Rękawice taktyczne MFH Lightweight - Flecktarn
Lekkie rękawice taktyczne przeznaczone do podstawowej ochrony dłoni. Model charakteryzuje się dużą elastycznością, wytrzymałą konstrukcją oraz dopasowaniem do kształtu dłoni, zapewniając wysoki komfort pracy.
Wewnętrzna część rękawic (strona chwytna) została wykonana z elastycznego poliestru. Pozostałą część rękawic zrobiono z oddychającego i szybkoschnącego nylonu. Wstawki na palcach (wskazującym, środkowym i kciuku) pozwalają na obsługę urządzeń mobilnych bez potrzeby ściągania rękawic.
Szeroki mankiet ze ściągaczem zapewnia dodatkową ochronę oraz pewne utrzymywanie rękawic na nadgarstku. Wyposażone zostały w pętlę umożliwiającą zawieszenie lub spięcie rękawic.
Dane techniczne
Kamuflaż: Flecktarn
Materiał: nylon, poliester
Waga (rozmiar XL): 85 g
Producent: MFH, Niemcy
Kamuflaż Flecktarn
Flecktarn to klasyczny niemiecki kamuflaż wojskowy, oficjalnie wprowadzony do użytku Bundeswehry w 1990 roku. Wzór ten opiera się na drobnych, nieregularnych plamkach w pięciu kolorach - zazwyczaj ciemnozielonym, oliwkowym, brązowym, czarnym i beżowym. Dzięki rozmieszczeniu licznych punktów i rozmytych granic między kolorami, Flecktarn skutecznie rozprasza kontury sylwetki użytkownika zarówno w terenie leśnym, jak i w zaroślach czy na tle ściółki leśnej. Kamuflaż został zaprojektowany z myślą o europejskich warunkach klimatycznych, zwłaszcza w strefie umiarkowanej. Flecktarn do dziś pozostaje standardowym wzorem używanym przez niemiecką armię i inne formacje wojskowe oraz policyjne, a jego skuteczność sprawiła, że doczekał się licznych wariantów i adaptacji w innych krajach.

Militaria.pl jest oficjalnym dystrybutorem marki MFH.
MFH (Max Fuchs AG) to niemiecka marka z ponad 40-letnim doświadczeniem, specjalizująca się w produkcji i dystrybucji odzieży oraz sprzętu militarnego, outdoorowego i survivalowego. Założona w 1981 roku firma z siedzibą w Freyung w Bawarii, jest jednym z największych europejskich hurtowników w swojej branży. W jej ofercie znajdują się produkty własnych marek, takich jak MFH (Mission for High Defence), Fox Outdoor czy Pure Trash, a także oryginalne elementy wyposażenia wojskowego z magazynów NATO. MFH dostarcza swoje produkty do ponad 10000 partnerów handlowych na całym świecie, oferując szeroki asortyment obejmujący odzież taktyczną, plecaki, śpiwory, namioty, noże, akcesoria EDC oraz sprzęt dla służb mundurowych i miłośników aktywności na świeżym powietrzu.
Kolor/kamuflaż | Kamuflaż |
---|---|
Ocieplenie | Nie |
Obsługa ekranów dotykowych | Tak |
Typ materiału | Syntetyczny |
Typ/przeznaczenie | Taktyczne |
Materiał dodatkowy | nylon |
Materiał główny | poliester |
Kamuflaż | Flecktarn |
Płeć | Męska |
Kod producenta | 15790V |
Producent | MFH |
EAN |
Rozmiar |
Długość od palca środkowego (cm) |
Szerokość (cm) |
---|---|---|
S | 21 | 10 |
M | 22 | 10,5 |
L | 22,5 | 11 |
XL | 23 | 11,5 |
XXL | 24 | 12 |