Nóż Civivi Altus Fixed Blade Gray Stonewashed 14C28N G10 - Gray
Nóż o konstrukcji Full-Tag z głownią o profilu Drop-Point i długości 76 mm, wyprodukowaną z odpornej na korozję stali nierdzewnej 14C28N. Wykorzystanie odpornych na uszkodzenia materiałów, dopracowana konstrukcja i precyzyjne wykonanie przekładają się na wysoką trwałość narzędzia.
Model Altus sprawdzi się w trakcie szerokiej gamy aktywności - od wypraw outdoorowych, przez codziennie użytkowanie (EDC), po lekkie prace terenowe. Do kompletu dołączono kaburę z tworzywa Kydex wyposażoną w uchwyt T-Clip, a także smycz ze splecionego paracordu.
hartowana stal nierdzewna 14C28N z powłoką Gray Stonewashed
Głownia noża została wykonana z wysokogatunkowej stali nierdzewnej 14C28N, zahartowanej do twardości 58-60 HRC. Skład chemiczny surowca został zoptymalizowany w celu uzyskania wysokiej twardości. Zawartość węgla wspomaga uzyskanie dobrych właściwości tnących, a chrom zapewnia wysoką odporność na rdzę oraz utlenianie.
Klingę pokryto powłoką Gray Stonewashed o wysokiej wytrzymałości na zarysowania. Powłoka nadaje stali matową nieregularną strukturę, ogranicza refleksy świetlne i skutecznie maskuje ślady użytkowania powstające podczas eksploatacji.
głownia o profilu Drop-point, szlif płaski, jimping
W modelu zastosowano głownię o profilu Drop-Point, gładkiej krawędzi tnącej oraz długości 76 mm. Ostrze zostało wyprowadzone szlifem płaskim. Na grzbiecie klingi umieszczono jimping (karbowanie) pozwalający na pewne oparcie kciuka i zwiększenie kontroli nad ostrzem w trakcie prowadzenia cięć.
Odpowiednie wyważenie głowni przekłada się na lepszą kontrolę nad nożem. Ciężar jest rozłożony równomiernie pomiędzy ostrzem a rękojeścią, co zapewnia wyższą precyzję cięć i zmniejsza zmęczenie dłoni przy długotrwałej pracy.
Okładziny rękojeści z laminatu g10
Nóż wyposażono w rękojeść o ergonomicznym kształcie wykonaną z laminatu G10 w kolorze szarym. Tworzywo jest odporne na wilgoć, zmiany temperatury, a także większość rozpuszczalników i kwasów. Ponadto wykazuje wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Teksturowana faktura okładzin gwarantuje pewny oraz bezpieczny chwyt w trakcie pracy z nożem.
kabura w komplecie, otwór, smycz z paracordu
Model został wyposażony w czarną kaburę wykonaną z wytrzymałego Kydexu, który charakteryzuje się lekkością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Konstrukcja pochwy zapewnia bezpieczne przechowywanie noża i umożliwia do niego szybki dostęp w razie potrzeby.
Uchwyt T-Clip ze śrubami regulacyjnymi umożliwia wielopozycyjne mocowanie kabury na pasie lub innych elementach wyposażenia. Na końcu rękojeści znajduje się wystający fragment trzpienia z otworem, do którego zamocowano smycz ze splecionego paracordu.
najważniejsze cechy
- konstrukcja Full-Tang zapewniająca wytrzymałość
- głownia o profilu Drop-Point
- długość ostrza: 76 mm
- stal nierdzewna 14C28N (58-60 HRC)
- dobra odporność na korozję i zużycie
- powłoka Gray Stonewashed maskująca zarysowania i ograniczająca refleksy
- szlif płaski wspierający efektywne cięcie
- jimping na grzbiecie klingi poprawiający kontrolę
- dobrze wyważona konstrukcja zwiększająca precyzję pracy
- rękojeść z laminatu G10 odporna na wilgoć i uszkodzenia
- teksturowana powierzchnia poprawiająca chwyt
- kabura z tworzywa Kydex
- uchwyt T-Clip umożliwiający różne sposoby montażu
- smycz ze splecionego paracordu
- otwór w tylnej części rękojeści
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 76 mm |
| Grubość głowni | 3 mm |
| Profil głowni | Drop-point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 180.8 mm |
| Kolor główny | Grey |
| Zbijak do szyb | Nie |
| Stal ostrza | 14C28N |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Laminat G10 |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 85.3 g |
| EAN | 724065716675 |
| Kod producenta | C20076B-2 |
| Producent | WE Knife |
| EAN |