Kupiłem toporek, bo naoglądałem się kilka lat temu amerykańskich filmów promujących ten toporek jako "survivalowy" :) czyli taki do wszystkiego, kupiłem i sądzę, że raczej nadaje się do napraw domowych, remontów itp.Toporek raczej tępy i może taki ma być skoro nie ma służyć do rąbania gałęzi?
Lekki toporek o konstrukcji Full Tang wykonany ze stali nierdzewnej 420. Powierzchnię toporka wykończono poprzez nałożenie czarnej, matowej powłoki. Główne ostrze wyprowadzono na długości 4" (101,6 mm).
Na głowicy umieszczono cztery sześciokątne nasadki do śrub (10 mm, 11 mm, 13 mm, 15 mm), narzędzie do wyciągania gwoździ i skręcania drutu, klucz do zaworów gazowych i otwieracz do kapsli. Dodatkowo tylec żeleźca wyposażono w młotek z pazurem oraz otwieracz do puszek.
Na trzpieniu umieszczono profilowane okładziny wykonano z nylonu wzmocnionego włóknem szklanym. Zintegrowany jelec, głowica oraz gumowanie powierzchni chwytu zapobiegają ześliźnięciu się ręki podczas pracy z narzędziem. Rękojeść wyposażono w rozkładaną piłę z blokadą, przecinak do pasów, funkcjonalny zbijak do szyb oraz otwór do przewleczenia linki.
Dane techniczne
Długość ostrza: 101,6 mm
Grubość żeleźca: 6,6 mm
Stal: nierdzewna 420
Waga: 730 g
Długość całkowita: 297,2 mm
Producent: Off Grid Tools, USA
| Długość całkowita | 297,2 mm |
|---|---|
| Długość ostrza | 101,6 mm |
| Stal ostrza | 420 |
| Stylisko | Tworzywo sztuczne |
| Waga | 730 g |
| Pokrowiec transportowy | Tak |
| EAN | 729708725007 |
| Kod producenta | OGTS500 |
| Producent | Off Grid Tools |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Liczba opinii: 2
-
-
Ogólnie wykonanie wygląda na solidne, dokładnie jak na zdjęciach prezentowanych na stronie, ale poza wyprowadzoną krawędzią toporek jest raczej tępy i trzeba będzie podostrzyć. Kolejna rzecz, został wykonany w Chinach, a nie w USA. Mam nadzieję, że pomimo tego faktu będzie mi długo służył.
Brak opinii