Mam ten plecak od dwóch lat. Przeszedł ze mną Camino do Santiago de Compostella. Bardzo dobry - zniósł wszelkie trudy wędrowania po drogach Portugalii i Hiszpanii i jest jak nowy. polecam
Plecak Alpinus Fatra II 30 l - Zielony
Plecak w kolorze zielonym o pojemności 30 litrów. Wykonany został z wytrzymałego i odpornego na uszkodzenia nylonu 210D oraz poliestrowej podszewki. Warstwa wierzchnia została pokryta wykończeniem hydrofobowym chroniącym przed wilgocią i zabrudzeniami. Przeznaczony jest do krótkich, jak i dłuższych wędrówek na szlaku. Jego charakterystyczna budowa sprawdzi się w trakcie wspinaczki na skałkach i ściance.
pojemna komora główna, 6 kieszeni, taśmy kompresyjne z klamrami Duraflex
W komorze głównej zapinanej na wysokiej jakości zamek błyskawiczny marki YKK znajduje się kieszeń separacyjna na laptop lub dokumenty oraz niewielka, zapinana kieszeń na drobne akcesoria turystyczne. Frontowa część wyposażona jest w regulowane gumki z możliwością demontażu.
Plecak wyposażono w kieszenie boczne, które pomieszczą telefon komórkowy lub portfel, pokrytą hydrofobową powłoką przednią kieszeń na mniejsze akcesoria, dwie małe kieszenie na pasie biodrowym zamykane na zamek oraz wewnętrzną przegrodę na wkład hydracyjny wraz z otworem H2O z haczykiem do stabilizacji rurki.
Taśmy kompresyjne wyposażone w klamry Duraflex umożliwiają dostosowanie rozmiarów plecaka do jego zawartości.
Regulowane szelki, szeroki pas biodrowy, gwizdek ratunkowy
System nośny składa się z regulowanych szelek wypełnionych pianką, które pokryto materiałem typu mesh, zapewniając wysoki komfort noszenia. Zastosowana zwężana ku dołowi konstrukcja sprawia, że plecak lepiej dopasowuje się do kształtu pleców i nie klinuje w ciasnych przestrzeniach. Szeroki pas biodrowy pozwala odciążyć plecy, znacząco ułatwiając noszenie ciężkiego ekwipunku. Anatomicznie wyprofilowane plecy zostały usztywnione wyjmowanym stelażem. Wypełnione neoprenem nie pochłaniają wilgoci oraz zachowują elastyczność i wytrzymałość w zmiennych warunkach pogodowych. Dodatkowo pas piersiowy wyposażony został w klamrę z wbudowanym gwizdkiem ratunkowym.
pętle na czekan, klamry z haczykiem, dwa mocowania na kije trekkingowe
Model Fatra II wyposażono w utwardzane pętle do mocowania czekanu. Na przedniej części umieszczono cztery małe klamry z haczykiem, które pozwolą zabezpieczyć ekwipunek turystyczny oraz dwa mocowania na kije trekkingowe.
pokrowiec przeciwdeszczowy, elementy odblaskowe Alpinus Safety
Plecak wyposażono w pokrowiec przeciwdeszczowy. Naniesiono na niego odblaskowe elementy Alpinus Safety zapewniające bezpieczeństwo podczas wędrówki po zmroku lub w trakcie mglistej pogody.
Najważniejsze cechy
- pojemność 30 l
- wykonany z nylonu 210D
- hydrofobowe wykończenie
- 6 praktycznych kieszeni
- regulowane szelki
- zamki błyskawiczne YKK
- pasy kompresyjne z klamrami Duraflex
- zintegrowany pokrowiec przeciwdeszczowy
- elementy odblaskowe Alpinus Safety
- dwa mocowania na kije trekkingowe
- miejsce na laptopa
- gwizdek ratunkowy
- przegroda na wkład hydracyjny
Militaria.pl jest dealerem premium marki Alpinus.
Alpinus to polska marka outdoorowa, założona w 1990 roku przez legendarnych himalaistów - Artura Hajzera, Janusza Majera i Ryszarda Wareckiego. Od początku istnienia skupia się na tworzeniu solidnej odzieży i sprzętu dla osób ceniących aktywność w terenie. Jako jedna z pierwszych w Polsce wprowadziła do oferty odzież z membraną Gore-Tex. Po latach nieobecności Alpinus powrócił na rynek, zachowując swoje górskie korzenie i wzbogacając ofertę o nowoczesne technologie i proekologiczne rozwiązania. Dziś to marka wybierana zarówno przez profesjonalistów, jak i entuzjastów outdooru.
| Kolor/kamuflaż | Odcienie zieleni |
|---|---|
| Zapięcie komory głównej | Zamek błyskawiczny |
| Dedykowana kieszeń na laptop | Tak |
| Kompatybilność z molle/pals | Nie |
| Siatka dystansująca | Nie |
| Ilość komór | 1 |
| Wymiary | 58 x 28 x 19 cm |
| Pojemność | 30 l |
| Liczba kieszeni | 6 |
| Kolor główny | Zielony |
| Materiał główny | Nylon 210D |
| Możliwość troczenia ekwipunku na zewnątrz | Tak |
| Kompatybilny z systemem nawadniania | Tak |
| Pokrowiec przeciwdeszczowy | Tak |
| Pas biodrowy | Tak |
| Pas piersiowy | Tak |
| Waga | 1160 g |
| EAN | 5905616111032 |
| Kod producenta | PO11103 |
| Producent | Alpinus |
| EAN |
Alpinus Safety to dodatkowe elementy na odzieży i akcesoriach, takie jak odblaskowe taśmy, nadruki i detale, które zwiększają widoczność i bezpieczeństwo użytkownika po zmroku lub warunkach słabego oświetlenia.
Zamki YKK to wysokiej jakości zamki błyskawiczne, powszechnie używane w odzieży i akcesoriach, produkowane przez japońską firmę YKK Corporation - jednego z największych światowych producentów zamków błyskawicznych.
Klamry Duraflex to rodzaj klamer i zapięć wysokiej jakości wykonanych z trwałych materiałów, takich jak poliamid lub polipropylen. Odporne na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV oraz wytrzymałe na uszkodzenia mechanicze. Duraflex są stosowane do mocowania i regulacji w plecakach, torbach, odzieży i sprzęcie wojskowym, zapewniając niezawodne i trwałe rozwiązania zapięcia.
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 3
-
-
Straszny bubel, zapięcie pasa piersiowego nie ma w zasadzie regulacji w górę i kobieta może mieć go idealnie na piersiach, albo sporo pod (głupota), bardzo małe kieszonki zewnętrzne, do jednej dostęp masakryczny bo zamek jest zasłonięty, za długie paski, jakby dla kogoś 150kg wagi i wzroście 2m, generalnie sam plecak dla osoby 170cm i mniejszej jest za długi. Na plus że jest ładny
-
Dziś dotarł do mnie wczoraj zakupiony plecak . Jak zawsze 5 gwiazdek dla military.pl za przesyłkę ekspres. Plecak robi wrażenie , jest bardzo solidny, jestem pewna , że posłuży długo. Wydaje się być bardzo pakowny jak na 30 l. Nie przetestowany jeszcze na wędrówce ale jeżeli chodzi o sam produkt to naprawdę świetny i solidny produkt.
Brak opinii