Zamów do 23:00 kurierem DHL - paczkę dostarczymy Ci już jutro!

Noże myśliwskie Opinel - składane

Schowaj Czytaj więcej

Joseph Opinel stworzył swoją firmę w końcu XIX wieku, wzorując się na tradycyjnych modelach noży używanych w pasterstwie. Noże składane Opinel polecane są myśliwym ceniącym tradycję i naturalne materiały. Noże myśliwskie składane Opinel są świetnym dowodem na to, że dobry nóż nie musi być drogi. Rewelacyjne wykonanie i bardzo dobry stosunek ceny do jakości to niewątpliwie największa zaleta noży francuskiej marki. Klasyczne materiały, takie jak drewno i dwa rodzaje stali (węglowa oraz inox), są najbardziej rozpoznawalnymi cechami designu noży Opinel. Charakterystyczne blokady ostrza viroblock zapewniają bezpieczną pracę i pewność, że nóż nie złoży się nam podczas cięcia. Blokada ta została opatentowana w roku 1955.

Ustaw kierunek malejący

20 produktów

 1. Wysyłka: Natychmiast
  99,99 zł 109,99 zł
  Oszczędzasz 10,00 zł
 2. Wysyłka: Natychmiast
  34,99 zł 39,99 zł
  Oszczędzasz 5,00 zł
Ustaw kierunek malejący

20 produktów

  Składane myśliwskie noże Opinel oprócz zastosowania przy obróbce zwierzyny oraz porcjowaniu mięsa sprawdzą się także doskonale przy krojeniu warzyw, zbieraniu grzybów, struganiu patyków na ognisko oraz do ogólnego zastosowania outdoorowego. Sprawdzą się również przy bardziej ambitnych pracach, takich jak rozpalanie ogniska czy pomoc w budowie zaimprowizowanego schronienia. Dzięki prostemu projektowi i klasycznemu wyglądowi znalazły szerokie uznanie wśród miłośników tradycyjnego obozowania na łonie natury. Myśliwi noże składane Opinel wykorzystują bardzo często jako dodatkowy nóż, a nierzadko jako główne narzędzie ze względu na dobre parametry cięcia. Marka Opinel posiada w swojej bogatej kolekcji noże dedykowane grzybiarzom - odpowiednio zakrzywione i zakończone charakterystycznym pędzelkiem do oczyszczania. Są niezastąpione podczas wypadu do lasu na grzybobranie. Seria noży nierdzewnych marki Opinel sprawdzi się natomiast doskonale jako narzędzie tnące dla wędkarza. Składane noże myśliwskie Opinel to pomysł na niezwykle udany prezent na wiele różnych drobnych okazji dla bliskich nam osób. Dzięki swojej uniwersalności sprawdzą się także jako nożyk codziennego użytku.

  Występują w wielu rozmiarach i dzięki temu łatwiej dopasować któryś z modeli do własnych potrzeb. Wielu użytkowników modyfikuje swoje noże składane Opinel. Myśliwskie motywy wyryte w drewnianych okładzinach rękojeści, użycie odpowiednich zabiegów na ostrzu pozwalających na uzyskanie innej faktury bądź zwykłe zabejcowanie drewna, to jedne z niezliczonych zabiegów, jakim fani marki poddają swoje noże. Możliwości personalizacji są ogromne i łatwe, a ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Swoją stylistyką nie przypominają noży militarnych ani taktycznych, przez co fear factor związany z użyciem tego typu noża w przestrzeni publicznej jest wyjątkowo niewielki. Ma to szczególne znaczenie w krajach mniej otwartych na użytkowników noży składanych. Noże te są również świetną opcją dla młodszych użytkowników - świetnie sprawdzą się dla harcerzy. Polecamy zapoznać się z ofertą ostrzałek do noży oraz zakupić smar, szczególnie do noży ze stalą węglową. Zapobiega on korozji oraz ułatwia czyszczenie. Jeśli nie możesz zdecydować się na nóż, masz niewielki budżet i szukasz idealnego rozwiązania, to koniecznie zapoznaj się z nożami Opinel.

do góry
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49