Jedynym czynnikiem, który spowodował, że kupiłem te spodnie, to kamuflaż. Materiał jest przyjemny, ale rozmiarówka jest na prawdę dobrana źle, bo spodnie są za krótkie.
Spodnie mundurowe Maskpol CP-02 - MAPA
Wytrzymałe i wygodne spodnie wojskowe o kroju zbliżonym do wz.2010, uszyte z materiału Rip-Stop w unikalnym kamuflażu MAPA. Spodnie CP-02 sprawdzą się w treningu taktycznym, w survivalu, w ASG oraz w rekreacyjnych aktywnościach outdoorowych.
Wytrzymały materiał, splot Rip-Stop
Materiał US-23, z którego uszyto spodnie, to połączenie miękkiej bawełny i wytrzymałego poliestru w proporcjach 50/50. Materiał jest lekki, przewiewny i przyjemny w dotyku. Cechuje go duża wytrzymałość na przetarcia i rozdarcia dzięki zastosowaniu splotu Rip-Stop.
6 praktycznych kieszeni
- dwie wpuszczone na biodrach,
- dwie z tyłu zamykane na rzepy,
- dwie duże pojemne kieszenie cargo zamykane na rzepy
Szerokie szlufki, ściągacz w nogawkach
W pasie zapinanym na guzik wszyto gumowe wstawki, a rozporek jest zamykany na zamek błyskawiczny. Szlufki pozwalają na zastosowanie pasa o maksymalnej szerokości 50 mm. Dolny obwód nogawek został wyposażony w dodatkowy ściągacz.
Wzmocnienia w newralgicznych punktach
Spodnie mają wzmocnienie na pośladkach w postaci dodatkowej warstwy materiału. Dodatkowo wewnątrz nogawek na poziomie kolan znajdują się kieszenie dające możliwość umieszczenia w nich wkładek ochronnych, a także gumowe ściągacze. Na przedniej szlufce znajduje się dodatkowy uchwyt na karabińczyk.
Najważniejsze cechy
- wykonane z połączenia bawełny i poliestru
- splot Rip-Stop
- 6 kieszeni
- szerokie szlufki
- regulowany dolny obwód nogawek
- wzmocnienia na pośladkach
- możliwość zamocowania wkładek ochronnych
Kamuflaż MAPA
Wzór kamuflażowy MAPA zaprojektowany został przez Macieja Dojlitko, absolwenta, a obecnie pracownika naukowego Wydziału Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku, autora m.in. publikacji Teoria dekonstrukcji komunikatu wizualnego. Narzędzia projektowania kamuflażu militarnego (Gdańsk 2015). Innowacyjny projekt poparty przekonującą argumentacją teoretyczną i doświadczalną, w tym komputerową analizą tysięcy fotografii terenu, zwrócił uwagę specjalistów oraz producentów odzieży wojskowej. W roku 2017 kamuflaż MAPA zadebiutował na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach jako wzór kamuflażowy systemu oporządzenia i umundurowania Dromader firmy Maskpol będącej częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej. System powstał z myślą o żołnierzach Wojska Obrony Terytorialnej, ale sam kamuflaż MAPA był też rozważany jako perspektywiczny wzór dla całych Sił Zbrojnych RP, gdzie mógłby zastąpić kamuflaż wz.93. Niestety kamuflaż MAPA do dziś nie został wdrożony jako oficjalny wzór maskujący Wojska Polskiego.
Najważniejsze cechy kamuflażu MAPA w podstawowym wariancie leśnym:
- 6 kolorów tworzących warstwy przypominające poziomice na mapie
- kolory zoptymalizowane do działań w lasach Europy Centralnej
- zastosowanie iluzji trójwymiarowości oraz efektu anamorfozy
- biomorficzne kształty upodabniające wzór do roślinności
- elementy mocno kontrastowe imitujące bliki światła i cienie
- deformacja maskowanej sylwetki za pomocą makrowzoru
- szum kolorystyczny odtworzony za pomocą mikrowzoru
Wzór MAPA to ciekawa alternatywa dla najlepszych, współczesnych wzorów kamuflażowych takich jak: PenCott, MultiCam, Kryptek, Flecktarn czy fiński M/05. Pod pewnymi względami jest od nich bardziej zaawansowany, a także lepiej odwzorowuje barwy występujące w środkowoeuropejskich lasach w okresie od później wiosny do wczesnej jesieni.
Militaria.pl jest dealerem premium marki Maskpol.
Maskpol S.A. to polskie przedsiębiorstwo założone w 1968 roku, będące częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej i jednym z kluczowych producentów sprzętu ochronnego w kraju. Firma specjalizuje się w wytwarzaniu hełmów i kamizelek kuloodpornych, masek przeciwgazowych, odzieży ochronnej oraz wyposażenia prewencyjnego - od tarcz po pałki. Z rozwiązań Maskpolu korzystają Wojsko Polskie, policja, straż graniczna, a także odbiorcy cywilni, którzy stawiają na bezpieczeństwo i ergonomię. Zakład w Złochowicach posiada certyfikaty jakości ISO 9001, ISO 14001 oraz AQAP 2110, a prowadzone prace badawczo-rozwojowe pozwalają firmie stale unowocześniać produkty i wprowadzać nowe konstrukcje. Maskpol należy do czołówki światowych producentów masek przeciwgazowych, a jego rozwiązania testowane są w warunkach odpowiadających realnym scenariuszom pola walki i zagrożeń chemiczno-biologicznych.
| Styl odzieży | Militarny |
|---|---|
| Kolor/kamuflaż | Kamuflaż |
| Typ materiału | Syntetyczno-naturalny |
| Faktura materiału | Rip-Stop (kratka) |
| Elastyczność materiału | Nierozciągliwy |
| Płeć | Męska |
| Kamuflaż | MAPA |
| Liczba kieszeni | 6 |
| Materiał główny | 50% poliester |
| Materiał dodatkowy | 50% bawełna |
| Szlufki na pasek | Tak |
| Kieszenie na nakolanniki | Tak |
| Krój | Luźny |
| Zapięcie rozporka | Zamek błyskawiczny |
| Kod producenta | CP-02 |
| Producent | Maskpol |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Liczba opinii: 3
-
-
Jedynym czynnikiem, który spowodował, że kupiłem te spodnie, to kamuflaż. Materiał jest przyjemny, ale rozmiarówka jest na prawdę dobrana źle, bo spodnie są za krótkie.
-
Zalety spodni to przyjemny materiał i cammo MAPA, na tym się kończy. Materiał szybko się niszczy, ale najgorsza jest rozmiarówka. Mam 187cm, wziąłem wersję long i jak przyklęknę, to nogawka mi się kończy na połowie łydki. Niestety nie mogę polecić.
Brak opinii