Teleskop astronomiczny wyposażony w zwierciadło o średnicy 70 mm i ogniskowej 700 mm. Umożliwia obserwację nocnego nieba w czasie rzeczywistym poprzez ekran smartfona (brak w zestawie).
W celu obserwacji nieba za pomocą smartfona należy umieścić go w przeznaczonym do tego uchwycie i uruchomić aplikację StarSense Explorer wykorzystującą technologię rozpoznawania nieba LISA, która analizuje wzory gwiazd oraz oblicza pozycję teleskopu. Po wybraniu obiektu na ekranie smartfona pojawiają się prowadzące do niego strzałki, co pozwala na szybką i łatwą lokalizację ciał niebieskich.
Wszystkie powierzchnie optyczne pokryte zostały powłokami w systemie FC (Fully Coated) zwiększającymi kontrast i przepuszczalność światła. Umożliwia to zauważenie nawet najbardziej subtelnych szczegółów podczas obserwacji Księżyca oraz planet, a także galaktyk czy mgławic. Wykorzystane lustra wykonano ze szkła optycznego o niskiej rozszerzalności cieplnej, co zapewnia lepszy obraz w zmiennych warunkach otoczenia.
Stabilność teleskopu gwarantuje solidny montaż azymutalny, a precyzyjne pokrętła gwarantują płynność jego ruchów.
W zestawie znajdują się:
- teleskop Explorer LT 70AZ,
- okulary 25 mm i 10 mm,
- szukacz StarPointer,
- stacja dokująca do telefonu.
- soczewka Barlowa 2x (1,25"),
- nasadka kątowa 90° (1,25")
Dane techniczne
Seria: Explorer LT
Układ optyczny: Refraktor
Typ montażu: Manual Alt-Azimuth
Średnica zwierciadła głównego: 70 mm
Ogniskowa: 700 mm
Światłosiła: 10
Maksymalne użyteczne powiększenie: 165x
Ogniskowe okularów/powiększenie: 25 mm/28x, 10 mm/70x
Długość tuby: 813 mm
Średnica tuby: 76 mm
Masa montażu: 1,72 kg
Masa tubusu: 1,63 kg
Waga: 3,35 kg
Producent: Celestron, USA
Militaria.pl jest dealerem premium marki Celestron.
Celestron to amerykański producent sprzętu optycznego, który od 1960 roku rozwija i udoskonala rozwiązania w dziedzinie astronomii amatorskiej i profesjonalnej. Marka zasłynęła dzięki teleskopom Schmidta-Cassegraina, a jej innowacyjne rozwiązania, takie jak system automatycznego wyrównywania StarSense AutoAlign czy kontroler NexStar, znacząco zmieniły sposób prowadzenia obserwacji nocnego nieba. Teleskopy Celestron EdgeHD wykorzystywane są również w profesjonalnych obserwatoriach, a technologia Fastar umożliwia ultraszybkie obrazowanie nieba. Firma zyskała międzynarodową renomę i stała się jednym z najważniejszych producentów w segmencie średniej klasy teleskopów.
| Waga | 3,35 kg |
|---|---|
| Średnica obiektywu (mm) | 70 |
| Typ teleskopu | Refraktor |
| Ogniskowa | 700 mm |
| Światłosiła (f/x) | f/10 |
| Maksymalne powiększenie | 165x |
| Montaż teleskopu | Azymutalny AZ |
| Szukacz w zestawie | Tak, RedDot |
| Wymienne okulary w zestawie | Tak |
| Długość tubusu | 813 mm |
| EAN | 050234224505 |
| Kod producenta | 22450 |
| Producent | Celestron |
| EAN |