Karabinek szturmowy AEG Specna Arms M4/AR15 SA-P29 Prime BLDC 10.5" - Olive
Elektryczna replika karabinka szturmowego z serii Prime opracowana z myślą o graczach oczekujących wysokiej kultury pracy i podzespołów przystosowanych do intensywnych rozgrywek. Konstrukcja bazuje na sprawdzonych rozwiązaniach z linii Edge wzbogaconych o nowe komponenty wewnętrzne, w tym bezszczotkowy silnik Dark Matter, gearbox Aether oraz rotacyjną komorę Hop-Up Magnus.
trwała konstrukcja z powłoką nano coating
Model wykonano z połączenia aluminium, stali i tworzywa sztucznego. Korpus w kolorze oliwkowym pokryto powłoką Nano Coating zwiększającą odporność na zarysowania. Na konstrukcji umieszczono indywidualny numer seryjny potwierdzony hologramem. Model wyposażono również w chwyt pistoletowy typu QD.
szyna ris, łoże w systemie m-lok, przyrządy celownicze
Karabinek zaopatrzony został w szynę RIS oraz łoże z systemem montażowym M-LOK umożliwiające instalację dodatkowych akcesoriów, takich jak oświetlenie taktyczne czy wskaźnik laserowy. W modelu zastosowano również składane mechaniczne przyrządy celownicze.
regulowana kolba, gwint 14 mm ccw
Regulowana kolba zakończona antypoślizgową stopką umożliwia dopasowanie długości repliki do sylwetki strzelca oraz noszonego oporządzenia, a ergonomiczny chwyt pistoletowy poprawia kontrolę nad karabinkiem w trakcie dynamicznych rozgrywek. Zewnętrzna lufa zakończona została gwintem 14 mm CCW umożliwiającym montaż dodatkowych urządzeń wylotowych.
wzmocniony gearbox Aether
Sercem repliki jest nowoczesny gearbox Specna Arms Aether przystosowany do współpracy ze sprężynami do M140. Konstrukcja obejmuje:
- wzmocniony front
- system regulacji spustu
- funkcję zwolnienia sprężyny głównej
- otwory na śruby umożliwiające osiowanie położenia szkieletu
- okna inspekcyjne ułatwiające kontrolę pre-cocking i AoE
- okna inspekcyjne podkładkowania kół zębatych
Zastosowane rozwiązania zwiększają trwałość układu i upraszczają obsługę serwisową. Wewnątrz gearboxa zastosowano komplet stalowych kół zębatych CNC o przełożeniu 16:1, wzmocniony polimerowy tłok z pełną stalową szczęką, aluminiowy zestaw pneumatyczny oraz łożyskowaną prowadnicę sprężyny. Całość pracuje na łożyskach 8 mm J-Cage oraz łożysku ślizgowym wspierającym stabilność układu.
rotacyjna komora Hop-Up TDC Magnus, lufa precyzyjna
Karabinek wyposażono w rotacyjną komorę Hop-Up TDC Magnus (Top Down Center) umożliwiającą bardzo dokładną regulację podkręcenia kulki. System objęty jest europejskim patentem i współpracuje z gumką Helium Flat Hop poprawiającą stabilność toru lotu BB. Za wysoką powtarzalność i celność odpowiada również precyzyjna stalowa lufa wewnętrzna o średnicy 6,02 mm.
moduł Gate Aster II Bluetooth
Fabrycznie zamontowany moduł Gate Aster II Bluetooth (wykonany zgodnie ze standardem MIL-V-173C) umożliwia zaawansowaną konfigurację repliki za pomocą aplikacji mobilnej. System współpracuje zarówno z silnikami szczotkowymi, jak i bezszczotkowymi, oferując szereg funkcji poprawiających kulturę pracy i bezpieczeństwo podzespołów.
Układ wyposażono m.in. w:
- spust binarny
- funkcję pre-cockingu
- Active Brake
- tryb snajperski
- ochronę silnika i akumulatora
- ostrzeżenie o niskim poziomie naładowania baterii
- komunikację Bluetooth
System szybkiej wymiany sprężyny ESA2
System szybkiej wymiany sprężyny ESA2 pozwala na sprawną zmianę konfiguracji repliki bez użycia specjalistycznych narzędzi. W zestawie znajdują się między innymi 2 magazynki oraz dodatkowe sprężyny M90 oraz M135 umożliwiające dostosowanie osiągów do rodzaju rozgrywki.
elementy zestawu
- replika
- wycior
- 2x magazynek Mid-Cap S-Mag
- przejściówka mała Tamiya - T-Deans
- szybkoładowarka do kulek
- dodatkowa sprężyna M90
- dodatkowa sprężyna M135
najważniejsze cechy
- prędkość wylotowa 430 FPS
- ogień ciągły, pojedynczy i regulowany
- bezszczotkowy silnik Dark Matter High Speed 27-35k BLDC
- gearbox Specna Arms Aether przystosowany do sprężyn M140
- stalowe koła zębate CNC 16:1
- rotacyjna komora Hop-Up TDC Magnus
- gumka Helium Flat Hop
- precyzyjna lufa wewnętrzna 6,02 mm
- moduł Gate Aster II Bluetooth
- możliwość konfiguracji repliki przez aplikację
- spust binarny, pre-cocking i Active Brake
- system szybkiej wymiany sprężyny ESA2
- dodatkowe sprężyny M90 i M135 w zestawie
- łoże w systemie M-LOK
- długa szyna RIS/Picatinny
- składane mechaniczne przyrządy celownicze
- regulowana kolba
- gwint 14 mm CCW
- powłoka Nano Coating zwiększająca odporność na zarysowania
- indywidualny numer seryjny z hologramem
- chwyt pistoletowy typu QD
Militaria.pl jest dealerem premium marki Specna Arms.
Specna Arms to marka wyspecjalizowana w produkcji replik ASG, ceniona za solidne wykonanie i korzystny stosunek jakości do ceny. Oferowane modele charakteryzują się realistycznym wyglądem i wysoką trwałością. W ofercie znajdują się różnorodne serie - od lekkich modeli CORE™ dla początkujących, przez zaawansowane EDGE™ z metalowymi korpusami i licencjonowanymi oznaczeniami, po topowe repliki PRIME™ z bezszczotkowymi silnikami i nowoczesną elektroniką. Marka współpracuje z renomowanymi firmami, takimi jak Rock River Arms czy Daniel Defense. Specna Arms cieszy się uznaniem zarówno wśród początkujących, jak i zaawansowanych graczy airsoftowych.
| Wzorowany na | M4 |
|---|---|
| Napęd repliki | Elektryczny |
| Prędkość wylotowa | 430 fps |
| Zasięg celnego strzału | Do 40 m |
| Rodzaj magazynka | Mid-cap |
| Pojemność magazynka | 125 kulek kalibru 6mm |
| Gearbox | Wzmocniony |
| Korpus | Metal i polimer |
| Długość całkowita | 77.5 cm |
| Waga | 2630 g |
| Kolor główny | Olive |
| Możliwość montażu celownika optycznego | Tak |
| Przyrządy celownicze stałe | Tak |
| Blowback | Nie |
| Dodatkowe akcesoria w zestawie | Tak |
| Szyna na akcesoria | Tak |
| Hop-up | Tak, regulowany |
| Rodzaj wtyku | Deans/T-Connect |
| EAN | 5902543215543 |
| Kod producenta | SPE-01-048469 |
| Producent | Specna Arms |
| EAN |