Nóż składany Boker Plus S-Rail
Nóż EDC (Every Day Carry - do noszenia na co dzień) zaprojektowany przez amerykańskiego knifemakera Darriela Castona charakteryzuje się ostrzem o profilu głowni Cleaver, wykonanym ze stali narzędziowej D2, która dzięki swojej twardości na poziomie 57-61 HRC gwarantuje ostrość i trwałość. Dodatkowo ostrze wykończone zostało metodą satynowania.
Stal narzędziowa D2, Satynowe wykończenie
Głownia o długości 51 mm i profilu Cleaver wykonana została ze stali narzędziowej D2, która dzięki swojej twardości na poziomie 57-61 HRC gwarantuje ostrość i trwałość. Satynowe wykończenie ostrza nadaje matowego wyglądu, maskuje drobne zarysowania i zwiększa odporność na korozję.
Rękojeść z laminatu G10
Rękojeść została wykonana z wytrzymałego, ale lekkiego czarnego laminatu G10 o antypoślizgowej fakturze, dzięki czemu nóż pewnie leży w dłoni, nawet w trudnych warunkach.
blokada Slide-Lock
Zabezpieczenie Slide-Lock utrzymuje głownię w pozycji otwartej, zapewniając bezpieczeństwo podczas użytkowania.
sprężysty klips
Wygodne przenoszenie noża przypiętego do krawędzi kieszeni, paska, plecaka lub innych elementów oporządzenia umożliwia sprężysty klips.
Najważniejsze cechy
- głownia wykonana ze stali narzędziowej D2
- rękojeść z laminatu G10
- profil Cleaver
- satynowe wykończenie
- sprężysty klips
Militaria.pl jest dealerem premium marki Boker.
Boker to niemiecka marka nożownicza z tradycją sięgającą XVII wieku, znana z charakterystycznego logo z kasztanowcem – „Tree Brand”. Już w 1830 roku firma produkowała aż 2000 szabel tygodniowo, które trafiały na europejskie pola bitew. W XIX wieku rozszerzyła działalność na USA, Kanadę i Meksyk, tworząc rozpoznawalne filie. Dziś główna fabryka w Solingen specjalizuje się w ręcznie wykonywanych nożach kolekcjonerskich i użytkowych, także ze stali odzyskanej z historycznych obiektów, jak pancernik Tirpitz. Marka oferuje cztery linie: Boker Manufaktur Solingen, Boker Plus, Magnum i Arbolito. Produkty Boker są cenione przez kolekcjonerów, służby mundurowe i kucharzy na całym świecie.
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 51 mm |
| Grubość głowni | 2,5 mm |
| Profil głowni | Inne |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Bardzo dobra |
| Odporność na korozję | Średnia |
| Typ blokady | Slide Lock |
| Długość całkowita | 126 mm |
| Stal ostrza | D2 |
| Sposób otwierania | Kołek pod kciuk |
| Materiał rękojeści | Laminat G10 |
| Klips do noszenia | Tak |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 25 g |
| EAN | 4045011264511 |
| Kod producenta | 01BO556 |
| Producent | Boker |
| EAN |