Bardzo dobrze wykonany folder, każda krawędź jest wykończona. Drewienko z czarnym stone wash'em elegancko się prezentuje. Ostrze otwiera się bardzo płynnie za każdym razem, jest też dobrze wyprofilowane, najlepiej tnący nóż jaki miałem do tej pory. Polecam w stu procentach warto swojej ceny, będzie dobry również na prezent.
Lekki i wytrzymały folder przeznaczony do codziennego użytku (EDC), zarówno podczas prac domowych, jaki i aktywności outdoorowych.
Głownia o profilu Drop-Point wykonana została ze stali nierdzewnej 9Cr18MoV cechującej się dużą odpornością na ścieranie i korozję. Stal zahartowano do twardości 57-59 HRC. Ostrze wyprowadzone jest szlifem płaskim i zostało wykończone metodą Black Stonewash, niwelującą odblaski.
Nóż otwierany jest przy pomocy flippera, pełniacego rolę małego jelca. Proces ten został usprawniony przez zastosowanie ceramicznego łożyska kulkowego w osi głównej noża. Głownię w pozycji otwartej zabezpiecza blokada typu Liner Lock. Na grzbiecie głowni umieszczono jimping (karbowanie), który pozwala na pewne oparcie kciuka i zwiększenie kontroli nad ostrzem w trakcie prowadzenia cięć.
Okładziny rękojeści wykonano z wytrzymałego laminatu Micarta. Ergonomiczny kształt i antypoślizgowa faktura rękojeści sprawiają, że nóż pewnie leży w dłoni. Dodatkowe podcięcie na palec wskazujący zabezpiecza przed ześlizgnięciem się dłoni na ostrze.
Wygodne noszenie zapewnia sprężysty, stalowy klips typu deep-carry (tip-up, right, left carry) umożliwiający łatwe przymocowanie noża do paska lub krawędzi kieszeni.
Dane techniczne
Kolor: Black
Długość głowni: 95 mm
Grubość głowni: 3 mm
Stal: 9Cr18MoV
Rękojeść: micarta
Długość całkowita: 214 mm
Waga: 116.5 g
Producent: WE Knife, PRC
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 95 mm |
| Grubość głowni | 3 mm |
| Profil głowni | Drop-point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Odporność na korozję | Dobra |
| Typ blokady | Liner Lock |
| Długość całkowita | 214 mm |
| Stal ostrza | 9Cr18MoV |
| Sposób otwierania | Flipper |
| Materiał rękojeści | Micarta |
| Klips do noszenia | Tak |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 116,5 g |
| EAN | 763416241404 |
| Kod producenta | C803G |
| Producent | WE Knife |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 5
-
-
Świetny nóż do EDC. Jestem trochę większych rozmiarów i osobiście wolę większy rozmiar EDC, nóż świetnie leży w dłoni, wygląda, otwieranie to sama przyjemność i proste prace na co dzień nie stanowią problemu
-
Mam juz jednego Praxisa czarnego i jednego mini.Oba sie świetnie sprawują. Byłem ostatnio w salonie w Gdyni i wpadł mi w oko ten w drewienku.No wygląda obłędnie.Nie mogło być inaczej , musiał zagościć w moim edc.Jest przekozacki.polecam stacjonarne zakupy jak i na militaria.pl
-
Idealny rozmiar do edc.Noze rego producenta nie potrzebują specjalnej reklamy.Wykonanie i materiały w tym produkcie to znakomite połączenie .Polecam zakupy na militaria.pl
-
Świetny nożyk, idealny do edc. Lekki i dosyć płaski, nie czuć go w kieszeni. Dodatkowo bardzo przyjemnie chodzi, bez zarzutu. Dobrze też się układa w dłoni, jestem z niego bardzo zadowolony
Brak opinii