Sympatyczne narzędzie do drobnych prac rzeźbiarskich (sztućców, łódek dla dzieci, etc.). Jedyne co to trzeba zaostrzyć ostrza. I dokupić jakoś stosowaną pochewkę. Polecam.
lub zapisz się na powiadomienie o dostępności
Scyzoryk charakteryzujący się klasycznym wyglądem. Został stworzony z myślą o pracy w drewnie, w związku z czym znajduje się w nim 6 specjalistycznych narzędzi (detail blade, straight gouge, hook blade, v-scorp blade, gouge scorp blade, chisel blade) wykonanych ze stali węglowej 65Mn z czarną powłoką ochronną. Ostrza i dłuta są zarówno proste jak i zakrzywione, dzięki czemu użytkownik będzie mógł z łatwością dobrać odpowiednie narzędzie do konkretnych prac.
Otwieranie jest ułatwione przez wcięcia na paznokieć. Rękojeść wykonana z wytrzymałego tworzywa sztucznego została zakończona niklowanymi bolsterami. Blokada ostrza to klasyczna sprężyna typu slip-joint.
Dane techniczne
Stal: 65Mn
Rękojeść: tworzywo sztuczne
Blokada: slip-joint
Ilość narzędzie: 6
Długość całkowita: 111 mm
Waga: 110 g
Producent: Schrade, USA
| Długość złożonego | 111 mm |
|---|---|
| Długość gł.ostrza | 37,59 mm |
| Blokada gł.ostrza | Tak |
| Kolor okładzin rękojeści | Inny |
| Ilość narzędzi | 6 |
| Stal ostrza | 65Mn |
| Materiał okładzin rękojeści | tworzywo sztuczne |
| Waga | 110 g |
| EAN | 044356230001 |
| Kod producenta | 24OTCP |
| Producent | Schrade |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Liczba opinii: 17
-
-
Użyteczny, poręczny i dobrze wykonany gadżet
-
Trzeba trochę podostrzyć. Nie jest to klasyczne dłuto, ale drobne prace w miękkim drewnie ogarnie.
-
Scezoryk poręczny jedynie dłuższe narzędzia delikatnie wyginają się przy użyciu większej siły (przez sprężystość wracają do swojego kształtu)
-
Średnio ostre, dłuższe elementy łatwo się wyginają i podczas niektórych momentów przy większej sile zamykały się. Świetne zabawka można się odstresować. W takiej cenie tyle narzędzi w jednym miejscu. Myślę że zdecydowanie się opłaca
-
Solidne wykonanie i dobra jakość
-
Solidny. Sensowny dobór narzędzi. Warto naostrzyć noże na wstępie, bo firmową ostrość można sporo poprawić. Warto pamiętać, że nie zastąpi klasycznych dłut, ale można sporo nim zrobić.
-
Fajny nożyk do drobnych prac rzeźbiarskich.
-
Jeszcze nie testowałem, ale rozmiarowo jest ok, jedno narzędzie ciężej się otwiera ale nie ma tragedii, mógłby być ostrzejszy.
-
Ładnie zrobiony i spasowany. Myślałem, że będzie odrobine większy, ale nie jest za mały. Dobra kontrola cięć. Fabryczna ostrość u mnie bardzo dobra. Kupiłem go dla zabawy i żeby mieć zawsze w plecaku.
-
Do lekkich precyzyjnych zadań świetny , naprawdę spoko
-
Scyzoryk sprawdza się w terenie, nawet łatwo się ostrzy i można go dobrze chwycić, ale warto przed pierwszym użyciem porządnie naostrzyć, naoliwić(65Mn to chińska stal węglowa z dodatkiem manganu) i dokupić kilka drobiazgów do zestawu. Jakaś pochewka, kieszonkowa ostrzałka która sięgnie w każdy zakątek ostrzy i większy nóż do zgrubnego strugania. Proste ostrze ze scyzoryka służy raczej do szczegółów.
-
Po kilku tygodniach intensywnego użytkowania główne ostrze ma spory blade play. Ostrość w porządku i kompaktowa konstrukcja
-
Na pewno robi wrażenie. Podziałać w drewnie tez da rade. Poręczny. 5!
-
Świetne narzędzie do prac w drewnie. Bez problemu zrobimy łyżkę czy kubek. Gdybyśmy chcieli kupić każde narzędzie z osobna zajmowało by mnóstwo miejsca i kosztowało kilka setek, a tu mamy wszystko w jednym "scyzoryku".
Brak opinii