To najlepsza kurtka jaką w życiu widziałem i miałem. Nylon świetnej jakości o różnej fakturze i splocie - wszędzie bardzo przyjemny i wytrzymały, masa detali niespotykanych w kurtkach możliwych do kupienia w sieciówkach. Kurtka jest uszyta bardzo sprytnie np: bardzo pojemne kieszenie które można wypchać rzeczami a osoba z zewnątrz ma problem żeby to rozpoznać bo zarys kurtki nie ulega zniekształceniu. Kurtka bardzo lekka mimo że jest duża i sięga połowy ud. Ciepła, odporna na silny wiatr i śnieg. Warto wspomnieć że kurtka jest też po prostu ładna i uniwersalna. Moja kobieta jest zachwycona. Czarno/ciemna kolorystyka pasuje zarówno do biura/miasta jak i na wyprawę z psem do lasu. Kurtka jest świetna, czuję że będzie mi służyła lata i nawet mi się nie chce patrzeć na to sieciówkowe badziewie z galerii które kosztuje 1/2 / 1/3 ceny tej kurtki. Szczerze polecam.
Kurtka Pentagon HCP Parka 2.0 - Cinder Grey
Kurtka zimowa w kolorze Cinder Grey zapewniająca komfort termiczny w temperaturach nawet do -20 st. C. Warstwa wierzchnia wykonana została z nylonu wzmocnionego splotem Rip-Stop oraz wstawkami z Cordury. Specjalna laminowana powłoka PUx2 zapewnia wodoodporność na poziomie 10000 mm/m2 oraz oddychalność na poziomie 10000 g/m2. Dodatkowo kurtkę wyposażono w podklejane wodoszczelne szwy.
wypełnienie Primaloft Silver HiLoft Ultra i nylonowa podszewka
Ocieplenie stanowi miękkie syntetyczne wypełnienie Primaloft Silver HiLoft Ultra o gramaturze 200 g/m2, które działa jak naturalny puch i jest odporne na wilgoć. Podszewka wykonana została z nylonu, który skutecznie zabezpiecza przed wiatrem.
9 praktycznych kieszeni
Parka wyposażona jest w dziewięć kieszeni:
- dwie na rękawach z wewnętrznymi elastycznymi szlufkami i miękkim panelem na rzep, zapinane na zamek
- dwie duże kieszenie piersiowe zapinane na suwak
- dwie kieszenie typu cargo z klapami ochronnymi, wewnętrzną podszewką z polaru oraz zamknięciem na zatrzask
- dwie przednie kieszenie z wewnętrzną podszewką zamykane na zatrzask
- mała kieszeń wewnętrzna
regulowany kaptur i mankiety, zamek, wysoki kołnierz oraz otwory wentylacyjne
Kurtka wyposażona jest trójpunktowy regulowany kaptur z możliwość odpięcia. Wysoki kołnierz z polarową podszewką zapewnia ochronę przed zimnem i wiatrem. Wewnątrz kołnierza znajduje się elastyczny sznurek umożliwiający odpowiednią regulację. Dodatkowym zabezpieczeniem przed zimnem są mankiety regulowane rzepem (velcro) i elastycznym ściągaczami.
Model HCP Parka 2.0 zamykany jest dwukierunkowy zamek błyskawicznym z osłoną przeciwwiatrową. Stójkę od wewnątrz zabezpieczono kawałkiem materiału, który chroni brodę przed przycięciem przez zamek błyskawiczny. Wewnętrzny pas znajdujący się w talii wraz z guzikami na zatrzask stanowią dodatkową ochronę przed wiatrem. Zwiększeniu oddychalności i wymiany termicznej z otoczeniem sprzyjają otwory wentylacyjne pod pachami, które zamykane są na dwukierunkowe zamki błyskawiczne.
najważniejsze cechy
- odporny na uszkodzenia nylon
- laminowanie PUx2
- wypełnienie Primaloft Silver HiLoft Ultra o gramaturze 200 g/m2
- główny zamek błyskawiczny YKK
- podklejone szwy na całej powierzchni odzieży
- 9 kieszeni
- regulowany kaptur i mankiety
Militaria.pl jest wyłącznym dystrybutorem marki Pentagon w Polsce.
Pentagon Tactical to marka z ponad 30-letnim doświadczeniem w tworzeniu odzieży i wyposażenia inspirowanego potrzebami wojska, służb mundurowych oraz miłośników outdooru. W swojej ofercie łączy solidne materiały z praktycznymi rozwiązaniami i nowoczesnym designem. Charakterystyczne autorskie kamuflaże, takie jak Pentacamo® i Grassman®, oraz funkcjonalne kroje to efekt wieloletnich prac projektowych i współpracy z przedstawicielami służb. Oferta marki obejmuje m.in. specjalistyczne serie stworzone dla profesjonalistów - Tactical Duty, do działań bojowych - Combat Duty oraz do survivalu, turystyki i na co dzień - After Duty.
| Ocieplenie | Tak |
|---|---|
| Styl odzieży | Taktyczno-casualowy |
| Kolor/kamuflaż | Odcienie szarości |
| Faktura materiału | Jednolita (gładka) |
| Membrana | Nie |
| Płeć | Męska |
| Liczba kieszeni | 9 |
| Kaptur | Tak |
| Kolor główny | Cinder Grey |
| Waga | 1600 g (rozmiar L) |
| Wodoodporność | Tak |
| Panel velcro | Tak |
| Krój | Luźny |
| Rodzaj rozpięcia | Zamek błyskawiczny + rzep |
| Wypełnienie | Włókno syntetyczne |
| Kod producenta | K01008-20-17 |
| Producent | Pentagon |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Liczba opinii: 1
Brak opinii