ZIMOWA WYPRZEDAŻ DO -50% - OSTATNIE DNI
Zamów teraz - Paczkomat® i kurier DHL z dostawą na jutro!

Namioty sześcioosobowe

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
 1. Popularność
 2. Cena (Od najniższej)
 3. Cena (Od najwyższej)
 4. Ocena (Od najniższej)
 5. Ocena (Od najwyższej)
 6. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
 7. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
 8. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
 9. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Okazje
Cena
Zastosuj

9 produktów

 1. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  1249,00 zł 1499,00 zł
  Oszczędzasz 250,00 zł
 2. (1)
  Wysyłka: w 24 godziny
  3010,06 zł 3699,00 zł
  Oszczędzasz 688,94 zł
 3. (0)
  Wysyłka: w 24 godziny
  1520,00 zł 1900,00 zł
  Oszczędzasz 380,00 zł
 4. (0)
  Wysyłka: w 24 godziny
  3200,00 zł 4000,00 zł
  Oszczędzasz 800,00 zł
 5. (0)
  Wysyłka: w 24 godziny
  4499,00 zł 5000,00 zł
  Oszczędzasz 501,00 zł
 6. (0)
  Wysyłka: w 24 godziny
  1468,79 zł 1799,99 zł
  Oszczędzasz 331,20 zł
 7. (0)
  Wysyłka: w 24 godziny
  1840,00 zł 2300,00 zł
  Oszczędzasz 460,00 zł
 8. (0)
  Wysyłka: Brak towaru
  3359,20 zł 4199,00 zł
  Oszczędzasz 839,80 zł

9 produktów

Schowaj Czytaj więcej

Biwakowanie to dla wielu ludzi ulubione zajęcie latem. Nic w tym dziwnego – ładna pogoda, spędzanie czasu na świeżym powietrzu i oderwanie się od miejskiego zgiełku. Wielu decyduje się także na spędzanie wolnego czasu w tej formie w większej grupie i na dłuższy czas. Wówczas przypomina to już bardziej kemping. Do nocowanie w większej ekipie przydatny może się okazać namiot turystyczny 6-osobowy. Sprawdzi się – jak podaje producent – dla 6 osób, ale nic nie stoi na przeszkodzie, byś decydował się na większy namiot dla mniejszej ilości osób, np. namiot 6-osobowy dla 4 osób. Zapewni on więcej miejsca i lepszy komfort, co przy dłuższym biwakowaniu ma ogromne znaczenie. W tej kategorii znajdziesz różne modele namiotów turystycznych 6-osobowych i wierzymy, że wybierzesz model, który spełni Twoje oczekiwania. Czym charakteryzują się takie namioty i czym wyróżniają się na tle swoich mniejszych braci?  Namiot tej wielkości zalicza się do namiotów kempingowych. Wiąże się to z tym, że jest on większy, wyższy oraz często ma dodatkowy przedsionek i 2 sypialnie lub więcej. Niektóre modele są jednak rozwiązane w inny sposób. Mają jedną, dużą przestrzeń, gdzie możesz wstawić nawet łóżko małżeńskie – całkiem serio! Możesz pod takim namiotem urządzić nawet niewielką imprezę na polu kempingowym lub nad jeziorem.

Namioty z tej kategorii są najczęściej wysokie i pozwalają poruszać się na stojąco wewnątrz. Gwarantuje to ponadprzeciętny komfort – jak na biwak. Namioty turystyczne 6-osobowe to bardzo duża przestrzeń - to już wiemy. Czym jeszcze charakteryzują się modele z tej kategorii? Warto zwrócić uwagę na wodoodporny tropik. Na dłuższym biwakowaniu będzie miał on kluczowe znaczenie, a wybierajać duży namiot nie nastawiamy się raczej na jedną lub dwie noce. Przy dłuższym pobycie w terenie istnieje większa szansa na deszcz. Konieczne jest wtedy, by tropik był nieprzemakalny, nawet podczas mocnej ulewy. Upewnij się zatem przed zakupem, że model, który wpadł Ci w oko, charakteryzuje się mocnym materiałem i wodoszczelnym tropikiem. Zerknij także na szycie i uszczelki oraz otwory wentylacyjne – te powinny mieć daszek, by woda nie zacinała do środka. Będąc przy otworach wentylacyjnych, warto wspomnieć o moskitierze. Dobry namiot to taki, który chroni przed deszczem, wiatrem i owadami. Tych ostatnich prawdopodobnie nie znosimy najbardziej. Nie ma nic gorszego od latających i gryzących komarów podczas snu. Aby tego uniknąć, upewnij się, że namiot, który chcesz kupić, ma dobrej jakości moskitierę. Dotyczy to zarówno otworów wentylacyjnych, jak i okien w większych namiotach. Zapewni to spokojny sen. Duże namioty turystyczne 6-osobowe to zazwyczaj dłuższy proces rozkładania, by przygotować się do biwakowania. Ważne jest, by w zestawie znajdowały się dobrej jakości śledzie i linki do odciągnięcia. Cała konstrukcja musi być stosunkowo łatwa w rozłożeniu i stabilna. Powinna być również instrukcja, dzięki której namiot będzie gotowy szybciej. Jest szansa, że mogą zainteresować Cię namioty dmuchane. Są one łatwiejsze i szybsze w rozłożeniu, ale pamiętaj, że są mniej stabilne i nie są tak odporne na mocne podmuchy wiatru. Są one zatem dobrym wyborem w bardziej obudowane tereny, np. gęsty las lub odpowiednio przygotowane pole kempingowe. Gorzej jednak sprawdzą się w lesie.

Mogłoby się wydawać oczywiste, ale warto o tym wspomnieć, że namioty te są ciężkie i duże po złożeniu. Najlepszą formą ich przewożenia jest samochód. Warto mieć to na uwadze, planując podróż w grupie. Dodatkową zaletą takie namiotu będzie pokrycie go powłoką przeciwogniową. Wielu producentów stosuje to fabrycznie. Takie rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo podczas biwaków, na których chcemy grillować lub rozpalać ognisko – chyba innych biwaków sobie nie wyobrażamy. Dobry namiot kempingowy dla wielu osób to kilka sypialni, wodoodporny tropik, impregnacja przeciwogniowa, solidny montaż, ale czy to wszystko? Latem warto zwracać uwagę jeszcze na dwie rzeczy. Przede wszystkim jasne kolory namiotu. Dlaczego? Promienie słoneczne będą odbijały się od jasnych kolorów, a czarne, ciemne, gładkie powierzchnie będą lepiej skupiały na sobie ciepło, co sprawi, że wnętrze namiotu będzie mocno nagrzane. Jeśli jednak model, który Ci się spodobał, nie występuje w jasnych kolorach, mamy dla Ciebie patent! Zabieraj ze sobą zawsze folię NRC. Okrycie namiotu srebrną powłoką na zewnątrz odbije promienie słoneczne i zachowasz odpowiednią temperaturę wewnątrz. Jest to sprawdzone rozwiązanie i polecamy je za każdym razem, gdy tylko możemy. Mamy nadzieję, że powyższy opis pomoże Ci wybrać namiot, który spełni Twoje wymagania. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Militaria.pl.

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49