lub zapisz się na powiadomienie o dostępności
Nóż składany Civivi Tarask Gray Stonewashed Nitro-V G10 - Black
Nóż składany z głownią o profilu Drop-Point i długości 75,1 mm, wyprodukowaną z odpornej na korozję stali nierdzewnej Nitro-V. Został wyposażony w wygodną w obsłudze blokadę Button Lock oraz teksturowane okładziny rękojeści wytworzone z wytrzymałego laminatu G10.
Model Tarask sprawdzi się w trakcie szerokiej gamy aktywności - od codziennego użytku (EDC), po lekkie prace terenowe. Wykorzystanie odpornych na uszkodzenia materiałów, dopracowana konstrukcja i precyzyjne wykonanie przekładają się na wysoką trwałość narzędzia.
hartowana stal nierdzewna Nitro-V z powłoką Gray Stonewashed
Głownia noża została wykonana z wysokogatunkowej stali nierdzewnej Nitro-V, zahartowanej do twardości 59-61 HRC. Zastosowany surowiec powstał na bazie stali AEB-L, wzbogaconej o azot i wanad, co znacząco poprawia odporność na korozję, udarność i trwałość krawędzi. Dodatek węgla zapewnia optymalną twardość, a chrom odpowiada za nierdzewność, czyniąc stal odporną na działanie wilgoci i środowisk kwaśnych.
Klingę pokryto powłoką Gray Stonewashed o wysokiej wytrzymałości na zarysowania. Powłoka nadaje stali matową nieregularną strukturę, ogranicza refleksy świetlne i skutecznie maskuje ślady użytkowania powstające podczas eksploatacji.
głownia o profilu Drop-point, szlif płaski, jimping
W modelu zastosowano głownię o profilu Drop-Point, gładkiej krawędzi tnącej oraz długości 75,1 mm. Ostrze zostało wyprowadzone szlifem płaskim. Na grzbiecie klingi umieszczono jimping (karbowanie) pozwalający na pewne oparcie kciuka i zwiększenie kontroli nad ostrzem w trakcie prowadzenia cięć.
Odpowiednie wyważenie głowni przekłada się na lepszą kontrolę nad nożem. Ciężar jest rozłożony równomiernie pomiędzy ostrzem a rękojeścią, co zapewnia wyższą precyzję cięć i zmniejsza zmęczenie dłoni przy długotrwałej pracy.
Okładziny rękojeści z laminatu g10
Nóż wyposażono w rękojeść o ergonomicznym kształcie wykonaną z laminatu G10 w kolorze czarnym. Tworzywo jest odporne na wilgoć, zmiany temperatury, a także większość rozpuszczalników i kwasów. Ponadto wykazuje wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.
Teksturowana faktura okładzin gwarantuje pewny oraz bezpieczny chwyt w trakcie pracy z nożem. Całość wzmacniają stalowe linery zapewniające sztywność i stabilność konstrukcji.
flipper, kołek pod kciuk, blokada Button Lock
Nóż otwierany jest za pomocą kołka pod kciuk umożliwiającego jego szybkie rozłożenie jedną ręką lub flippera, który w pozycji otwartej pełni również rolę małego jelca chroniącego dłoń przed ześlizgnięciem się na ostrze. Proces został usprawniony poprzez zastosowanie ceramicznego łożyska kulkowego. Głownię w pozycji otwartej zabezpiecza wygodna w obsłudze blokada Button Lock.
sprężysty klips i otwór na smycz
Wygodne noszenie narzędzia umożliwia sprężysty klips wykonany z odpornego na uszkodzenia tytanu 6AL4V. Konstrukcja pozwala na montaż klipsa po prawej lub lewej stronie w pozycji tip-up. Na końcu rękojeści umieszczono otwór umożliwiający przeplecenie linki lub smyczy zabezpieczającej nóż przed zgubieniem.
najważniejsze cechy
- głownia o profilu Drop-Point
- długość ostrza 75,1 mm
- hartowana stal nierdzewna Nitro-V
- powłoka Gray Stonewashed
- szlif płaski wspierający efektywne cięcie
- jimping na grzbiecie klingi poprawiający kontrolę
- wygodna w obsłudze blokada Button Lock
- rękojeść z laminatu G10 odporna na wilgoć i uszkodzenia
- teksturowana powierzchnia poprawiająca chwyt
- stalowe linery wzmacniające konstrukcję
- sprężysty tytanowy klips
- otwór na smycz
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 75.1 mm |
| Grubość głowni | 3 mm |
| Profil głowni | Drop-point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Button Lock |
| Długość całkowita | 176 mm |
| Kolor główny | Black |
| Zbijak do szyb | Nie |
| Stal ostrza | Nitro-V |
| Sposób otwierania | Kołek pod kciuk i Flipper |
| Materiał rękojeści | Laminat G10 |
| Klips do noszenia | Tak |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 81 g |
| EAN | 724065716200 |
| Kod producenta | C25023C-1 |
| Producent | WE Knife |
| EAN |
Lekki i niezwykle wytrzymały metal, odporny na korozję i uszkodzenia mechaniczne. W nożach stosowany jest do produkcji rękojeści, klipsów czy blokad, dzięki czemu cała konstrukcja jest solidna, a jednocześnie lżejsza niż w przypadku stali. W latarkach wykorzystuje się go do obudów - zapewnia wysoką odporność na uderzenia, zarysowania i warunki atmosferyczne, a przy tym ogranicza wagę sprzętu noszonego na co dzień. Tytan jest także hipoalergiczny i neutralny biologicznie, dlatego znajduje zastosowanie w naczyniach turystycznych i oprawkach okularów.