Naprawdę świetny toporek, który łączy w sobie solidność, funkcjonalność i wyjątkowy styl. Wykonany z wysokiej jakości stali, jest niezwykle wytrzymały i odporny na uszkodzenia, co czyni go idealnym zarówno do codziennych zadań, jak i bardziej wymagających zastosowań outdoorowych. Jego ergonomiczna rękojeść zapewnia pewny chwyt i komfort podczas użytkowania, a klasyczny, inspirowany wikingami design dodaje mu wyjątkowego charakteru. To narzędzie, które sprawdzi się w wielu sytuacjach – od obozowania, po drobne naprawy czy nawet jako element kolekcji.
Nowoczesna wersja historycznego narzędzia bojowego wykorzystywanego przez Wikingów. Rękojeść została wykonana z drewna Hickory, które jest wytrzymałe i jednocześnie posiada estetyczny wygląd.
Długość siekiery sprawia, że podczas pracy możemy wykorzystać siłę odśrodkową i pomimo relatywnie niewielkiej masy uderzyć z naprawdę wielką siłą. Historyczni Wikingowie korzystali z tego podczas walki, my natomiast docenimy podczas pracy z drewnem chociażby podczas przygotowania ogniska czy schronienia.
Głownia została wykonana ze stali węglowej 1055. Proces obróbki cieplnej stali został dopracowany tak, aby zapewnić wysoką udarność przy jednoczesnym zapewnieniu dobrego trzymania ostrości roboczej. Krawędź tnąca w modelu Viking Hand Axe posiada aż 15 centymetrów długości. Dzięki dużej powierzchni tnącej bez problemu porąbiemy nawet duże kawałki drewna, a w sytuacji awaryjnej również pokroimy żywność i przygotujemy posiłek.
Dane techniczne
Długość głowicy: 152 mm
Szerokość głowicy: 159 mm
Stal: węglowa 1055
Rękojeść: drewno hickory
Długość całkowita: 760 mm
Producent: Cold Steel, USA
Militaria.pl jest oficjalnym dystrybutorem marki Cold Steel.
Cold Steel to renomowana amerykańska marka noży, maczet i narzędzi taktycznych, założona w 1980 roku w Irving, Kalifornia. Firma zyskała popularność dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, takim jak rękojeści Kraton® i ostrza typu American Tanto, które doceniają służby mundurowe i miłośnicy militariów. Wprowadziła również własne stopy stali, takie jak San Mai III®, która zapewnia wysoką wytrzymałość i odporność na zużycie. Cold Steel opatentował mechanizm blokady ostrza Tri-Ad™ Lock, który gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Marka współpracuje z cenionymi knifemakerami, w tym z założycielem firmy Lynn C. Thompson oraz Andrew Demko, którzy swoją pasją i doświadczeniem wpływają na wysoką jakość produktów.
| Długość całkowita | 760 mm |
|---|---|
| Długość ostrza | 152 mm |
| Stal ostrza | 1055 |
| Stylisko | Drewno |
| Pokrowiec transportowy | Nie |
| EAN | 705442013600 |
| Kod producenta | CS-90WVBA |
| Producent | Cold Steel |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 9
-
-
Świetna baza pod modyfikację. Trzonek dobrze osadzony. Świetna jakość. Polecam. Warstwa antykorozyjna na stali rzeczywiście do zdjęcia. Stal dobrej jakość, jak zawsze w produktach Cold Steel.
-
Nie wiem dlaczego ludzie tak narzekają na to. Wystarczy naprawić trzonek i miejsce na głowicę i jest też fajna baza pod modyfikacje. Topór jest tak mocny, że jak go naostrzyłem to wbijał się w każde drewno bez problemu, podciągałem się nim poprzez strukturę topora brodatego zawieszając brodą o gałąź i bez problemu można sobie ćwiczyć, on nie polegnie. Jeżeli chodzi o trzonek to też bardzo dobrze wykonany i jeśli ktoś chce tak jak ja sobie go zmodyfikować to polecam najpierw zdjąć wosk czy cokolwiek to jest na trzonku. A jeśli chodzi o stal to też dali tam napis taiwan i powłokę antykoryzyjną, ale ja się jej pozbyłem bo wygląda to poprostu bardziej oryginalnie. Jednym słowem idealna baza pod modyfikację i świetna jakość materiału!
-
Super toporek, niezwykle klimatyczny akurat do rekonstrukcji historycznej, szczególnie dla wikingów. Bardzo serdecznie polecam każdemu zakupić takowy bo zdecydowanie warto.
-
Świetny topór do rzucania do celu obiema rękami. Super wyważony i mega ładnie wykonany. Polecam każdemu bardzo serdecznie, bo zdecydowanie warto zakupić.
-
Fajny Tomahawk, jak każdy produkt Cold Steela.
-
fajny toporek wikinga, dobra jakość, polecam
-
Niezły i tani sprzęt , dobra baza pod mase modyfikacji
-
W stanie fabrycznym żeleziec jest luźno osadzona na stylu, a krawędź tnąca wymaga lekkiego przeprofilowania i doostrzenia. Narzędzie bardziej kolekcjonerskie niż użytkowe, słabo sobie radzi z powalaniem drzew, aczkolwiek obóz przygotuje i kolegów zaciekawi.
Brak opinii