Solidny nóż z głownią stałą do codziennego użytku (EDC). Klingę o profilu Wharncliffe wykonano z stali nierdzewnej 1.4116S zahartowanej do twardości 59-61 HRC. Rękojeść została wykonana z trwałego laminatu G10 w kolorze czarnym i odpowiednio wyprofilowana, dzięki czemu dobrze leży w dłoni zapewniając pewny chwyt oraz komfort użytkowania w każdych warunkach.
W zestawie znajduje się praktyczna pochwa wykonana z wytrzymałego kydexu, która ułatwia przechowywanie i transportowanie noża oraz dwie wstawki do rękojeści, jedna z otworem umożliwiającym przewleczenie paracordu a druga klasyczna, przyległa.
Dane technicznenie
Długość ostrza: 80 mm
Grubość ostrza: 3 mm
Stal: nierdzewna 1.4116S
Rękojeść: laminat G10
Długość całkowita: 180 mm
Szerokość ostrza: 28 mm
Waga: 120 g
Producent: Za-Pas, Polska
Militaria.pl jest dealerem premium marki Za-Pas.
Za-Pas to rodzinna manufaktura noży z Polski, założona w 2016 roku przez Daniela Pabisia i jego braci. Firma od początku skupia się na tworzeniu trwałych, użytkowych noży w 100% produkowanych w Polsce - od projektu po gotowy produkt. Każdy egzemplarz powstaje w małej serii, z dbałością o detale. W ofercie znajdują się noże outdoorowe, myśliwskie i taktyczne, a także akcesoria takie jak pochwy, osełki i brzeszczoty. Za-Pas odpowiada również za realizację specjalnych projektów - jak nóż WZ.25 Grom, zaprojektowany przez Militaria.pl we współpracy z żołnierzami i pasjonatami outdooru.
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 80 mm |
| Grubość głowni | 3 mm |
| Profil głowni | Wharncliffe |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Średnia |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 180 mm |
| Stal ostrza | 1.4116S |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Laminat G10 |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 120 g |
| EAN | 5905413180286 |
| Kod producenta | GEO-SAT-G10-BL |
| Producent | Za-Pas |
| EAN |