lub zapisz się na powiadomienie o dostępności
Wiatrówka CZ TS 2 Blow Back 4,5 mm
Wiatrówka będąca wierą repliką pistoletu CZ TS 2, popularnej broni sportowej przeznaczonej do strzelectwa dynamicznego IPSC. Model jest licencjonowanym produktem powstałym we współpracy z zakładami Česká Zbrojovka. Każdy egzemplarz ma indywidualny numer seryjny oraz oznaczenia producenta broni palnej. Wiatrówkę wyróżnia solidna konstrukcja z metalowym zamkiem oraz szkieletem, regulowany, sportowy spust, a także rozszerzony lejek magazynka i wydłużony bezpiecznik, co przekłada się na poprawę ergonomii i szybkości obsługi.
Zasilanie CO2, prędkość wylotowa 100 m/s
Do zasilania wiatrówki służy kapsuła CO2 12 g umieszczana w magazynku. Sam magazynek ma pojemność 26 śrucin BB kalibru 4,5 mm, a poszerzony lejek ułatwia szybką wymianę. Szczelny układ gazowy pistoletu pozwala na uzyskanie prędkości wylotowej rzędu 100 m/s. Precyzyjna lufa wewnętrzna o długości 120 mm zapewnia wysoką powtarzalność strzałów.
System Blow-back
Dzięki systemowi Blow-Back każde ściągnięcie spustu powoduje odrzut zamka, a jego ruch powrotny wprowadza śrut do lufy. W sytuacji, w której w magazynku nie ma śrucin, zamek pozostaje w tylnym położeniu. Rozwiązanie to znacząco zwiększa realizm użytkowania i odwzorowuje zachowanie broni palnej w zakresie cyklu przeładowania.
Mechaniczne przyrządy celownicze
W wiatrówce zastosowano mechaniczne przyrządy celownicze w postaci światłowodowej muszki oraz regulowanej szczerbinki, co pozwala na dokładne ustawienie punktu trafienia i zwiększa efektywność strzelania na różnych dystansach. Pistolet jest przystosowany do montażu płytki z serii Shadow 2 umożliwiającej montaż celownika kolimatorowego
Antypoślizgowa faktura chwytu, bezpiecznik
W modelu zastosowano anodowane okładziny chwytu z duraluminium w kolorze srebrnym które można dodatkowo personalizować dzięki kompatybilności z elementami serii CZ Shadow 2. Wiatrówka wyposażona jest w manualny bezpiecznik nastawny, który umożliwia mechaniczne zablokowanie mechanizmu spustowego i zapobiega oddaniu niekontrolowanego strzału. Wydłużona dźwignia bezpiecznika zapewnia wygodną obsługę nawet w rękawicach.
regulowany spust
Zastosowany mechanizm spustowy typu single action jest w pełni regulowany, zarówno pod względem długości drogi, jak i oporu, co umożliwia precyzyjne dostosowanie charakterystyki pracy do preferencji użytkownika.
Najważniejsze cechy
- napęd CO2
- oznaczenia producenta broni palnej
- indywidualny numer seryjny
- magazynek na 26 śrucin BB 4,5 mm
- blokada niekontrolowanego wystrzału
- antypoślizgowe okładziny chwytu
- system Blow Back
- metalowa konstrukcja (zamek i szkielet)
- prędkość wylotowa ok. 100 m/s
- regulowany spust single action
- ergonomiczne okładziny chwytu wykonane z durauminium
Militaria.pl jest wyłącznym dystrybutorem marki Action Sport Games w Polsce.
Action Sport Games (ASG) to renomowany producent sprzętu airsoftowego i wiatrówek, który od 1998 roku wyznacza standardy w branży. Firma zaczynała jako europejski dystrybutor, by z czasem stać się globalnym liderem, oferującym licencjonowane repliki od marek takich jak Armalite, CZ, B&T czy Accuracy International. Flagowy model CZ Scorpion EVO zdobył status klasyka wśród replik AEG, a precyzyjne kulki BB ASG są cenione przez graczy na całym świecie. Obecnie firma działa w ponad 60 krajach, dostarczając rozwiązania zarówno dla hobbystów, jak i profesjonalistów. Marka angażuje się w rozwój społeczności airsoftowej, wspierając różnego rodzaju wydarzenia i turnieje.
| Stylistyka | Replika |
|---|---|
| Materiał osady/szkieletu | Metal |
| Klasa celności | Rekreacyjna |
| Rodzaj śrutu | BB (okrągły) |
| Energia początkowa | Poniżej 17 J |
| Prędkość początkowa | 100 m/s |
| Napęd wiatrówki | CO2 12 g |
| Szyna na akcesoria | Nie |
| Kaliber | 4,5 mm (.177 ") |
| Blowback | Tak |
| Magazynek | Tak |
| Pojemność magazynka | 26 śrucin kalibru 4,5mm |
| Przeładowanie śrutu | Półautomatyczne |
| Przyrządy celownicze stałe | Tak - światłowody |
| Możliwość montażu celownika optycznego | Tak |
| Długość całkowita | 230 mm |
| Waga | 1400 g |
| EAN | 5707843103961 |
| Kod producenta | 20269 |
| Producent | Action Sport Games |
| EAN |