Smukły i wąski, dzięki czemu znika w kieszeni i jest bezproblemowy w noszeniu na co dzień. Mechanicznie bardzo płynne działanie, przyjemny projekt jak i sam nożyk. Polecam.
Nóż składany Boker Plus Urban Spillo Flipjoint
Składany nóż EDC (Every Day Carry) z głownią o długości 76 mm i profilu Drop-Point. Klingę wykonano ze stali nierdzewnej 440C. Okładziny rękojeści ze stali nierdzewnej wykończono metodą Stonewashed. W pozycji otwartej ostrze utrzymywane jest przez mechanizm Slipjoint.
Stal nierdzewna 440C
Ostrze wykonano ze stali nierdzewnej 440C, która wyróżnia się wysoką odpornością na korozję, dobrym trzymaniem ostrości oraz odpornością na wykruszenia. Po obróbce cieplnej osiąga twardość na poziomie 57–59 HRC. Stal 440C należy do popularnych materiałów stosowanych w produkcji noży.
Dłownia o profilu Drop-Point, wykończenie Stonewashed
Głownia o profilu Drop-Point ma 76 mm długości i 2,9 mm grubości. Taka geometria dobrze sprawdza się w zastosowaniach outdoorowych i EDC, łącząc dobrą zdolność penetracji z wysoką kontrolą nad ostrzem. Gładką krawędź tnącą wyprowadzono szlifem płaskim, a całość wykończono metodą Stonewashed, która nadaje powierzchni matowy wygląd i ogranicza widoczność zarysowań.
Rękojeść ze stali nierdzewnej, stalowy klips
Okładziny smukłej rękojeści wykonano ze stali nierdzewnej, wykończonej metodą Stonewashed, co zapewnia spójność estetyczną z klingą. Ergonomiczny kształt oraz perforacje przekładają się na pewny i stabilny chwyt. Codzienne noszenie ułatwia demontowany, sprężysty klips stalowy typu tip-up, umożliwiający przypięcie noża do paska lub krawędzi kieszeni.
Blokada Slip Joint, flipper
Łatwe i płynne otwieranie noża zapewnia łożyskowana oś główna klingi, redukująca tarcie, oraz niewielki flipper. W pozycji otwartej ostrze utrzymywane jest przez mechanizm Slip Joint z kulką zapadkową, co pozwala na stabilną pracę i ogranicza ryzyko przypadkowego złożenia.
Najważniejsze cechy
- profil głowni Drop-Point
- głownia ze stali nierdzewnej 440C
- gładka krawędź tnąca wyprowadzona szlifem płaskim
- wykończeni klingi techniką Stonewashed
- łożyskowana oś główna
- blokada Slip Joint
- flipper
- rękojeść ze stali nierdzewnej wykończonej techniką Stonewashed
- klips tip-up
Militaria.pl jest dealerem premium marki Boker.
Boker to niemiecka marka nożownicza z tradycją sięgającą XVII wieku, znana z charakterystycznego logo z kasztanowcem – „Tree Brand”. Już w 1830 roku firma produkowała aż 2000 szabel tygodniowo, które trafiały na europejskie pola bitew. W XIX wieku rozszerzyła działalność na USA, Kanadę i Meksyk, tworząc rozpoznawalne filie. Dziś główna fabryka w Solingen specjalizuje się w ręcznie wykonywanych nożach kolekcjonerskich i użytkowych, także ze stali odzyskanej z historycznych obiektów, jak pancernik Tirpitz. Marka oferuje cztery linie: Boker Manufaktur Solingen, Boker Plus, Magnum i Arbolito. Produkty Boker są cenione przez kolekcjonerów, służby mundurowe i kucharzy na całym świecie.
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 76 mm |
| Grubość głowni | 2,9 mm |
| Profil głowni | Drop-point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Slipjoint |
| Długość całkowita | 177 mm |
| Kolor główny | Grey |
| Zbijak do szyb | Nie |
| Stal ostrza | 440C |
| Sposób otwierania | Flipper |
| Materiał rękojeści | Stal |
| Klips do noszenia | Tak |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 67 g |
| EAN | 4045011240225 |
| Kod producenta | 01BO469 |
| Producent | Boker |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 1
Brak opinii