Fajna replika, noz full tang, fajny konpect noza do wszystkiego/ w teren/ bojowego/ naostrzenie pozostawia jednak wiele do zyczenia. Jesli sie jednak naostrzy i dopracuje w tej cenie bardzo fajny noz
Klasyczny nóż bojowy wzorowany na amerykańskim nożu wojskowym M3 powstałym na potrzeby Armii Amerykańskiej podczas II Wojny Światowej. Doskonale sprawdzi się zarówno w zastosowaniach cywilnych, jak i militarnych. Miano noża kultowego zdobył dzięki ogromnej wszechstronności zastosowań oraz odpowiednio dobranym materiałom.
Nóż o konstrukcji full tang z ostrzem typu Spear-Point wykonano z trwałej i odpornej stali węglowej. Głownia pokryta została czarną, matową powłoką chroniącą nóż przed korozją i odblaskami.
Przed zsunięciem dłoni na ostrze chroni obustronny jelec. Ergonomicznie wyprofilowana rękojeść owinięta została antypoślizgową skórą z byka, która zwiększa pewność chwytu i zapewnia odpowiedni komfort użytkowania.
Stalowy trzpień w tylnej części może być użyty w roli polowego młotka lub broni ogłuszającej, a także jako zbijak do szyb.
Dane techniczne
Długość głowni: 170 mm
Grubość głowni: 4 mm
Stal: węglowa
Rękojeść: skórzana
Długość całkowita: 295 mm
Waga: 340 g
Producent: Mil-Tec, Niemcy
Militaria.pl jest oficjalnym dystrybutorem marki Mil-Tec.
Mil-Tec to marka stworzona przez firmę Sturm Handels GmbH, która od 1971 roku specjalizuje się w produkcji i dystrybucji odzieży oraz sprzętu outdoorowego i taktycznego. Korzystając z doświadczenia w pracy z nadwyżkami wojskowymi i jednocześnie rozwijając własne, nowoczesne rozwiązania - jak linia cywilnych kamuflaży Phantomleaf® - firma zyskała renomę producenta wysokiej jakości sprzętu w atrakcyjnej cenie. Marka dba o etyczne standardy w krajach produkcji, aktywnie wspierając inicjatywę "Social Fair". Ciekawostką jest oferta replik historycznych mundurów i wyposażenia wojskowego, cieszących się uznaniem wśród kolekcjonerów i rekonstruktorów.
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Survival-outdoor |
| Długość głowni | 170 mm |
| Grubość głowni | 4 mm |
| Profil głowni | Spear-point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Odporność na korozję | Niska |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 295 mm |
| Stal ostrza | Węglowa |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Skóra |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 340 g |
| EAN | 4046872210426 |
| Kod producenta | 15367050 |
| Producent | Mil-Tec |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 2
-
-
Nóż bez wyprowadzonej krawędzi tnacej,ma jakieś 1mm grubości wiec trochę roboty przy nim jest żeby doprowadzić go do cięcia. Fajnie było by o tym wspomnieć w opisie ,dosyć miękka stal, noz różni się w rzeczywistości od zdjęcia na stronie. Plusy noza to wydaje sie być nawet solidny i jest klimatyczny dla fanów 2 wojny światowej dobry wybór ale trzeba nad nim popracować aby miał funkcję noża i dokupić albo dorobić pochwe. Czekam na inne komentarze może to wady tylko mojego egzemplarza :)
Brak opinii