Kurtka MFH M65 w kolorze Olive to prosta, ale wyjątkowo niezawodna rzecz. Używałem jej przez długi czas i spełniła wszystkie oczekiwania dotyczące wytrzymałości i trwałości. Nie ma tu przesady – to tylko klasyczny, sprawdzony przez lata design M65. Wytrzymały materiał i wysokiej jakości dodatki sprawiają, że jest odporna na zużycie, a odpinana podszewka zapewnia ciepło w chłodne dni. To kurtka, która nie zawiedzie ani w mieście, ani poza nim. Po prostu spełnia swoje zadanie – chroni przed niepogodą, pozostając komfortową i praktyczną. To świetny wybór, jeśli potrzebujesz prostej, ale bardzo niezawodnej kurtki.
Kurtka MFH M65 - Olive
Kurtka wojskowa wzorowana na legendarnym modelu M65 używanym przez amerykańską armię od czasu wojny w Wietnamie. Kurtka M65 ma rzeszę miłośników na całym świecie. Ciekawostką jest fakt, że wielokrotnie była wykorzystywana w filmach i serialach, a nosiły ją postaci kreowane przez takich aktorów jak Sylwester Stallone w "Rambo", Robert De Niro w "Taksówkarzu" czy Bronisław Cieślak w "07 zgłoś się".
Trwały i wytrzymały materiał
Kurtka została uszyta z mieszanki bawełny i poliestru. Warstwa zewnętrzna to trwała tkanina składająca się w 65% z poliestru i w 35% z bawełny. Z kolei podszewka to materiał w pełni bawełniany. Zaletą modelu jest także podpinka wypełniona syntetyczną ociepliną. Podpinka jest odpinana, więc z kurtki można korzystać przez cały rok.
4 praktyczne kieszenie
Model wyposażono w cztery pojemne kieszenie:
- dwie w pasie zamykane na zatrzaski
- dwie na wysokości klatki piersiowej zamykane na guziki
Listwa przeciwwiatrowa, regulowane mankiety oraz ściągacz w pasie
Główne zapięcie to solidny zamek błyskawiczny. Zakrywa go patka z zatrzaskami chroniąca przed przedostaniem się wiatru pod kurtkę. Przed wiatrem zabezpiecza również ściągacz wszyty w pasie Mankiety zapinane są rzepami, co umożliwia regulację ich rozmiaru i dopasowanie do osobistych preferencji użytkownika. Na końcach rękawów umieszczono rozkładane patki osłaniające górną część nadgarstków. Kurtka ma również wysoką stójkę, w której schowany został kaptur. Na ramionach dodano pagony.
Najważniejsze cechy
- legendarny krój M65
- trwały i wytrzymały materiał zewnętrzny
- odpinana podpinka stanowiąca dodatkowe ocieplenie
- kaptur chowany w wysokiej stójce
- zamek błyskawiczny zakryty listwą przeciwwiatrową
- 4 pojemne kieszenie
- regulowane mankiety
- pagony na ramionach
Militaria.pl jest oficjalnym dystrybutorem marki MFH.
MFH (Max Fuchs AG) to niemiecka marka z ponad 40-letnim doświadczeniem, specjalizująca się w produkcji i dystrybucji odzieży oraz sprzętu militarnego, outdoorowego i survivalowego. Założona w 1981 roku firma z siedzibą w Freyung w Bawarii, jest jednym z największych europejskich hurtowników w swojej branży. W jej ofercie znajdują się produkty własnych marek, takich jak MFH (Mission for High Defence), Fox Outdoor czy Pure Trash, a także oryginalne elementy wyposażenia wojskowego z magazynów NATO. MFH dostarcza swoje produkty do ponad 10000 partnerów handlowych na całym świecie, oferując szeroki asortyment obejmujący odzież taktyczną, plecaki, śpiwory, namioty, noże, akcesoria EDC oraz sprzęt dla służb mundurowych i miłośników aktywności na świeżym powietrzu.
| Ocieplenie | Tak, podpinka |
|---|---|
| Styl odzieży | Militarny |
| Kolor/kamuflaż | Odcienie zieleni |
| Membrana | Nie |
| Płeć | Męska |
| Liczba kieszeni | 4 |
| Kaptur | Tak |
| Kolor główny | Olive |
| Materiał główny | 65% poliester |
| Materiał dodatkowy | 35% bawełna |
| Wodoodporność | Nie |
| Panel velcro | Nie |
| Krój | Luźny |
| Rodzaj rozpięcia | Zamek błyskawiczny |
| Wypełnienie | Poliester |
| Kod producenta | 03072B |
| Producent | MFH |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Liczba opinii: 2
-
-
Bardzo klimatyczna kurtka, sprawdzi się doskonale na pierwsze chłodne dni. Wzór i krój bardzo wygodny, sprawdzony przez dekady. Niesamowicie dobrze wygląda. Polecam.
Brak opinii