Zamów do 23:00 - Paczkomat® i kurier DHL z dostawą na jutro!

00 g 00 m 00 s
  • Maskowanie i kamuflaż wojskowy

    Kamuflaż wojskowy stanowi bardzo ważny element taktyki wojskowej, gier terenowych, paintballu, Airsoftu i innych dziedzin, w których ukrycie się i pozostanie niewidocznym dla przeciwnika jest bardzo ważne. W tej kategorii znajdziesz różnego rodzaju produktu, które służą do ukrywania się i maskowania w otoczeniu. Wśród nich należy wymienić: farby kamuflażowe, odzież maskującą, stroje ghille, siatki i wiele innych produktów, które umożliwiają ukrycie i wtopienie się w otoczenie. 

    Podstawowym elementem każdego kamuflażu jest odpowiedni strój maskujący. W naszym asortymencie znajdziesz odzież w wielu kamuflażach, które są stosowane przez wiele armii świata, a są to na przykład: woodland, snow camo czy digital desert. Odpowiednio dobrane barwy pozwolą na skuteczne maskowanie taktyczne. W ten sposób możesz wprowadzić przeciwnika w błąd, co da możliwość zaatakowania znienacka lub wycofania się i dołączenia do pozostałych członków grupy. Maskowanie wojskowe nie ogranicza się jednak tylko do ubioru. Strój może nie być wystarczający, jeżeli widoczna jest twarz graczy, elementy oporządzenia lub broń i repliki. W tym celu warto zastosować jedną z technik kamuflowania twarzy. Jedną z najbardziej skutecznych technik jest jej pomalowanie z wykorzystaniem specjalnym farb. Pamiętaj, aby kamuflowanie twarzy było zgodne z noszonym przez Ciebie strojem. Maskowanie twarzy można uzyskać także poprzez stosowanie dodatkowych elementów odzieży. Możesz wybrać kominiarkę, maskę ochronną, siatkę maskującą lub szal snajperski. Przy maskowaniu twarzy istotne jest, aby nie podkreślać charakterystycznych elementów (nosa, ust lub oczodołów). Ludzkie oko naturalne rozpoznaje, a wręcz doszukuje się w otoczeniu znajomych kształtów, takich jak twarze. Przy dobrze wykonanym makijażu maskującym istnieje mniejsze ryzyko, że przeciwnik rozpozna dobrze znane mu kształty ludzkiej twarzy. 

    Kamuflaż wojskowy obejmuje także zamaskowanie broni. Broń lub jej replika mogą odbijać światło, a ich kształt może się odznaczać na tle na przykład drzew. Broń możesz zamaskować przy wykorzystaniu farb lub mniej inwazyjnych taśm maskujących. Jeśli używasz farb, postaraj się wykonać wzór, który będzie składał się z niewielkich plam. Natomiast w przypadku taśm warto wybrać model w takim samym lub zbliżonym kamuflażu, w którym jest Twój strój. Maskowanie wojskowe obejmuje także ukrycie ekwipunku, obozowiska czy nawet pojazdów. Oprócz wykorzystania elementów środowiska naturalnego, jak na przykład: gałęzie, mech i suche liście, warto także wspomóc się siatkami maskującymi. Najbardziej skutecznym środkiem będzie jednak połączenie obu tych form - siatki i elementów naturalnych. 

    Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wyposażenia w kamuflażu wojskowym. Znajdziesz u nas produkty znanych i cenionych producentów wyposażenia taktycznego i ASG takich jak: ACM, BCB, Blackfire, Brandid, Gear Aid, Helikon, M-Tac, MFH, Mil-Tec, Pentagon czy Texar. Jeśli chcesz skutecznie ukryć swoją obecność podczas rozgrywek ASG, pamiętaj o dokładności, która jest kluczem do osiągnięcia celów maskowania wojskowego. 

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49