidnej blokady frame lock.
Ergonomicznie zaprojektowana rękojeść została wykonana z laminatu G10. Zapewnia doskonały komfort użytkowania oraz gwarantuje pewny chwyt.
Na końcu rękojeści znajduje się otwór do przewleczenia linki zabezpieczającej przed zgubieniem. Wygodę przenoszenia zapewnia sprężysty klips (tip up/r).
W zestawie znajduje się także wysokiej jakości nylonowe etui.
Dane techniczne
Długość głowni: 85 mm
Grubość głowni: 3,5 mm
Stal: D2
Rękojeść: G10
Długość całkowita: 199 mm
Waga: 124 g
Producent: Boker, Niemcy

Militaria.pl jest dealerem premium marki Boker.
Boker to niemiecka marka nożownicza z tradycją sięgającą XVII wieku, znana z charakterystycznego logo z kasztanowcem -„Tree Brand”. Już w 1830 roku firma produkowała aż 2000 szabel tygodniowo, które trafiały na europejskie pola bitew. W XIX wieku rozszerzyła działalność na USA, Kanadę i Meksyk, tworząc rozpoznawalne filie. Dziś główna fabryka w Solingen specjalizuje się w ręcznie wykonywanych nożach kolekcjonerskich i użytkowych, także ze stali odzyskanej z historycznych obiektów, jak pancernik Tirpitz. Marka oferuje cztery linie: Boker Manufaktur Solingen, Boker Plus, Magnum i Arbolito. Produkty Boker są cenione przez kolekcjonerów, służby mundurowe i kucharzy na całym świecie.
Typ noża | Składany |
---|---|
Styl | Ogólnoużytkowy |
Długość głowni | 85 mm |
Grubość głowni | 3.5 mm |
Profil głowni | Clip-Point |
Rodzaj ostrza | Gładkie |
Odporność na stępienie | Bardzo dobra |
Odporność na korozję | Średnia |
Typ blokady | Frame Lock |
Długość całkowita | 199 mm |
Stal ostrza | D2 |
Sposób otwierania | Kołek pod kciuk i Flipper |
Materiał rękojeści | Laminat G10 |
Klips do noszenia | Tak |
Kabura w komplecie | Tak |
Waga | 124 g |
EAN | 4045011228568 |
Kod producenta | 01BO164 |
Producent | Boker |
EAN |