Nóż składany Opinel No.10 Inox z korkociągiem i otwieraczem do butelek - Natural
Lekki nóż składany z ostrzem o długości 10 cm. Głownię o profilu Clip-Point wykonano ze stali nierdzewnej 12C27 Sandvik i nadano jej efekt półmatu. Ostrze jest wyprowadzone szlifem płaskim pełnym, co w połączeniu z niewielką grubością głowni zapewnia bardzo dobre właściwości tnące.
Otwarcie noża możliwe jest dzięki nacięciu na głowni, a za utrzymanie ostrza w pozycji otwartej odpowiada blokada Virobloc. Jest to stalowy pierścień na rękojeści umiejscowiony na wysokości osi obrotu głowni. Po otwarciu noża należy go obrócić o kilka stopni tak, aby zakrył szczelinę na ostrze w rękojeści, przez co głownia nie ma możliwości ruchu. Blokada również zabezpiecza nóż przed przypadkowym otwarciem po złożeniu.
Ergonomicznie wyprofilowaną rękojeść wykonano z drewna bukowego. Zintegrowano z nią solidny 5-zwojowy korkociąg z hartowanej stali nierdzewnej oraz stalowy otwieracz do butelek.
Dane techniczne
Długość głowni: 100 mm
Grubość głowni: 2,2 mm
Długość całkowita: 231 mm
Stal: Sandvik 12C27
Rękojeść: drewno bukowe
Blokada: Virobloc
Waga: 75 g
Producent: Opinel, Francja
Typ noża | Składany |
---|---|
Styl | Ogólnoużytkowy |
Długość głowni | 100 mm |
Grubość głowni | 2,2 mm |
Profil głowni | Inne |
Rodzaj ostrza | Gładkie |
Gatunek stali | Sandvik 12C27 |
Odporność na stępienie | Zadowalająca |
Odporność na korozję | Wysoka |
Sposób otwierania | Wycięcie na paznokieć |
Typ blokady | Virobloc |
Materiał rękojeści | Drewno |
Klips do noszenia | Nie |
Kabura w komplecie | Nie |
Waga | 75 g |
EAN | 3123840025785 |
Kod producenta | 002613 |
Producent | Opinel |
EAN |