ZIMOWA WYPRZEDAŻ DO -50% - OSTATNIE DNI
Zamów teraz - Paczkomat® i kurier DHL z dostawą na jutro!

Śpiwory termiczne i ratunkowe

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
 1. Popularność
 2. Cena (Od najniższej)
 3. Cena (Od najwyższej)
 4. Ocena (Od najniższej)
 5. Ocena (Od najwyższej)
 6. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
 7. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
 8. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
 9. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Cena
Zastosuj

11 produktów

 1. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  299,00 zł 349,00 zł
  Oszczędzasz 50,00 zł
 2. (2)
  Wysyłka: Natychmiast
  29,99 zł 39,00 zł
  Oszczędzasz 9,01 zł
 3. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  29,99 zł 39,00 zł
  Oszczędzasz 9,01 zł

11 produktów

Schowaj Czytaj więcej

Śpiwór termiczny to ważne akcesorium, które każdy miłośnik survivalu, bushcraftu czy ogólnie outdooru, powinien mieć w swoim ekwipunku. Sprawdzi się w szczególności podczas wypraw organizowanych z dala od cywilizacji, gdzie istnieje ryzyko zgubienia się lub spania pod gołym niebem. Główną cechą śpiwora termicznego jest jego zdolność do zapobiegania utraty ciepła przez nasz organizm, co jest szczególnie istotne np. w razie wypadku na górskim szlaku, zgubienia się w czasie zimowej wędrówki, blackoutu czy w czasie wypadku samochodowego.  

Śpiwory termiczne składają się głównie ze specjalnej folii, dzięki której śpiwór odbija aż do 90% energii cieplnej ciała. Śpiwór może zostać wykorzystany jako termoizolacja wewnętrzna klasycznego śpiwora lub wyłożenie podłogi niewielkiego lub jednoosobowego namiotu. Z uwagi na jaskrawe kolory (najczęściej pomarańczowy lub srebrny), spanie w śpiworze termicznym może pomóc w odnalezieniu poszkodowanej osoby przez służby ratownicze. 

Wymiary standardowego śpiwora ratunkowego zazwyczaj mieszczą się w przedziale 100x200 cm. W śpiworze o takich wymiarach zmieści się jedna dorosła osoba w ubraniu. Po złożeniu śpiwór zajmuje bardzo mało miejsca, z łatwością możesz go przechowywać w plecaku lub nawet w kieszeni kurtki. Warto mieć na uwadze, że tego typu akcesoria są wielokrotnego użytku. Przy niektórych modelach do śpiwora termicznego dołączany jest gwizdek alarmowy, dzięki któremu jeszcze szybciej odnajdą Cię służby ratunkowe w razie wypadku. Sprawdź ofertę śpiworów termicznych i ratunkowych w sklepie Militaria.pl.

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49