Jedne z najlepszych okularów jakie posiadałem, mam jeszcze ICE i te są na pewno wygrywają. Wszystko co najlepsze w ESS ICE, ale w ogóle nie parują nawet z maską co jest ważne.
Okulary ochronne balistyczne ESS Crossbow, część serii Cross-Series, stworzone z myślą o osobach narażonych na dynamiczne warunki pracy i treningów.
Model ten wykorzystuje poliwęglanowy wizjer o grubości 2,4 mm, odpowiadający normom balistycznym. Wizjer wykonano w standardzie ESSOPTICS – wolny od zniekształceń, zapewniający pełną ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. Przepuszczalność światła widzialnego wynosi 89%, dzięki czemu możliwa jest praca nawet przy niskim natężeniu światła.
Warstwy technologiczne ClearZone FlowCoat ograniczają ryzyko parowania oraz chronią powierzchnię wizjera przed zarysowaniami. Zewnętrzna powłoka zwiększa odporność na uszkodzenia mechaniczne, natomiast wewnętrzna zmniejsza gromadzenie się wilgoci podczas intensywnego wysiłku.
Konstrukcja Cross-Series pozwala użytkownikowi na wymianę wizjera na inny z tej samej serii lub na zastosowanie oprawek Suppressor. Te ostatnie sprawdzają się w zestawieniu ze słuchawkami ochronnymi lub komunikacją nagłowną.
Zauszniki o szerokości 3,5–5 mm wykonano z materiału o zwiększonej elastyczności, wyposażono je w technologię Tri-Tech Fit, eliminującą ucisk w punktach styku. Ich antypoślizgowa struktura po wewnętrznej stronie zwiększa stabilność podczas ruchu.
Wymienny nosek łączący silikon z kompozytem wpływa na lepsze dopasowanie do różnych kształtów twarzy. Istnieje również opcja montażu dodatkowego paska zabezpieczającego okulary przed przypadkowym zgubieniem.
W zestawie znajduje się woreczek z mikrofibry, który może służyć do przechowywania lub czyszczenia zestawu.
Normy bezpieczeństwa:
– ANSI Z87.1 – 2010 (standard cywilny, USA)
– MIL SPEC MIL-PRF-31013, pkt 3.5.1.1 (standard militarny, USA)
– CE – zgodność z normami EN 166:2001, EN 170, EN 172
– Ramka: CE EN 166 FT
– Wizjer: CE 5-3.1 FT K N
– Zgodność z przepisami OSHA (USA)
W skład zestawu wchodzą:
– Ramka Crossbow
– Wizjer przezroczysty (Clear)
– Etui z mikrofibry
Parametry techniczne
Kolor ramki: Black
Kolor wizjera: Clear, transmisja światła: 89%
Materiał soczewki: poliwęglan
Grubość wizjera: 2,4 mm
Długość wizjera: 142,7 mm
Szerokość wizjera (max): 48,6 mm
Szerokość przy mocowaniu noska: 15,4 mm
Rozstaw otworów montażowych: 124,4 mm
Szerokość całkowita ramki: 148 mm
Szerokość ramki przy zakończeniu zauszników: 85,5 mm
Szerokość ramki w punkcie zawiasu: 140,5 mm
Grubość zauszników: 3,5 – 5 mm
Masa kompletu: 36 g
Masa wizjera: 16 g
Masa ramki: 16 g
Masa noska: 4 g
Producent: ESS (Eye Safety Systems), USA
Militaria.pl jest dystrybutorem marki ESS.
ESS (Eye Safety Systems) to amerykańska marka specjalizująca się w zaawansowanej ochronie oczu dla wojska, służb mundurowych, straży pożarnej oraz entuzjastów sportów strzeleckich. Jej produkty charakteryzują się wysoką odpornością na uderzenia i spełniają surowe normy balistyczne, takie jak MIL-PRF-32432 oraz ANSI Z87. Dzięki innowacjom, takim jak system wymiany soczewek Rollbar Lens Gate™ czy technologia Anti-Fog AVS™, ESS zapewnia użytkownikom komfort i bezpieczeństwo w ekstremalnych warunkach. Marka jest oficjalnym dostawcą okularów ochronnych dla Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych i oferuje swoje produkty w ponad 100 krajach.
| Materiał szkieł | Poliwęglan |
|---|---|
| Materiał oprawki | Tworzywo sztuczne |
| Kolor oprawki | Czarny |
| Kolor szkieł | Przezroczysty |
| Klasa wytrzymałości | F |
| Polaryzacja | Nie |
| Filtr UV | Tak |
| Przyciemnienie | Nie |
| Etui w zestawie | Tak |
| Waga | 36 g |
| Płeć | Męska |
| EAN | 841181108686 |
| Kod producenta | 0EE9007 90071740 |
| Producent | ESS |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Liczba opinii: 20
-
-
Bardzo dobrej jakości okulary, jestem z nich bardzo zadowolony. Idealne okulary do strzelania. Mocny, trwały materiał, wydają się odporne na wszystko. Przez wizjer widzisz wyraźnie i bez zniekształceń. Świetny produkt, warto kupić, polecam!
-
Jedne z najlepszych okularów jakie posiadałem. Odpowiednia wyprofilowane, nie utrudniają zgrywania przyrządów celowniczych i nie parują. Serdecznie polacam.
-
Co tutaj dużo pisać? Klasa okulary, które idealnie leżą na nosie.
-
Dobrze przylegają oraz chronią na rowerze.
-
Super
-
Pancerne, zapewniają szerokie pole widzenia, warstwa przeciw zaparowywaniu póki co skuteczna i na pewno posłuży dłuższy czas.
-
Polecam posiadaja mozliwosc dokupienia dokladki pod szkla korekcyjne
-
Wygodne lekkie i bardzo łatwo dopasować do twarzy
-
Polecam dla airsoftu
-
Lekkie, nie rozmazują obrazu, duży wizjer który nie ogranicza pola widzenia. Z parowaniem jest różnie - zależy od pogody i człowieka
-
Lekkie i wygodne a co najważniejsze nie parują jak niektóre okulary za przykładowe 50zł.Cena może troszkę zaboleć ale naprawdę warto.Polecam!
-
Wydaje się że są tańsze produkty, ale w momencie kiedy zaczniesz je używać, cena przestaje mieć znaczenie, lekkie łatwo zapomnieć że je nosisz, parują znacznie mniej niż inne rozwiązania ochrony oczu.
-
Okulary idealne do karabinu szturmowego, którym celujesz przez kolimator i normalnie występująca przegroda w tradycyjnych konstrukcjach zasłania cel. Tutaj tego nie uświadczysz, pełne pole widzenia i ochrona oczu. Dodatkowo poliwęglany utwardzające powierzchnię i zarąbisty wygląd.
-
Okulary w użyciu zamiennie z Crosshair, bardzo dobre i solidne, przy odpowiednim traktowaniu nie parują.
Brak opinii