Nóż sprężynowy Boker Plus Mini Kalashnikov OTF - Black
Nóż sprężynowy typu OTF (Out The Front), w którym ostrze po zwolnieniu napiętej sprężyny wysuwa się z przodu rękojeści. Aluminiowy chwyt w kolorze czarnym zaprojektowano nawiązując do bagnetu karabinka AK-74. Głownię o profilu Drop-Point wykonano ze stali D2, charakteryzującej się wysoką odpornością na zużycie.
Stal narzędziowa D2
Ostrze wykonano ze stali narzędziowej D2, charakteryzującej się wysoką agresywnością cięcia oraz dużą odpornością na zużycie. Po odpowiedniej obróbce cieplnej osiąga twardość w przedziale 57–62 HRC, co przekłada się na długotrwałe utrzymanie ostrości nawet przy intensywnym użytkowaniu. Stal D2 nie jest w pełni nierdzewna, jednak jej odporność na korozję pozostaje wystarczająca do codziennego użytkowania.
Głownia o profilu Drop-Point, satynowanie
Gładkie ostrze o profilu Drop-Point ma długość 68 mm i grubość 2,8 mm. Wyprowadzono je szlifem płaskim, co zapewnia efektywne cięcie oraz precyzyjne wykonywanie zadań. Wykończenie klingi metodą satynowania nadaje jej półmatową powierzchnię, poprawia estetykę oraz zwiększa odporność na zarysowania powstające podczas użytkowania.
Aluminiowa rękojeść, klips deep-carry
Rękojeść wykonana z lekkiego i wytrzymałego aluminium nawiązuje stylistyką do bagnetu karabinka Kałasznikowa AK-74. Antypoślizgowa faktura oraz przetłoczenia poprawiają pewność chwytu i zwiększają kontrolę nad nożem podczas użytkowania. Codzienne przenoszenie narzędzia umożliwia sprężysty klips typu deep-carry pozwalający zaczepić nóż o krawędź kieszeni w pozycji tip-down.
Blokada OTF Double Action
Nóż otwierany jest za pomocą karbowanego suwaka znajdującego się na rękojeści. Przesunięcie suwaka w dół spowoduje napięcie sprężyny i schowanie klingi. Bezpieczeństwo zapewnia blokada OTF Double Action.
uwaga!
Polskie prawo nie nakłada żadnych ograniczeń w zakresie mechanizmów otwierania noży. W innych państwach mogą istnieć przepisy ograniczające lub zakazujące noszenia noży poszczególnych typów - jeśli wybierasz się za granicę z nożem, warto się z nimi zapoznać.
najważniejsze cechy
- profil głowni Drop-Point
- głownia ze stali narzędziowej D2
- gładka krawędź tnąca wyprowadzona szlifem płaskim
- klinga wykończona metodą satynowania
- nawiązuje stylistyką do bagnetu karabinka AK-74
- mechanizm sprężynowy typu OTF uruchamiany suwakiem
- rękojeść z aluminium
- klips tip-down
Militaria.pl jest dealerem premium marki Boker.
Boker to niemiecka marka nożownicza z tradycją sięgającą XVII wieku, znana z charakterystycznego logo z kasztanowcem – „Tree Brand”. Już w 1830 roku firma produkowała aż 2000 szabel tygodniowo, które trafiały na europejskie pola bitew. W XIX wieku rozszerzyła działalność na USA, Kanadę i Meksyk, tworząc rozpoznawalne filie. Dziś główna fabryka w Solingen specjalizuje się w ręcznie wykonywanych nożach kolekcjonerskich i użytkowych, także ze stali odzyskanej z historycznych obiektów, jak pancernik Tirpitz. Marka oferuje cztery linie: Boker Manufaktur Solingen, Boker Plus, Magnum i Arbolito. Produkty Boker są cenione przez kolekcjonerów, służby mundurowe i kucharzy na całym świecie.
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 68 mm |
| Grubość głowni | 2,8 mm |
| Profil głowni | Drop-point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Bardzo dobra |
| Odporność na korozję | Średnia |
| Typ blokady | OTF Double Action |
| Długość całkowita | 168 mm |
| Kolor główny | Black |
| Stal ostrza | D2 |
| Sposób otwierania | Automat OTF (wysuwany odprzodowo) |
| Materiał rękojeści | Aluminium |
| Klips do noszenia | Tak |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 79 g |
| EAN | 4045011272783 |
| Kod producenta | 06EX358 |
| Producent | Boker |
| EAN |