ZIMOWA WYPRZEDAŻ DO -50% - OSTATNIE DNI
Zamów teraz - Paczkomat® i kurier DHL z dostawą na jutro!

Pałki teleskopowe 18 cali (46cm)

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
  1. Popularność
  2. Cena (Od najniższej)
  3. Cena (Od najwyższej)
  4. Ocena (Od najniższej)
  5. Ocena (Od najwyższej)
  6. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
  7. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
  8. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
  9. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Producent
Sposób blokowania
Sposób odblokowania
Materiał segmentów
Materiał rękojeści pałki
Kabura w komplecie z pałką
Kraj produkcji

1 produkt

1 produkt

Schowaj Czytaj więcej

Każdy poszukujący skutecznego sposobu samoobrony przed napastnikiem, powinien zaznajomić się z produktami, jakimi są pałki teleskopowe. Pałki, popularnie określane jako batony, są obecnie jednym z najpopularniejszych środków do samoobrony. Są one dostępne bez zezwolenia, a mnogość dostępnych rodzajów pozwala, aby każdy znalazł model dopasowany do jego oczekiwań. Zdecydowana większość dostępnych pałek ma budowę składającą się z trzech segmentów. Pierwszy z nich pełni formę rękojeści, która umożliwia pewny chwyt. Pozostałe dwa natomiast, w formie rozłożonej, stanowią dla osoby broniącej się przedłużenie ręki, pozwalając jednocześnie na zdystansowanie napastnika od siebie. Sam proces rozkładania pałki teleskopowej nie jest skomplikowany, wystarczy jedynie trzymając pałkę wykonać gwałtowny ruch ręką przypominający lekki wymach, a wtedy pałka się rozłoży. Aby ją złożyć, wystarczy dynamicznie uderzyć nią o twardą powierzchnię pod kątem prostym. Używanie pałki do samoobrony jest w pełni legalne, jednak stosowanie jej w sytuacjach innych niż obrona konieczna może być traktowane jako wykroczenie.

Jednymi z najpopularniejszych narzędzi tego typu są pałki teleskopowe 18 cali. Ich gabaryt w formie złożonej pozwala na przenoszenie ich w niezauważalny dla otoczenia sposób, jednak po rozłożeniu mają one około 46 cm długości. Pałki teleskopowe o takim rozmiarze pozwalają zachować bezpieczny dla nas dystans od napastnika. To właśnie dzięki dyskrecji przenoszenia i łatwości użycia, taki sprzęt do samoobrony jest bardzo popularny. Przy wyborze pałki teleskopowej warto wziąć też pod uwagę możliwe warunki, w jakich będzie używana. Teoretycznie, im dłuższa pałka, tym większy dystans od napastnika możemy zachować, jednak wymagają one też więcej przestrzeni, aby bezpiecznie je rozłożyć. Pałki teleskopowe 46 cm są optymalnym rozwiązaniem dla osób, które najprawdopodobniej będą używać takiego sprzętu do samoobrony na niewielkich przestrzeniach, jak klatki schodowe lub zamknięte pomieszczenia. Taki rozmiar batonów bardzo często wybierają również funkcjonariusze służb porządkowych. Jest to popularny wybór wielu ochroniarzy pełniących swoją służbę w budynkach.

Gdy już zdecydujemy czy opisywany rozmiar pałki do samoobrony będzie dla nas odpowiedni, warto zwrócić uwagę na różnicę pomiędzy konkretnymi modelami. Najczęstszym wyznacznikiem jakości pałki jest gatunek stali, z której jest wykonana oraz jakość procesu hartowania - jeśli był on przeprowadzany. Odpowiednio dobrane materiały i hartowanie pozwolą uchronić nasz sprzęt przed niechcianym odkształceniem, które mogłoby niekorzystnie wpłynąć na trwałość sprzętu. W chwili, gdy taki produkt się odkształci, pojawiają się również problemy zarówno z rozkładaniem, jak i składaniem samej pałki. Najlepsze modele wykonywane są ze stali chromowo-molibdenowej lub o oznaczeniu 4140, które dobrze znosi procesy ulepszania cieplnego (hartowania). Ciekawym dodatkiem wpływającym na komfort podczas transportu są kabury dołączane do pałek. W zależności od modelu i producenta mogą one posiadać klips, kaburę materiałową lub polimerową. Poszukując pałek teleskopowych 18 cali, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu Militaria.pl. W swojej ofercie posiadamy produkty takich producentów jak GS, ESP, a nawet amerykańskiej firmy ASP. Zróżnicowana oferta produktów i długości pałek teleskopowych pozwoli każdemu dobrać model odpowiadający jego oczekiwaniom i potrzebom.

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49