No i kolejny w mojej stajni Ontario wyhaczony na Militaria w dobrej cenie.Nawet ta podana stara cena 279 zł.to niższa niż w innych sklepach.(nie pucuje się,wystarczy sprawdzić). Wiem że nóż się sprawdzi w trudnych warunkach bo już posiadam kilka ontario. Tu wspomnę o składanym nożu Ontario Carter który jest w super promocji na Militaria.pl. Jest za 184 zł.a normalnie kosztuje 320 zł. Typowy edc i fajnie się nim pracuje. Aus8 z Ontario rewelacja. Sklep Polecam z czystym sumieniem. Nie minęło nawet 20 h a nóż był w moich rękach.
Wytrzymały nóż bushcraftowy o trwałej i mocnej konstrukcji typu full-tang, czyli z trzpieniem klingi przechodzącym przez całą rękojeść.
Głownię o profilu drop-point i grubości 4 mm wykonano ze stali nierdzewnej.
Ergonomicznie wyprofilowana rękojeść została owinięta paracordem, co zapewnia pewny chwyt, ale również może służyć jako zapasowa linka w sytuacjach awaryjnych. Na końcu chwytu znajduje się otwór na linkę zabezpieczającą lub brelok.
Przed zsunięciem dłoni na ostrze chronią odpowiednio wyprofilowany kształt dolnej części chwytu
Codzienne przenoszenie noża ułatwia nylonowa kabura.
Dane techniczne
Długość ostrza: 116 mm
Grubość ostrza: 4 mm
Stal: stal nierdzewna
Rękojeść: paracord
Długość całkowita: 234 mm
Waga: 317 g
Producent: Ontario, USA
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Survival-outdoor |
| Długość głowni | 116 mm |
| Grubość głowni | 4 mm |
| Profil głowni | Drop-point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Niska |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 234 mm |
| Stal ostrza | Nierdzewna |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Paracord |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 116 g |
| EAN | 071721971511 |
| Kod producenta | ON9715 |
| Producent | Ontario |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 3
-
-
Poręczny, łatwy w konserwacji nóż.
-
Poręczny nóż. Łatwy do czyszczenia.
Brak opinii