Musiałem się z nim dotrzeć i nie ukrywam że zaraz po otwarciu chciałem nóż odesłać. Ostrze latało, blade play duży. Nie to że trochę. Duży. Tu pomogło dokręcenie pivota, BP zniknął całkowicie. Na początku mega topornie chodził, ale po rozklikaniu lata świetnie. Dokręcenie śruby pomogło również na centrę, bo tej też nie było. Teraz po kilku dniach i dokręceniu śruby uważam że jest świetny. Ostry bardzo. Czuć te 20CV. Polecam.
Nóż składany przeznaczony do codziennego użytku EDC (Every Day Carry). Zaprojektowany przez Allena Elishewitza, który jest knifemakerem od 1988 r.
Głownię typu Wharncliffe wykonano ze stali nierdzewnej CPM-20CV, która charakteryzuje się wytrzymałością na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne, zachowując przy tym dobrą odporność na korozję.
Na głowni umieszczono obustronny kołek obsługiwany kciukiem, dzięki któremu można łatwo otworzyć nóż zarówno prawą, jak i lewą ręką. W pozycji otwartej głownia blokowana jest blokadą typu Ambidextrous ABLE Lock.
Na rękojeść producent zastosował okładziny z tworzywa G10. Teksturowa faktura zapewnia pewny chwyt w sytuacji, gdy mamy mokrą dłoń lub pracujemy w rękawiczkach. Codzienne wygodne noszenie zapewnia sprężysty, stalowy klips tip-up umożliwiający łatwe przymocowanie noża do paska lub do krawędzi kieszeni.
Dane techniczne
Stal: CPM-20CV
Długość głowni: 83 mm
Grubość głowni: 2,4 mm
Ostrze: gładkie
Rękojeść: G10
Kolor: WC Green
Blokada: Ambidextrous ABLE Lock
Długość całkowita: 191 mm
Waga: 74 g
Producent: Hogue, USA
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 83 mm |
| Grubość głowni | 2,4 mm |
| Profil głowni | Wharncliffe |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Bardzo dobra |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | ABLE Lock |
| Długość całkowita | 191 mm |
| Stal ostrza | CPM 20CV |
| Sposób otwierania | Kołek pod kciuk |
| Materiał rękojeści | Laminat G10 |
| Klips do noszenia | Tak |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 74 g |
| EAN | 4045011248108 |
| Kod producenta | 01HG129 |
| Producent | Hogue |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 1
Brak opinii